PPL yapıyorum, takvimimi nasıl buluyorsunuz.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Fatih Şanlı tarafından 22 Nisan 2022 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Fatih Şanlı

Fatih Şanlı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haftalık bir programım yok diğer günlere ve çalıştırdığım kasın devamında yaptığım plana göre gidiyorum.

hafta sonu cumartesi veya pazar günü bacak çalışıyorum, ertesi gün işe gidip zorluk çekiceğim için hep bu şekilde. Ertesi gün iş olmayacak şekilde denk getirip haftada 1 gün yapıyorum.
    Diğer kasları göğüs ve arka kol beraber 1 gün yapıp ertesi gün dinleniyorum. Ardından sırt ve ön kol yapıyorum ertesi gün omuz yapıyorum.
    Bu standart halinde gidiyor, özel bir hedefim yok ve bu şekilde bana zevkli geliyor. Omuzu ayrı yapmak işime geliyor antrenmanlarım ortalama 45 dakika sürüyor

Özet olarak itme, dinlenme, çekme, omuz, itme, bacak.
    bu yazdığımı haftalkık program gibi düşünmeyin ama bacaktan hemen sonra dinleme yapmadan çekme ve omuzdan devam edebiliyorum. Zevk aldığım şekilde devam ediyorum.

Kaslar 48 saat sonra tekrar çalıştırılabilir sözü ne kadar doğru fikri olanda yazabilir.

2. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Toparlanma süresi kesinlikle kişiye özeldir, zira metabolizma, beslenme ve dinlenme gibi pek çok faktöre bağlı değişkenlik gösterir. Bu yüzden en güzeli kendi tecrübenize göre bir program oluşturmanızdır.
    Sizin programdaki bir sorun omuz ve itmenin peşpeşe olması, çünkü omuz da itiş grubunda. Diğer sorun ise 3 itiş ve sadece bir çekiş olması, bu durum uzun vadede kas gruplarında dengesizlik oluşturabilir.

3. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Bu yaptığın PPL değil. Bro split ki o bile doğru değil. Haftada 3 itiş, 1 çekiş, 1 yarım yamalak bacak var. Tam bro stili. Ne dinlenme ne hacim optimal.
    Adam akıllı PPL için Güray Aydın'ın bu programını yap derim. Yeterli bilgiye sahip olmadan abuk subuk kendi dizayn ettiğiniz programlar ile aynı yerde döner durursunuz diğer türlü.

Kasların ne kadar zamanda iyileşeceği kişiden kişiye, antrenmana, beslenemye ve dinlenmeye göre değişir. Aksini iddia edenler kara cahillerdir. Bu yüzden doğru koçların programladığı, iyileşmeye imkan veren programlar uygulanmalıdır.

Sayfayı Paylaş