PITTBULL SATIYORUM

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve DEXTER JACKSON tarafından 7 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bence de en iyi köpek kangal. en azında laf dinliyor. geçenlerde tv de levent kırca köpeği ile geziye çıkmıştı. eski roma da arenada aslanlar ile kapıştırılıyormuş bu köpek. cinsini duyamadım var mı bunun cinsini bilen. dünyanın en vahşi köpeğiymiş.

2. pitbul35

pitbul35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    sen hiç game pit görmedin herhalde.kimi bogazcıdır kimi bacakcıdır kimide cenecidir.varsa elinde kangalın deneriz anlarsın sende nedemek istedigim.ama aglamıcan sonunda.sen at kangalı dövüşle alakası olmayan pite sonra beli kırıldı kolu kırıldı.öle pitten anlayan adamların yanın da böle konuşursan alay konusu olursun.unutam hayat acımasız pitbull hayattanda acımasız.

3. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Tam olarak pitbull un ne kadar eğitimli olduğunu bilmiyordum ben gördüğümü söyledim ama kangalın eğitimsiz olduğunu biliyordum arkadaşımındı.Şu bir gerçek eğitimli olan köpek dediğin gibi çok daha etkili olur dövüşmek üzere eğitilmiş sonuçta ama aynı şekilde dövüşmek için kangalında eğitildiğini düşün o zaman ne olur acaba?

4. pitbul35

pitbul35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    istedigin kadar dövüşcü yap belli sınırları vardır.sokak köpeginide dövüşcü yaparsın onunda belli sınırları vardır.
    Pitbull öyle bir köpektirki onu okşadığında başka bir duygu tadarsın,kafasını tutup kaldırdığında başka bir duyguya bürünürsün....
    O çok farklıdır.Kapında oturur seni bekler...Sana bakışı farklıdır.Hırsına,inadına sinir olursun ama ondan vazgeçemezsin.Onun yemek yiyişi bile değişiktir.Kısaca o bir pitbull'dur

5. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    arkadasım mukemmle acıklmıssın sen pitbulcusun bellı bende pitbullx e uyeyım ama bayadır takılmıyorum anne ızın verse hemen alırım bırtane

6. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    SILINDI

Bu tarz resimleri forumda görmek istemiyorum.
    /Despo

7. pitbul35

pitbul35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    al bende de aynı sorun vardı aldım geldim iki üc gün sonra alışıldı.al ama pitbull al gerisini salla.hepsini toplasan bi tane pitbull etmez benm gözümde.

8. pitbul35

pitbul35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    gittikce komikleşiyon.ilk resime iyi bak dövüşün başı sanırım kangalın durusuna kangal başka yere bakıyo pit boyuna atlıyo gibi duruyo.ey insan oglu allh sana akıl vermiş böle bi dövüş olurmu.fotomontaj.4. resme iyi bak böle bi görüntü olması icin arada co k kilo farkı olmalı buda foto montaj.bak kocum bunlar şov amacıyla eklenmiş yapıştırılmış fotolar yani fake başka bir degişle korsan bunlar.oradaki kangal zate cok dandik bi kangal.öle bir kangalın hiç mi hiç şansı yok. bir pite karşı bana desenki şöle fizksel özellikte şöle dövüşcü bi düşünürüm derim belki oda pite baglı.harbi saglam sa pit zor devirmesi kangalın.al sana kangal
    [​IMG].
    bir şeyleri buraya koyarken biraz düşün öle koy.bunlar birincisi foto montaj co kacık.en son fotoya bak shov oldugu belli.bende bilirim böle görüntüler koymasını ve burdaki herkezde kangalmı pitmi sorusuna pit cevabı verir sonra.bendekiler fotomontaj yok hem hem foto hem video anladın sen.istersen arkadaşındamı varmış kangal öle bişeyler demiştin bi sinerji yaratalım onun kangalla pit arasında sonra buraya koyalım ;) ama yine sölüyom aglamak yoık sonunda.köpegimi öldürüyo anneme nedicem babam kızcak,kulagı koptu bacagı yok ben anlaamam ok se özelden msj at halledelim.

9. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    pitbul35;

yazdıklarına bakılırsa düzgün bir ruh sağlığına sahip olduğun söylenemez, pitbull un karşısına başka bir köpek türü çıkaracağına sen çık toplum için hayırlı bir iş yapmış olursun ayrıca bu forumda yazarken üslubuna dikkat et yoksa sen daha farkında olmadan ''banned'' olursun gerçi senin gibisine bu uyarı ne kadar etkili olur bilemem allah akıl fikir versin...

letsev bunu beğendi.
  10. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    daffy e sonuna kadar katilioyrum.bende sivasliyim ve sivasta su an 10 milyar degerinde bir kangalim var.yani eski parayla 10 milyar :)
    yukarda sacmalayan arkadas pitbulun kafasini oksamak baska zevklidir onun yemek yiyisi baska güzeldir diye yazmis.ve bir cok kerede bi cok sy sallamis.bende ona soruyorum bir pitbul kendi basina 500-600 kücük bas hayvana sahip cikabilirmi.yoksa coban uyurken cani sikilinca onlara saldirrimi.ayrica sen o kötüledigin kangal köpeginin dünyada kurdu öldürebilen tek köpek oldugunu biliyormusun.piotbulu sevebilirsin o senin zevkin buna bisey demem ama bir türk olarak türklerin gururu ve simgesi olan dünyaca ünlü kalngal köpegini yerden yere vurman sni ne kadar milliyetci oldugunu belli etti :x :x

11. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    DaFFy uyarmis zaten.

Sunun altini cizmek istiyorum, köpek dövüsü videolari veya dövüstürelim gibi insanliga yakismayan sözleri bir kez daha duyarsam - DaFFy´nin dedigi gibi rütbeniz birden "BANNED" olarak gecer...

Sivasli,
    Milliyetcilikle alakasi yok bence, düsüncesi buysa saygi duymak gerekir, tabiki sinirlar var ve tabiki durduk yere "Dandik" denilirse - Sebep göstermeden (genel olarak) zaten o kisinin objektif olmadigi ortaya cikar, bence milliyetcilikle hic alakasi yok, bilmem anlatabildimmi.

12. pitbul35

pitbul35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    tavsiyen icn sagol :lol:

13. pitbul35

pitbul35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    saygılarımı sunuyorum sana ama bir kelimeyide hatırlatırım ya türksün yada ölüsün.anlıyon.bundan ileri milliyetcilik olmaz.gerk yok böle şylere

14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    pitbul35 - Biraz daha olgunlas.
    pitbul35 forumdan atildi..

josef_1531 bunu beğendi.
  15. sameet8b

sameet8b Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim Dayımdada Kangal var 6 Aylık Ben Dayıma Pointer Boxer Yada Rottweiler Aldırcam Barınakta Sağlıklı İstadiim 3 Cinstende Var Onu İkna Edersem Sattırırım Kangalı Has Kangal Bide Anne Babasına Cok İyi
    Bakılmıs O Yusden Kopek Cok Guclu Patileri Ellerim Kadar Daha 6 Aylık

16. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    pitbull kadar sevdiğim ikinci kopek ; dogo argentino

dogo argentino yeryüzündeki en yeni köpek ırklarından biridir. bu köpek arjantinlilerin ulusal övünç kaynağıdır ve onunla en az futbol ve tango kadar gurur duyarlar. birçok köpek ırkının aksine, dogo'nun hikayesi "bu köpek ırkının hikayesi tarihin derinliklerinde saklıdır..." cümlesiyle başlamaz. tam tersi, dogo'nun tarihi oldukça yenidir ve çok iyi bilinmektedir.

irkın yaratıcısı prof. dr. antonio nores martines bir genetik uzmanı ve tutku dolu bir avcıydı. 20.yy başlarında arjantin'de av düpedüz tehlike demekti, çünkü gerek uçsuz bucaksız kayalıklar ve çalılıklardan oluşan arazi, gerekse de tehlikeli hayvanlar (puma, jaguar ve avrupa yaban domuzu) her avı gerçek maceraya dönüştürüyordu.
    dünyadaki hiçbir köpek bu koşullarda avlanamıyor, denendiklerinde ise kendileri "av" oluyorlardı.

antonio martines'in hayali av içgüdülerine sahip olan, uzun mesafeleri koşabilen, iyi koku alabilen, bir pumayla teke tek dövüşüp onu alt edebilecek kadar güçlü, dövüş sırasında alabileceği yaralar yüzünden mücadeleyi bırakmayan ama aynı zamanda ve en önemlisi de insanlara ve diğer köpeklere karşı gereksiz agresiflikten yoksun bir köpek cinsi yaratmaktı.

antonio martines'in hayalini kurduğu köpeğin özellikleri yeryüzündeki hiçbir köpekte birarada yoktu. istediğini elde etmek için birçok köpek cinsinin en iyi özelliklerini biraraya getirmesi gerekiyordu. karşısındaki işin çok uzun, yorucu ve belki de imkansız olduğunu biliyordu, ama başaracak olursa bütün dünyayı hayrete düşürecek bir köpek cinsinin ortaya çıkacağını da çok iyi biliyordu.

yeni ırkın temeli olarak perro de pelea'yı (kordoba beyaz dövüş köpeği - günümüzde soyu tükenmiştir) aldı. (bazı kaynaklara göre 30 dişi) buna tam 9 farklı köpek ırkı ekledi ve uzun yıllar sonunda amacına ulaştı. kullandığı bütün köpekler safkandı ve çiftleşmeler sonucu doğan yavrular arasından en elitlerini seçiyordu.

seçilen ırklar da tabii ki dikkatli inceleme sonunda belirleniyordu.

1. bir puma veya yaban domuzuna yetişmek ve ona saldırmak için hızlı ve cesur köpeklere ihtiyaçları vardı ve antonio nores martines ve kardeşi avgustin nores martines'e göre bu köpek irlanda kurt tazısı'ndan başkası olamazdı.

2. elde edilen köpeğin büyüklüğünü korumak ve kas yapısını daha da geliştirmek için ispanyol mastifi kullandıkları bir sonraki cins oldu.

3. avrupa'daki en popüler av köpeklerinden biri olan pointer mükemmel koku alma duyusunu verdi.

4. bulldog'un geniş göğsü, yere sağlam basışı ve gözüpekliği, kardeşlerin yeni cins için seçtikleri diğer özelliklerdi.

5. boyut olarak biraz küçük olmasına rağmen "köpeklerin gladyatörü" bullterrier cesaret, korkusuzluk, çeviklik özelliklerini verdi.

6. kafa tasını ve genel olarak bütün iskeleti güçlendirmek ve büyütmek için danua tercih edilen bir sonraki cins oldu.

7. dünyanın en güçlü köpek çenelerinden birinin sahibi dogue de bordeaux yeni cinsin zaten güçlü olan çenelerini biraz daha geliştirdi.

8. arjantin pampaslarında avlanmak için kolaylıkla seçilebilen bir renk olan beyaz için pirenei dağ köpeği kullanıldı.

9. en son kullanılan cins olan boxer yeni cinse sağlam psikoloji ve canlılık verdi.

artık sonuca ulaşılmıştı. yeni köpek bütün beklentileri karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda çok üstün birkaç özellik daha sergiliyordu.

ne yazık ki 1956 yılında prof. dr. antonio nores martines trajik bir kaza sonucu hayatını kaybetti ve ortaya çıkan bu yeni köpek ırkının uluslararası köpek federasyonu (fci) tarafından resmen tanınmasını (1964) göremedi.

Pluchart, Rpac, BOSNAK ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    türk oldugum ve sivasli icin söylemiyorum.ama ben kangaldaki özellikleri diger köpeklerde göremedim.üstelik sunuda belirteyim bugüne kadar bi cok irki besledim evimde..ama kangal beslemek bana göre bi ayricalik.pitbul sevmek veya baska bir köpegi sevmek zevk meselesi buna sözüm yok.ama pitbulcu arkadaslara soruyorum.hangi pitbul bahceye giren bir hirsiza sadece gögsüyle vurarak yere düsürür ve sahibi gelene kadar ona zarar vermeden basinda bekler..hangi pitbul bi cocugu sirtina bindirir ve cocuk ne kadar kulagini ceksede killarini yolsada cocuga zarar vermeden hep alttan alir.bu kangallar cok hisli cok duygulu hayvanlar.ismi köpeklikten cikip ANADOLU ASLANI na cikan bi hayvan nasil coluga cocuga saldiran bir pisikopat pitbulla bir tutulabilirki...herkesin zevki ayri.ama kangal her anlamda pitbuldan üstün bi köpek,cocuklara ve komsunun tavuklarina saldirmak haric

josef_1531 bunu beğendi.
  18. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
  19. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    sivaslı kişisel örnekler vermişsin bu tamamen yetiştirmeyle alakalı..bende pitbull besledim ve çevremdeki çoğu arkadaşımda pitbull ve bullterier vardı hiçbirisiin birkişiye zarar verdiğini görmedim ..ayrıca abimde 3tane sivas kangalı besledi ve son beslediği köpeğe yemek verirken onu karnından ısırdı(bu da kişisel bir örnek)ben pitbullumun ağzına yemek yerken elimi sokuyordum :;) genel manada medyada pitbull un adının kötüye çıkma sebebi dövüştürmelerindendir bunun bilinçli yapıldığını düşünüyorum bu tarz olayların önüne geçebilmek için ..

20. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    haklisin bosnak yetistirme cok önemli.ama karakter meselsine bakinca kangal pitbuldan cok farkli.bak su olay hep anlatilir.cobanin biri koyun güderken ceketini cikarip tarladaki bir agaca asiyor ve koyunlari yani sürüyü toplayip evine geliyor.2-3 boyunca bakiyorar köpek yok.galiba kacti yada kurt falan saldirdi köpek öldü diye düsünürken biri diyorki sizin köpek tarlada agacin altinda bekliyor..yani sahibinin ceketi orda diye ac susuz 2-3 gün tarlada ceketi beklemis...bu sadece örneklerden bir kaci..kangala bazi seyleri ögretmeye gerek yok cünkü onun yapisinda var.daha öncede demistim simdide diyorum hangi pitbul tek basina 400-500 koyunu otlatabilir.hemde birine bile zarr gelmesine izin vermeden..cevabi ben vereyim bunu hic bir pitbul yapamaz...afrikada sürüye saldiran citalari geri püskürtmek icin neden pitbullar degilde kangallar görev yapiyor sizce..uzun lafin kisasi zevkler ve renkler tartisilmaz.ama kangal baskadir bence.ayrica su almanyada kalyiorum ve satin almak icin bir bahceli ev ariyorum 2 aydir.evi aldigim hafta türkiyeden kangal getirecem.kurt köpeklerinin gücüyle gurur duyan almanlar.kangali görünce bakalim ne diyecekler

Sayfayı Paylaş