Popomdan memnunum ama bacaklarım kalın

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Wantedd tarafından 9 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Saçma olacak ama benim sikayetimde bu yani spor yapiyorum kalcam iyi kalkık 92 ölçüsü ama bacagim kalin ve yağlı olduğu icin (53.5) sanki bitisikmis gibi duruyor. Acaba kalcami mi büyütsem yoksa tamamen inceltme yoluna mı gitsem,sıkılasınca bu durum düzelir mi ?

2. Omerfaruk18

Omerfaruk18 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    bölgesel olarak incelme zor. bacak hareketlerine önem vererek ve diyetinde karbonhidratı dalgalandırarak gerekli kalori açığını sağlarsan istediğin sonucu alırsın :) kolay gelsin

Wantedd bunu beğendi.
  3. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Zaten 48 kiloyum kilo almaya çalışıyorum kalori açığı su asamada benim için uygun olmayabilir :)

Omerfaruk18 bunu beğendi.
  4. Vendetta902

Vendetta902 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Sorunu yanlış anlamadıysam, sebebi üst bacak yağlarından kaynaklı. Kompleks karbonhidratlara ve proteinleri öğünlerinden eksik etme (şeker kullanıyorsan şekeri kes, suyu arttır). Squat ve lunge egzersizlerine ağırlık ver. Squatı ek olarak jimnastik topuyla yapmanı da tavsiye ederim.

Wantedd bunu beğendi.
  5. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Normalde yapiyordum ama şu ara diz rahatsızlığı yasadigim icin squat ve lunge yerine pilates hareketlerinden yapacağım. Seker normalde kullanmiyorum ama biraz çikolata düskünüyümdür suyu da çok az tüketiyorum dediklerinizi uygulayacağım tesekkür ederim :)

6. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    kilo vermeniz en çok bacaktan götürecektir kilo verebilirsiniz.

Wantedd bunu beğendi.
  7. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    48 kiloyum dahada verirsem kaybolucam kilo verince bacaklarim incelmiyor ayrica sadece yüzüm çöküyor

8. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    133
    Ödül Puanları:
    53
    1-) Yağ oranını azaltın.
    2-) Bacak ÇALIŞIN önerilerini dinlemeyin, kas kütlesi ekledikçe bacaklarınız incelmez kalınlaşır.(Tabi bu durum ağırlık arttırımına yöneldiğiniz de gerçekleşir, ağırlıklı olarak performans odaklı çalışırsanız sorun olmayacaktır)
    3-) Hadi Squat yapalım ve kalçalarımızı çalışalım diyen hocaları dinlemeyin zamanla istemediğiniz kalın bacaklarınıza geri dönersiniz, bunun için salonlarda kalça kasları için özelleşmiş makineler var onlara yönelin.
    Demişsin okurken şimdi fark ettim ama genede bilgin olsun :D
    4-) Suyu AZ TÜKETMEYİN. Siz suyu az tuttukça, vücut suya ihtiyacı olduğunu anlayıp daha çok depolamaya yönelecektir. Ne kadar çok su tüketirseniz o kadar çok su atarsınız. Bunun yanında az su tüketmenin zararlarını saymama gerek yok.

Wantedd bunu beğendi.
  9. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sıkılasma icinde bacak çalışmam gerekmiyor mu ama zaten cok abartmiyorum söyle hip thrust 3x15 (maksimum ağırlıkla)
    leg extension 2x15 leg lying curl 2x15(minimum agirliklarla) pilates hareketlerini kendi vücut ağırlığımla çalışıyorum.Kardiyoyu çok az yapıyorum.Acaba eliptik kullansam fayda eder mi ?
    Önerileriniz icin cok tesekkür ederim.

10. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    133
    Ödül Puanları:
    53
    Bir süre yağ yakımına devam edin (en azından 6-7 ay gibi bir süre) eğer ki beslenme düzgün olmasına rağmen sonuç yetersiz gelirse en kolay zorlukta eliptik kullanılabilir. Ağırlık konusunda ise belli bir miktar yağ yaktıktan sonra görünmek istediğiniz forma göre programınızı şekillendirebilirsiniz.

11. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    47 kiloya kadar düştüm yağ yakmaktanda korkuyorum artık. Bakiyorum karnim kollarım sıkı kalçam dik.Ama bacaklara gelince o kadar spor hiç mi fayda etmez.Zaten 3 cm incelsem yetecek.Ama olmuyor

12. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Buralarda olupta bana yardimci olabilecek var mı ? Kollarım kaslandı karnımda bile kas çizgileri cikti. Ama üst bacaklarım hala incelmiyor . Bu kalf kasları ve dış bacakta da kas çizgileri oluştu. Ama üst bacakta sıkılasma incelme yok Haddinden fazla çalışıyorum hatta bacağı

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.985
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kalça büyük ve dik, bacakların da kalçaya bağlantısı kalın değilse zaten implant gibi durur..
    Squatlı popoya sahip kişiyle implantlı kadını bu ayrıntı ayırır.. bkz : anna nyström vs kim kardashian

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 26 Ekim 2019
  14. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ya ama 45 kiloykan öyle degildi 3 kilo aldim resmen genisledim bir de sıkılaşmıyor da bu bölge yağ oranımı düşürürsem de cok zay8f gözükeceğim.Bazı kızlari görüyorum ne spor var ne düzgün beslenme bacakları ince poposu çıkık ben o kadar hipthrustı glutebridge i bosa mı yapıyorum her şey genetik mi :( squat yapıyordum ön bacagim öne bombeli olmaya baslayinca bırakmaya karar verdim.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ekim 2019 ---
    Sırasıyla 45-51-48 halim yani kilo alınca bacaktan verince ise bacak hariç her yerden veriyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 26 Ekim 2019
  15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.985
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    popo şekli tabi ki genetik aynı diğer kaslar gibi fakat çok kötü genetikli popo ve bacaklı kadınların before after resimlerini atayım burdan..yapılan tüm o bacak hareketlerinin genetik dezavantajı nasıl geride bıraktığını ve çok farklı bir görüntü ortaya çıkardığını göreceksin..
    öne bombe kötü bir görüntü değildir..aksine güzel görünür..kadın olsam çok fazla alt vücut normal seviyede de üst vücut çalışırdım.. ;)

Wantedd bunu beğendi.
  16. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Vücut seklimiz genetik olarak zaten basenden geniş omuzdan dar oluyor öne bombeli bir görüntü olunca da olduğundan kalın duruyor onun haricinde kaslı görüntüyü ben de begeniyorum ama üst vücut çok alt vücut az calismaliyim ki daha dengeli bir görüntü olsun

17. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.050
    Ödül Puanları:
    123
    O fotoğraflara göre yorum yapmak zor çünkü pozlar farklı. İlki ve sonuncuda kalçayı ön plana çıkaran bir duruş, diğerinde düz. Alt vücut konusunda dieze sonuna kadar katılıyorum. Aman kaslanmayayım diye şekilsiz, kıvrımsız hatlarla geziyor bir çok hatun kişi.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Genetik etkili burada bence yani kimilerinin omuzları geniş bacakları cok ince oluyor onlar kaslandirsin tabi bacaklarını ben de zaten kaslanmayayim çalışmayayım kafasinda degilim haftada bir ağırlık diger günler ise pilates hareketleriyle calisiyorum bacakları

Sayfayı Paylaş