Plaka ile mekil çekilmenin zararı varmı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 10 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar artık mekık cekerken 3x50 yapabılıyorum ve yarım mekık cekıyorum zorlanarak ama genede eskısı gıbı antremandan sonra acı olmuyor dıyorumkı artık enseme plaka koyup oyle cekeyım eller ensede ellerımın ıcındede agırlıkla mesala 3-5 kg gıbı oyle mekık ceken varmı forumda ?

daha ıyı olmazmı ?

2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben zamanında yaptım. baklaları bir hayli buyuttu. hatta abartırsan gobek gibi duruyor. en ustten tanesi gerçekten cok buyudu bende bıraktım. şimdi nispeten biraz hacim kaybettiler. ben artık plakayla mekik vb şeyler yapmıyorum. karın kasın cok yetersizse biraz buyutmek adına plakayla bir muddet yapabilirsin. kararını sen ver.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    pekı plakasız.normal mekıkle ve alt karın mekıklerıyle o baklalar cıkıyormu yoksa plaka sartmı ben onu merak edıyorum

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    önemli harekettir...ancak, "hipertrofi "de yaratır...ve bu yapılırken doğru hareket "ayaklar kırık, bel yerden kalkmayacak, crunch şeklinde " ve enseye dambıl oturtularak yapılmalı...kısaca, bele yük binmeyecek...)

1 set ısınma ....30-40 tekrar
    3 set , 10 kgs ensed .....15 tekrar

yeterlidir...

5. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık benim bildiğim enseye değil göğüse konuluyor ve eller çapraz bağla ağırlık plakasını tutuyor.. enseye koyduğumuzu düşünürsek boyuna çok zarar vereceğini düşünüyorum. Hem normal mekik çekerken elleri ensede birleştirmek yerine göğüste çapraz yapmak daha sağlıklıdır çünkü ensede birleştirirsek son setlerde zorlandığımız anda enseden çekerek yardım alırız bu da boyun fıtığı riski yaratır..

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben kulaklarımın arkasına koyuyorum mekık cekerken one koyunca daha kolay cekılıyor mekık enseye koyup ellerı acıp cekersenız daha agır gelıyor enseye tabı guc vermıyorum eller arkada olunca agırlıka rtıyor ben plaka ıle cekmek ıstıyorumda korkuyorum sonrra arkadas demıs gobeklı ınsan gıı durmasından

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    -yastık gibi dambılı enseye koyarsanız hiçbirşey olmaz...ellerle de oynamayacak şekilde kitleyin...

-yük enseye binmez, kollar gerilimi hisseder...

-göğüse koyulan ağırlık, "kuvvet kolu" kısa olacağından "moment " küçük olur...oysa, ensede "kuvvet kolu "daha uzun olup ,momemt daha büyüktür...gerilme daha fazla olur...)))

8. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    hesabını yaptığınız 10cm'lik farkın momenti mi?? 10kglık dambılda yaklaşık 10Nm lik tork farkı yaratır ne gerek varki bu kadar takıntılı olmaya. Kişi nasıl rahat ediyorsa öyle mekik çeksin diyelim ben asla ellerimi ensemde kilitlemem yada boynuma gerilim yaratacak bir hareket yapmam. iyi günler..

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    10 cm 'ik fark az mı?!...(hele bi de daha da yukarı kalkan "kolların kütlesi "işin içine girince...)

10 cm lik fark son derece küçük,minimal karın kasları üzerinde önemli gerilme yaratır... )

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben enseye koyup yapıcam cunku ellerımde ensede oluyor ense derken agırlıgı enseye vermıuyorum yapıstırmıyoru mellerı ensedye parmaklar kulak arkasına koyuyorum sadece eller ensede olunca mekık zorlandıgı ıcın goguste olunca mekık zorlamıyor

ben plaka ıle yaparsam baklavalar cıkarmı yoksa karın şişermı ben sıssın ıstemıyorum yanı benım ıstedıgım baklava suan azda olsa kas kutlesı gozukuyor gobegımde onu belırgın etmek ıstıyorum.

11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman bir miktar plakayla yap bakalım. karın kasları zaten kucuk yapıda yani ne kadarda zorlasan bir yere kadar buyur. dışarıda bakıldığında o baklaların ustune ona golgelik olacak bir gogus olusturursan sorun yok. yada gercekten iyi gogus kaslarına sahipsen plaka mekiğe başla.

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bugun salonda hocaya sordum dedım cok tekrar yapıyorum plaka ıle ceksem nasıl olur tarzında konustum bana dedı plaka ıle cekme daha fazla tekrar yap dedı

sanırım daha erken dıye cekme dıyor cunku orda ılerlemıs baklavaları olanlar plaka ıle cekıyor onlara bırsey demıyor.

sımdılık gene ben normal mekıge devam edıyorum tekrar sayısınıa rtırarak bırde yenı hareketler yapıyorum.

13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hocanız " antrenör mü " , alaylı mı?!...)

Sayfayı Paylaş