pilates egzersizleri ( resimli )

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FLEX-POINT tarafından 15 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    resimli egzersizleri şu an derslerimde kullandığım sırayla yükledim. pozisyona göre kolaydan daha zora doğru. hareketleri sırayla uygulayabilirsiniz.

balimers, zaur-zz ve virgul bunu beğendi.
  2. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Flex-Point hocam geçen sabah rastgele kanalları gezerken Tv8'de Plates programına rastladım.Daha önceden Platese aman boşversene Madonna dedi diye bizdemi yapacağız.Böyle işler gelişsin diye popülerlik artsın diye yapılan birşey sanardım.Birkez deneyeyim dedim.Kordineli şekilde o programdakileri uyguladım gerçekten bölgelerin çalıştığını hissettiriyor ayrıca göründüğü kadar basitte değil.Sabah izleyemeyenler için öğlenden sonrada tekrarı var.Hocam siz denk gelmişmiydiniz bu programa ?

3. kenanc

kenanc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    sırt için olan hareketler hangileri

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    wolfson bahsettiğin programı görmüştüm. rastladığınızda yapmanızı tavsiye ederim. gerçekten dediğin gibi koordineli ve akıcı şekilde yapıldığında vücut tüm olarak çalışıyo , bunu hissediyoruz zaten.

pilatesi sadece sırt hareketlerini değil de karma bir program olarak uygulamanızı öneririm.buraya eklediklerim arasında sırtı etkileyen hareketler;

spine strech
    saw
    swan
    rolling like a ball
    swimming
    rocking
    lower back için rehbilitasyon egzersizleri

ali eren, salvadore_xp ve coldice bunu beğendi.
  5. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    salvadore_xp bunu beğendi.
  6. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Resimleri ve yapılış şekline ilişkin yazıları görünce altın bulmuş gibi oldum; acaba bunları kaç sefer ya da kaç dk.,sn. yapsak iyi olur. Sizin salonda kaç defa tekrarlıyorlar bunları ?????
    Teşekkür ederim, cömert paylaşımın için

7. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bir arkadaşımdada duruş bozukluğu var.bunun sebebi psikolojik ve anatomik.

Bu programı ona önersem baya yararını görür aynı zamanda bende diyet döneminde uygulayabilirim.

Peki bu programı evde kendimiz yapabilirmiyiz,Haftada kaç gün ne kadar süre ile çalışmamın gerekiyor..

Teşekkürler:)

8. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    "Haftada kaç gün ne kadar süre ile çalışmamın gerekiyor" sorusuna esefle katlıyor ve istidat ile cevabını bekliyorum.

9. Cnk35

Cnk35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende hafif olcude kifoz var.Kafam biraz onde duruo ve bu hafif kamburluk beni sinir ediyo.Bir ortopedist e gosukmeyi dusunuodum ama cok hafif bi kamburluk var.Ztn yasim 17 oldugu icin egzersizlerle duseltebilirim heralde.Pilatesin sirt ve kamburluga ii gelen hareketleri hangileri acaba ve nasil bi uygulama yapiyoruz.Haftada kac kere yapmam gerekli.Ve mrk ettigim şu en baştaki pilates hareketlerini yaparken kullandigimiz nefes alma yontemi normal nefes almayla arasindaki fark ne resimden anliyamadim.

10. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
  11. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    haftada 3 gün uygulamanız gerekir. tekrarları yeni başladığınızda 8 kez yapabilirsiniz. ama burada sayıdan daha önemli olan şey hareketi doğru duruş pozisyonunuzu bozmadan uygulamanız. o yüzden pozisyonunuzu bozmadan kaç kez tekrarlayabiliyosanız ilk başlarda o sayıda kalın. sonraki aşamalar 2*8 yada 3*8 şeklindedir.

normal nefes alma yönteminden farkı: nefesinizle kendi vücudunuzu kontrol ediyosunuz. pilates nefesinde nefes aldığınızda göğüs kafesiniz yanlara doğru açılmalı. ve nefes verdiğinizde karın kaslarınızı iyice kasarak ağzınızdan üfleyerek vermelisiniz. kaburga kemiklerini bir kanat olarak düşünün her nefes aldığınızda onların açıldığını hayal edin. asla göğüs öne çıkmamalı, yanlara açılmalı, unutmayın...

derasore, diez, FleXoR ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Dİyaframı kullan diyorsun yani.

13. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    evet diyaframı kullanıyorsun ama göğüs kafesini yanlara açarak. diyafram göğüs öne çıkarak ta kullanılır çünkü. aradaki fark bu.

14. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Flex-Point Hocam; Başlarda 8 tekrar daha sonra 2X8 ya da 3X8 yapabilirsiniz demişsiniz. Bu set aralarında dinlenmeler var mı? Yoksa ardarda mı yapıyoruz? Bir-iki kere katılmıştım plates idmanına ve orada dinlenmeden 3X10 sayılarak uygulanıyordu. Eğer dinleneceksek bu nasıl olmalı? Yerden kalkmadan mı,kaç saniye dinlemeliyiz?

15. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    pilates set arası dinlenmeden hareketten harekete akıcı bir şekilde geçilerek yapılır. fakat hareketin doğruluğu için yeni başlıyorsanız dinlenmenizi öneririm. çünkü yoruldukça harekette pozisyon bozukluğu meydana geliyor. pozisyonunuzu bozmadan o sayıyı çıkartın.

wrestler ve diez bunu beğendi.
  16. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    boy uzatıyosa bana gore degıl 2 metreyı gecmek ıstemıyorum :)

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    çok fazla boş mesaj atıyorsunuz! Başlığı konudan uzaklaştırıyorsunuz..

18. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, ben ne kadar uğraşsam da hareketleri yaparken nefes konusuna konsantre olamıyorum. Bu konuda biraz ipucu verebilir misiniz? Örneğin ağırlık kaldırırken zorlanırken yavaş yavaş nefes vermeye diğer zamanda da derin nefes almaya kendimi alıştırdım. Ama pilateste setler her zaman bu kadar dengeli olmuyor ve çok akıcı olması gerektiğinden her zaman derin nefes alınamıyor. :(

19. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    derin nefes değil.....pilates te yumuşak nefesler kullanın. ( bir gülü koklar gibi ).başka bir spor branşından sonra zor gelebilir ama zamanla alışacaktır.

Blues bunu beğendi.
  20. sunclub

sunclub Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    senin kamburluk ne durumda bilmiyorum cnk45 ama özellikle kamburlaşmaya maillı omurgaya sahip insanlar, bütün egzersizleri yaparken çok dikkatli olmalı ve sırtı kavislendiren hareketleri yapmamalı. ben plates gibi şeyleri kendi kafamdan uygulayarak kifozumu çok hızlı ilerlettim. pilates kimseyi kamburlaştırmamış ama kamburlaşmaya mailli yani sırtı hafif kavisli duran insanlar, pilatesteki bazı hareketleri yapınca çok hızlı ve daha çabuk ilerliyor kamburluk.youtube'da pilatesonfifth 'ti sanırım bu isimde kullanıcıların yüklediği plates videoları var, ingilterede pilates stüdyoları var.onlara da sordum.bu pilates, bütün kasları eşit çalıştırıp güçlendiriyor diye ben hepsini yaptım, daha da ilerledi kifoz diye, onlar da haklısın, sırtı yuvarlayan egzersizleri yapmaktan kaçın, daha çok swan gibi yüzüstü yatılıp göğsü yerden yükselten egzersizleri yap dediler
    sonuç olarak , benim anladığım, eğer zaten omurgada yamukluk varsa ya da yamulmaya meyil varsa çok çok dikkatli olunmalı

diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş