1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

playertr

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve playertr tarafından 5 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Karasan,

Hakan Gumus ornegını verdıgın ıcın sunu anlatmalıyım. Hakan Gumus cok uzun suredır tanıdıgım bu sporda turkıyenın yetıstırdıgı en buyuk vucutculardan bırı olan bır arkadasımdır. Dedıgın gıbı bıraktıgı donemlerde ınanılmaz kılo alır, burada da amacı sudur.Egzersızı bıraktıgımızda bıle yeterlı proteın alımına hıc ara vermeden devam ettıgımızde kas kaybı cok az olmaktadır, bu yuzden bınbır zorlukla yaptıgı kası kaybetmemek ıcın aylarca calısmasa bıle proteın alımını azaltmaz, tabıı yanında fazla kalorı alımını da. Burada dedıgın gıbı olcu kendısını cok ıyı tanıması, cok dısıplınlı dıyet nasıl yapılır bılmesı hepsınden en onemlısı de bır sampıyon olmasıdır. Bızler ıse bu sıstemı uyguladıgımız zaman cogunlukla cuvallarız, cunku bız sampıyon degılız, kısın kontrolsuz olarak aldıgımız kıloları sonra vermekte zorlanabılırız, bu yuzden bıraz dıkkat etmemız lazım.

Bunun dısında defınısyon donemınde dedıklerıne tabıı kı tamamen katılıyorum, unutmamamız gereken konu dıyet yaparken mecbur kalmadıkca daha dusuk kılolarla calısmaya baslamamaktır.

2. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    kendin bastığını iddaa ettiğin kiloları başkasının bastığına neden inanmıyorsun...

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Adrenalineshot yasina gore gercekten bilgili bir arkadassin,kesinlikle dogru yoldasin ama sirf protein alarak diet yapmak cok yanlis,beyin fonksiyonlari icin 30 gr. karbonhidrat gerekir minimum,bununla ilgili bilimsel alintiyi yaparim daha sonra.
    Ki 30 gramda yeterli degil en az 100 gr. ve buna zamanla dusmek lazim.
    Mesela 400 gr."dan,her hafta 50 gr. duse duse yapilir bu is...
    Sadece 1200 gr. tavukla hem kas kaybeder,hem boy uzamasi durur,hem hormonlari sekteye ugrar...
    Bir suru olumsuz sey olur.
    Ya yas 16 beyler, ben iki buyuk boy whooper menuden bir taneye inerek diet yapiyordum :lol: ve six pack cikiyordu, hadi biraz daha yavas olsun metabolizman, genede oyle asiri dietler yapilmaz gelisme caginda,yaziktir gunahtir :p

Masteer senin yazdiklarinida okudum, ben bulkci bir adamim, sebepleri, yemegi asiri severim ama diete girdigimde demirden bir iradem ve cok suratli yag yakan bir yapim var.
    Elbette kas kutlem ve sporcu yanim asla Hakan Gumus ayarinda degil hasaaa!!, ama kendimdende biliyorum bir kac kere bunu basaran adamin korkusu olmuyor; hayatimda sanirim 5 kere diet yaptim hepsindede onikisinden vurdum; ama bu tabii cok saglikli degil ve simdiki dusuncem insan her sene muhakkak define olmali, ister benim gibi kisin fazladan 12 kilo alan biri olsun isterse sadece 4-5 kilo yag alan birisi olsun, definisyonun kas kaliesi ve vucudu sasirtmak icin sart oldugunu fark ettim.
    Kisa boylu bir adam benim aldigim kiloyu alirsa cok kotu durur;ama ben +105 kiloda bile giyimli olarak idare ediyorum;bodyguard gibi bir gorunumde beni rahatsiz etmiyor, ama mesela Blitz senenin 12 ayi formda gorunmeye seven bir arkadas, bence insan nasil mutlu oluyorsa ve yapisina uygun olan yontem hangisiyse bunu takip etmeli ve kisa boylu arkadaslar yarismaci degillerse kiloyu fazla kacirmasinlar onlarda durum pek ic acici olmaz giyimliyken bile.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  4. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Diet konusuna gelince orada yazdıklarımın çoğu yanlış biliyorum karasan.Farkındayım.Hiç böle bir diet yapmadım vücut metobolizmam gerçekten çok iyi yağ tutmuyorum ve bende bunu istediğim gibi kullanıyorum.Senenin her zamanı define geçiriyorum.Yaşım için daha erken biliyorum eğer 20li yaşları geçince de aynı metoboizma devam ederse çok işime yarıyacak.Şu anda yaptığım tek şey aşırı yağlı yiyeceklerden kaçıyorm okadar.Ama fazlasıyla da yağlı yiyorum.Her türlü beyazı aşırı miktarda tüketiyorum ayrıca.Deli unlu mamüller ve tatlı hastasıyım.hiç çekinmeden de istediğim kadar yiyorum.Orda yazdıklarıma bide sebzeleri ve ayrıyetten kaliteli carbonhidrat olan pirinç ve bulguru da öğlene kadar yemek şartıyla koyarsak sanırım biraz daha sağlıklı ve verimli bir diyet olur...

5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Senenin 12 ayı formda görünmeyi bırak, bir ayı 6-pack çıksa yeter ama çıkmıyor işte diyete giremiyorum, yağ oranım gittikçe artıyor, sanırım yağ yakıcı veya efedrin kullanmadan asla başaramayacağım :cry: :( :cry:

6. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Bence yediklerini gözden geçir...3beyazı unutma ayrıyetten hayvansal yağlardan uzak dur...

7. playertr

playertr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlarınız için teşekkür ederim tekrar.
    kimi adam var diet döneminde sadece lapa,et ve meyve yer.
    ama benim aradığım dediğiniz gibi gelişimi durdurmayacak olan diettir. Ve bir problemim daha var hala okula gittiğim için öğle yemeklerinde birsürü şey çıkıyor az yağlı yemekleri tercih ediyorum. fakat bazen dietle tamamen alakasız şeyler çıkıyor onları yemesemde aç kalırım yani benim okldada yürütebileceğim bir diet yazabilirmisiniz bana.
    ayrıca clen kullanacam.clen kullanınca diet yapmaya gerek yok diyorlar?? ne kadar doğru bilmiyorum. biraz yardımcı olabilirmisiniz

bench konusuna gelince aranızda ankarada oturan varsa buyursun gelsin etlikte HİTSPOR. :?

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    yanına sandvıc yapıp alabılırsın(tavuklu veya ton balikli)

9. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Gelişimine etkisi olmasını istemiyorsan steroidle işin olmasın...

10. playertr

playertr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    clen steroid değil diye biliyorum. tüm kaynaklardada öyle yazıyor

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
  12. playertr

playertr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Steroid hormonu değildir, aksine bir Beta 2 -Sempatikkomimetika'dır. Ama etki bakımından Steroidlerle karşılaştınlabilir.

13. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Kendin bilirsin sağlık senin sağlığın daha erken senin için böyle şeylerin unutma!Vücut zaten yetişkin bir insandan fazla hormon salgılıyor.Ayrıyetten dışardan almana gerek de yok zaten...Bence iyi düşün derim bazı şeylerin geri dönüşü yok.metobolizmayı bozarsan o zaman ki pişmanlığın faydası olmıyack...

14. playertr

playertr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sen kaç yaşındasın?

15. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu ilac ile ilgili cok bilgim yok ama bunun da cok zararli oldugunu duymustum...

16. playertr

playertr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    6 hafta kullancam sadece zararı çok olurmu ki

17. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Neden mi inanmıyorum .. Bu adam kür yapmadıda ondan;) ADRENALINSHOT

18. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    adrenalinshot şimdi sen kür yapmadın mı hiç merak ettim?Şimdi ßen kür yaptım neler olacak ben bu kardeşe hiç sekilde önermem kürü ama kür yapanında geri dönüşü yok biter gibi konuşmalarda yersiz....

19. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    omer sundan 1-2 ay onceki haline bakiyorum birde simdiki haline buyuk yol katetmissin.lutfen sende bir bak...

20. playertr

playertr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş