Powerlifting antrenman programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve WStrongest tarafından 8 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Benim tavsiyem ,

Bu ant. sistemime 2012 Ekim ayında başlaman...
    O zamana kadar da squat ve deadliftte formu oturtman...
    Sen hiç deadlift yapmamışsın , powerlifting tarzında ağır çalışmak istiyorsun, bu yüzden hareket formu çok önemli..
    Hem kış aylarında beslenmeni daha ağır çalışmaya yönelik ayarlayabilirsin , hem program hareketler vs gibi altyapın daha sağlam olur...

Eğer yürümeye başlamadan koşmak istersen düşersin bunu unutma , sabır etmek ve zamanı gelince doğru hamleleri uygulamak en mantıklısı...

WStrongest ve GencGrafiker bunu beğendi.
  2. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Evet yazdan sonra başlamak daha mantıklı şu an kötü bi zaman, şimdi antrenman sistemleri hakkında bilgi toplayıp yavaştanda şu anki programıma deadlift falan eklersem daha iyi olur

sultanmehmed bunu beğendi.
  3. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    3 yila yakin, powerlifting ile spor hayatina adim atmis birisi olarak ve eski dunya sampiyonu bir antrenör tarafindan hazirlanmis bir programi kisaca anlatmam gerekirse.

1. gun
    squat + bacak hareketleri
    bench press + 2 gögüs hareket + 1 triceps

2. dinlenme

3. gun
    deadlift + sirt hareketleri (3 adet) + olarak 2 adet omuz ekleyeblirsiniz fakat asiri bir faydasi yoktur powerlifting'de

4. gun dinlenme

5. gun
    1. antrenmanin tekrari fakat bacak hareket ve trcieps hareket olarak 1. antrenmana alternatif harektler seçerek kaslarin farkli bir sekilde çalismasini saglayabilirsiniz.

hafta 3 antrenman yeterlidir. zira powerliftingde agir kilolar oldugundan dolayi vucudun daha fazla dinlenmeye ihtiyaci vardir.

powerliftin'ge daha yeni adim atiyorsaniz yaklasik 1/2 ay 3x5 seklinde, (5. tekrar tami tamina yetecek sekilde) çalisarak gözle görülür bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

bb gibi kucuk kaslarari çalisitrmaya zaman ve guç sarf etmiyoruz genelde bicep olsun karin kasi olsun. elbete faydalari vardir fakat dedigim gibi hem zaman kaybi hem enerji kaybi hem de kas kutlesini arttirdigi için faydasi olarak goruyor genelde antrenorler.

ben bu sekilde yarismalara hazirlanirken bu tip bi program uyguluyorum. yarismalar bitiminde ise, hafatada 4 antrenman olarak (kendim için) biraz bb antrenmanlari yapiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:13 ----------

hocam yanlis bir dusunce bence, buna bir ôrnek olarak fotograf koymak istiyorum

Uploaded with ImageShack.us

Ortadaki beni, diger arkadaslarda fransiz. fotografa göre, sagimdaki haftada 4 gun anetrenman yapan ve amaci bodybuilding, assagi yukari ayni tarihte basladik salona. solumdaki ise benden 1 sene önce basladi. o da bb yapar salon yetmezmis gibi evinde de antrenman yapar. ben ise hafta da 3 gun salonda powerlifting antrenmani yapiyorum.

çogumuz powerlifting ile vucut yapilmaz diyerek bence çok yanlis dusunuyoralar. zira powerlifting de yapilan 3 hareket vucudun her tarafini çalistirmaya yetmektedir.

Son düzenleme: 19 Aralık 2012
    Dexter_Morgan bunu beğendi.
  4. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    merak ettiğim bişey var vücut çok iyi zaten de yağ oranınız % kaç?

5. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    hiç ölçülmedim ve ölçülme geregi de duymadim. fakat çok sIk soruldugu için bende merak ettim. nasil ölçünebiliriz ? illa bir doktora mi görünmemiz gerek ?

Sayfayı Paylaş