Performans konulu reklamları yapılan AĞIZLIKLAR

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve zeo64 tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    birkaç firmanın reklamını gördüm,yabancı forumlarda ve youtubede,boksörlerin vs. kullandığı sert ağızlıklardan biraz farklı,ısırılabilen daha yumuşak türden olan,bilimsel birkaç karalama ile performans artırıcı etkisi oldugu söylenen ve adı mouthpiece olarak geçen ürün hakkında.İnsanları yolmak için başka bir ürün diye düşünüyorum fakat acaba diye aklıma da takılmadı değil.Böyle bir şey mümkün olabilir mi?Aşağıya reklamda kullanılan bir döküman resmi de ekleyeceğim kendilerince bilimsel dayanaklarını görmeniz açısından.Performans arttırıcı etkisinden ziyade bazı insanlar için psikolojik rahatlık sağlayabilir,sinirlenince-zorlanınca vs. dişlerini sıkan insanlar için,ya da bu durumlarda zorlanma anında daha rahat nefes almayı sağlayabilir.ayrıca şunu söyleyim,reklam olarak da algılanmasın,türkiyeden bu ürünlere direkt yada aracı ile ulaşmak pek mümkün değil gibi gözüküyor,ayrıca konuyla ilgili türkçe herhangi bir yerde bir mesaja bile ulaşamadım.yabancı forumlarda da genelde ya dalga geçilen ya da işe yaradığı-yarayabileceği tarzda mesajlara ulaştım.Bu konuda ne düşünüyorsunuz,bilimsel bir dayanağı olabilir mi?

2. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    güncel,gözden kayboldu konu.

3. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Nie Performans arttirsin ki alt tarafi agizlik ama dayak yiyince sinirlendiginde disleri sıkıp falan rahatlamayi sagliyabilir :)

4. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    İngilizcemin yettiği kadar özetleyeyim:
    Firma bu apereyin alt çene hareketlerini stabilize ettiğini ve alt çeneyi hizaya getirdiğini söylüyor.Bu sayede sakatlıkları önlediğini ve vücut performansını artırdığını iddia ediyor.Sakatlığa eyvallah da iddia edilen performans olayı iddia olarak kalabilir :)
    Öte yandan 5D ve 6D olmak üzere 2 modelleri varmış sanırsam.Tablodan da anlaşılacağı üzere 6D hareketi ek olarak alt çenenin later hareketini(sağ-sol) stabilize ediyormuş.Bu da performansın tükenmesini engelliyormuş.Alt çenenin lateral hareketi ile spor performansı arasında bağ kurmuşlar.En sona bir de fitness başarısını yapıştırmışlar.Ne diyeyim helal olsun biz düşünsek aklımıza böyle ticari fikirler gelmez :D kısacası bunlar reklam kokan hareketler.Uzak duralım arkadaşlar :)

egemennn bunu beğendi.
  5. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    resim konusunda sorun yok fikir versin diye ekledim,ama dişleri-çeneyi sıkınca sinirsel uyarı yaptıgıyla ilgili bir şeyler okumuşutum bi yerlerde,ayrıca refleks olarak da zorlanınca dişlerimizi sıkarız.acaba alakası var mı,bilimsel bi dayanagı var mı diye sormak istedim :)

6. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Dişlerimizi sıktığımız zaman basınç hissi oluşur.Bu basınç hissi dişlerin içerisindeki sinirler ile beyne iletilir.Bu basınç hissiyle eş zamanlı olarak "proprioseptif duyu" dediğmiz bir his daha oluşur.Bu da eklem pozisyonu,sinir-kas koordinasyonunu beyne iletir.Fakat bunlar tamamen maxillofasiyal bölge(çene-yüz) bölgesiyle alakalı duyulardır.Öyle yok performansmış, yok 5D 6D bunlar hep para tuzağı malesef.Oraya afilli olsun diye anterior-posterior, protrusiv felan yazmışlar onlar da çene hareketlerinin yönünü belirtiyor :)

egemennn bunu beğendi.
  7. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Hep yalan dolan bunlar ticari reklam gibi bi sey mesela protein tozu reklamini jay cutleri phil heati koyup bu tozdan icersek bizde boyle oluruz veya kapaktaki adami sevdikleri icin almak gibi bi sey bence.

Sayfayı Paylaş