Powerlifting ve Definasyon.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cmrds tarafından 18 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar bu sezonu powerlifting antremanları yaptım, liftlerim hemen hemen vücut agırlıgımın 2 katına yaklaştı, bunun yanında iyi de kilo aldım. Powerlifting de definasyon dönemi nasıl olmalıdır ? kardio eklenmelimidir? setler tekrarlar kilo arttırım sistemi hangi aralıkta olmalı ? başka püf noktalar varsa belirtirseniz sevinirim.

2. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Selam,
    Kanalımı takibe alırsan bu konuda epey açıklayıcı bir video yapacağım. 98 kilo iken 79 kiloya düştüm, 4 yıllık tecrübeme rağmen ağırlıklarımı da arttırabildim. Güç kazancı ile beraber 20 kiloya yakın kaybettim. Bu konulardan bahsediyor olacağım.

berkay7743, cmrds ve mrthr35 bunu beğendi.
  3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bende takipteyim. 2 aydır hafif definasyon yapıyorum 2 ayda kaybettiğim kilo 85den 83 e anca indi belde 2 cm filan anca inceldi. kas kaybetmemek için çok da kısmıyorum karbonhidratları 150 200 gr arası alıyorum günlük ama yeterli olmuyor sanırım. tecrübelerinizden faydalanmak gerek

4. crossfit34

crossfit34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    gümrük uzmanı
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaslar; powerliftling cok genel kalıyor. Birazdaha detaylı anlatabilirmisiniz. Deadlift mi, yoksa squat mı, bench press mi yoksa bulk agırlık mı kaldırmaktan bahsediyorsunuz? Bende deadlift agırlıklı powerlifting yapıyorum fakat belimin kalınlastıgını düsünüyorum. Tecrübelerinize istinaden biraz daha detaylı anlatabilirmisiniz

5. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Bana kalırsa powerlifting sistemini beminseyenler o saydıklarının hepsini yapmalı.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Mart 2017 ---
    Antremanın ve beslenmen hakkında bilgi veririmisin? powerlifting denmi gidiyorsun?

6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    şuan definasyonda olduğum için fullbody çalışıyorum her bölgeye 2 egzersiz civarı çalıştırıyorum. şu 2 ay definasyonumu başarılı bir şekilde sonlandırabilirsem ağırsağlamın programlarından birisini kullanıcam

7. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    bu konuda fırat hocamın diyecekleri sizi yeterince tatmin edecektir.

8. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    şu an 2100 kalorı civarı alıyorum 6 gün ve Pazar günleri de 2500'e yaklaşıyor cheat meal vs derken.
    5x5 ile şu an 80kg squat, 77,5kg bench press'e geldim, deadlift daha az ama artıyor sureklı hıc zorlamıyor.
    182cm 77kg vucut agırlıgım var. önemli olan yağ yakmak ise ağırlık artışı olursa bile kalori açığı varsa yağ yakarsanız.
    bence diğer önemli bir kısım ise protein ve casein shake yerine antreman sonrası veya gün içinde et veya tavuk yemek, ben bu şekilde kendimi daha tok hissediyorum.

9. Oğuzhan Hüseyinoğlu

Oğuzhan Hüseyinoğlu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul Bahçeşehir
    Cardio olmadan Nasıl definasyon (yağ yakımı) yapmayı planlıyorsun merak ettim

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Belinin kalınlaşması niye kötü bir şey olsun ki? Powerlifting tek bir spordur zaten, hareketlere ayrılmaz. Bulk beslenme ile ilgilidir, hareket bunu belirlemez.

11. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    30 nisandaki yarışmaya Allah mani olmassa gelicem rekorum 190 kg 190 kg ye iyice alışıp 190 kg basmak hedefim orda

Sayfayı Paylaş