Piramit sistemde ilginç son set tekrarı!!!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Maesta tarafından 5 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. CENTAUR

CENTAUR Guest

Drop setlerle beraber toplam set sayısı hesab edilip ona göre setlerden veya egzersizlerden eksiltme yapılabilir. 4 setlik tek bir egzersiz bile araya iki drop set konulunca toplam 12 ile gerçekten yeterli olur. Çok ağır az tekrardan (2-3-4) boş bara kadar 3 defa düşürme yaparak 3 erli 3 birleşik set(drop set) bile hakkı verilirse bir antrenmanda yeterli olabilir. Esas drop setten en çok bu şekilde şiddet sağlanır çok ağır az tekrardan başlanıp boş bara veya çok hafif kiloya inildiği zaman, presip; maksimum acı, minimum süre.

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ocak 2008
  2. Maesta

Maesta Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Ben her hareketin sonunda yapıorum pump setini yani 15 tekrarı ve enerjimde kalıo iyi kötü diğer hareketlere antremanlarım toplam 26set bunu nasıl değerlendiriosunuz yapmamam mı gerekio her harektin sonunda?

3. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    26 set çıkarıyosan ve pump setinde 15 tekrardan sonra diğer bölgelere enerjin kalıyosa daha önce yaptığın 25 setin hakkını veremiyosun demektir.
    kaldı ki pump seti her hareketin sonunda değil,belli dönemlerde belli bölgeler için bir antremanın sonunda yapılmalı tek set olarak,yani sürekli pump seti yaparsan vücut ona da alışır ve istediğin gelişimi yakalayamazsın

4. Maesta

Maesta Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bilgi için

Her bölge için bi tane pump set yapmalıyım yani onuda hangi hareketin sonunda yapcağımı nasıl seçcem mesela göğüs çalışrken bench press- inc.fly - inc.bench press-pullover yapıodum ve hepsinde pump setim vardı şimdi bunlardan hangisine pump set uygulamam lazım daha çok geliştirmek istediim bölümemi?
    Aslında programı yazan elemanda spor akademesi mezunu eğitimli biriydi iyide bi tesis ama yanlış yapmış olabilir tabii

5. atahan4488

atahan4488 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    peki bu son pump setini veya setlerini tüm antrenman sonundamı yapılmalı yoksa çalıştığımız bölgenin en son hareketinin ardındanmı yapılmalı?

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    her kas grubuna özel illaki pump yapılmalı diye bir kaide yok.sonuçta bu da şaşırtma amaçlı.nizami olarak kasa yeterli şiddet verildiğinde zaten pump gerçekleşiyorsa artı olarak yapmanın bir fayda sağlamayacağını düşünüyorum.tükenme noktasında olan bir kasa uyguladığında farklıkas grupları daha fazla etki altına girer.

7. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    harika bi topic, özellikle bicepsim için deniyeceğim. son hareketim dize dayama konsantrasyon, son seti pump set olarak yapıcam. bunu bide omuzda yana açışda yapmayı düşünüyorum..

8. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    hazır konusu geçmişken bende birşey sorayım.benim programımda örnek olarak incline dumbell press de 8 9 10 12 olarak yapıyorum. anlamadıgım şey piramit sistemde çok tekrardan aza dogru giderken benim incline press de neden böyle bir sistem var? bench pressi 15 12 10 9 8 olarak giriyorum giderek te kilo arttırıyorum ama incline da nasıl yapmalıyım? tam tersimi yoksa? çok kilodan aza dogru? kası şaşırtmak için falan olabilirmi bu?

9. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul

Sayfayı Paylaş