peki ya bulking döneminden sonrası???

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lord-stark tarafından 31 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. lord-stark

lord-stark Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba dostlarım. 21 yaşındayım. 172 cm boyum var. 2 haftadır evde biceps, triceps ve abs çalışıyordum. dün itibariyle planımı değiştirip full body programı yaptım. tdee değerim 2500 kalori. ben 2 haftadır yaklaşık 3 bin kalori alıyorum ve 62 kilodan 64 kiloya yükseldim. Planlarım doğru işlerse 2 aya kadar 72 kilo olacağım. yağ oranım şu an %12 civarı. günde ortalama 150 gr protein, 100 gram yağ ve 400 gram karbonhidrat alıyorum. sorularım şunlar:

kilo eksiğim olmasına rağmen hafiften göbeğimin cıktığını hissetmeye başladım. hedeflediğim kiloya ulaştıktan sonra göbekli olmaktan korkuyorum. zaten şu an sadece en üstteki 2pack az biraz görünüyor sıktığım zaman. bu durumda nasıl 6pack yapacağım? bulk'dan sonra defination'a mı girmem gerekiyor. o zaman bulking'in bir anlamı kalmıyor ki? bilgilendirebilecek olan var mı? doğru yolda mıyım?

2. KaslıAyı

KaslıAyı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Bn.Telekom
    Yer:
    İstanbul
    Bulk'un amacı zaten kas kütlesini arttırmaktır, yağlanmaktan kaçamazsın
    Definasyon ise bulk döneminde kazandığın kas kütlesini koruyarak yağ yakmaktır yani hatları belirginleştirmek.

Sayfayı Paylaş