PPL tarzıyla çalışmak istiyorum ama kondisyonum yetmiyor.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Fatih Şanlı tarafından 27 Temmuz 2022 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Fatih Şanlı

Fatih Şanlı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İtiş konusunda göğüs, arka kol ve omuz çalışmak istediğimde kendime uygun kilolarla, konsantre olarak çalışıyorum. 3 set 10 tekrar şeklinde 3 farklı göğüs hareketi yapınca, yani toplamda 90 tekrar göğüs hareketi yapınca artık performansımı zorlamaya başladığımı farkediyorum. Ortalama 30-35 dk sürüyor bu göğüs süreci. Daha sonrasında ağırlık çalışmaya devam edicek enerji aslında hala var ancak normalde kaldırabileceğimi bildiğim ağırlıkları kaldırıcak gücüm kalmıyor, doğru dinlenme süreleriyle çalışmama rağmen. Buda bende moral bozukluğuda yapıyor.
    Ne önerirsiniz benim için, alternatifi nedir sizce bu işin. Göğüsü ayrı, arka kol ve omuzu ayrı gün yaparak hem daha fazla omuz hareketide ekleyerek devam etsem nasıl olur. Bu söylediğimle iş push, push, pull, legse kayıyor :)

2. burkiirap

burkiirap Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kondisyoner
    Bunun sebepleri şunlar olabilir;
    *Yetersiz beslenme: yetersiz kalori alımı ve özellikle spor öncesinde glisemik indeksi yüksek gıda tüketmek. Çözümü adım adım beslenmeyi artırmak ve/veya antrenmandan yaklaşık 3 saat önce kompleks karbonhidrat tüketmek.

*Motivasyon: Alışık olmdığın şiddete maruz kalınca motivasyonun düşüyor olabilir. Tavsiyem kendini zorlamaman ve şimdilik antrenman hacmini düşürmen fakat aşağıda antrenmanı tamamlamanı sağlayacak yardımcıları yazacağım.

*Takviye: Antrenman öncesi kafein tüketimi motivasyonunu ve enerjini arttırır. Antrenman öncesi veya sırasında içeceğin bcaa takviyeleri enerji üretmeni sağlayacağından daha uzun antrenman yapabilmeni sağlayacaktır. Karbonhidrat tozu da bir seçenektir fakat öncelikle kafein alırsanız sorun çözülecektir.

Sayfayı Paylaş