Pastorize Yumurta akı tozu(%78 Protein)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve alucard7 tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. alucard7

alucard7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hammaddeler . com da Yumurta akı tozu 1kg 30 liradan satılıyor ve %78 protein içeriyor arkadaşlar size sorum Bu yumurta tozu kullanılır mı ,whey gibi shakerla içilirmi ,pişirilmesi gerekir mi?(Pastorize olduğunu düşünürsek),Herhangibir zararı var mı yumurtayı böyle tüketmenin acaba?

Whey yerine doğal yumurta kullanmak istiyorum ama toz olarak shaker da kullanmak ve fiyat açısından daha cazip geldiği için kullanmak istiyorum

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

2. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    ben pastorıze oldugu ıcın zararı olmadıgını dusunuyorum

3. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    yumurta akı tozunu tüketmesi biraz zor oluyor, normalde çok rahat, hiç tiksinmeden, yumurtanın her halini yiyebiliyorum hem de bol bol, ama gel görki yumurta akı tozunu tüketemedim, midemi bulandırdı.

4. alucard7

alucard7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yararı önemli ama tadı da önemli sonuçta içtiğimizi kusmamamız lazım ki faydası olsun:) Protein tozlarını içinde yapay maddeler ve Enzim bulunduğu için kullanmak istemiyorum...:(

5. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Ya bu konu benimde çok aklıma takılıyor..
    Tadını Kokusunu Tamamen Hesaptan çıkarsak, Suyla falan karıştırılarak tüketilmesinde bi zarar olurmu ?

Buna benzer başka bir başlıkta da sordum aynı soruyu, google amcaya sorduğum da, bu ürünün sanayi ürünü olduğu. fabrikaların bisküvi kek çikolata yaparken yoğunluk kullanmak için kullandığı tarzında bilgiler wardı. Bu yüzden saf bir şekilde tüketilmesinde, bağırsaklarda sorun yaratabiliceğinden bahsediliyordu.. Bu konu hakkında, Bilgi verebilicek kimse war mı acaba :)

6. nuri07

nuri07 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Ben aldım fakat kullanamadım çünkü içilecek birşey değil midem kaldırmadı sonra siteyi aradım sordum bekleyin bağlıcaz dediler bağlamadılar 2-3 kere daha denedim bağlamadılar.Sonra mail attım bunu pişirsekde yesek olurmu diye olur bir sakıncası olmaz dediler pişirdim ama yencek gibi değil bildiğin köpük gibi hem tavaya yapışıyor iğrenç bir tadı ve kokusu var.Sana tavsiyem markasız hiçbir ürün kullanma, paran boşa gider..

Tigertugi ve AmericanHistoryX bunu beğendi.
  7. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    peki yemeklerde denemeyi denedin mi ? Ben yulaf ezmesinide tüketmek için de, Annemin Sütlü çorba adı altında, sütten ve arpa şehriyeden yaptığı bir çorba war. sütün içine, yada yoğurt+balla falan deniyince çok tatlı gibi geliyor. böyle yiyebiliyorum sadece. Bu yumurta akı tozu da o şekilde çorba yapımında içine katılıp pişirilse nasıl olur acaba?

8. nuri07

nuri07 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Olabilir neden olmasın ama benim burda vurgulamak istediğim markasız oluşu ve üzerinde 1 kilogram dan başka bilgi olarak hiçbirşey yazmıyor.

9. batistr

batistr Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    bu optimum nutrition'nın egg proteiniyle aynı şeyler mi?

eğer öyleyse on'nunkinin tadı normal whey gibi.

10. alucard7

alucard7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla dayanamadım ON Whey Gold aldım 2lb Vanilya Tadı inalnılmz güzel içine buz atıp süt ile blenderdan geçirirseniz tam bir Milkshake ...:D ben shakerda kullanıyorum ama bişi merak ediyorum sütle yapınca hazmı yavaş mı oluyor acaba???

Bu arada sadece 1 ay kullanıcam Omzum çıkmıştı kas kaybım var o yüzden kısa süreli antreman sonrası sadece bir ölçek sütle

Son düzenleme: 18 Mayıs 2010
  11. hakan alıcı

hakan alıcı Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar konu 2010 yılından kalmış ama yumurta akı proteini hala dünyanın en iyi proteini ünvanını koruyor. Kendim bu ürünü hem kullanıyorum hemde satıyorum içimine gelicek olursak saf beyaz olduğu için biraz içimi zor gelebilir ama her gün 10 taneyi haşlayıp sarısı ile ayırıp kapuklarıyla uğraşmaktan zor değil. Tadını güzelleştirmekte yine bizim elimizde örnek vermek gerekirse blender da süt muz ve yumurta akı tozunu karıştırıp çok rahat içebiliriz. Buyrun aşağıdaki linklerde ürünün satış linkleri inceleyebilirsiniz.

http://www.sanalpazar.com/100-Yumurta-Aki-Tozu-Kargo-Dahil-50tl__isp34920984

http://www.sanalpazar.com/100-Yumurta-Aki-Tozu-3-Paket-Kargo-Dahil-135tl__isp34921043

http://www.sanalpazar.com/100-Yumurta-Aki-Tozu-5-Paket-Kargo-Dahil-200tl__isp34921133

12. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Ekonomik birsey degil..dogali varken bu fiyata tercih etmem

Şafak Bilgili bunu beğendi.
  13. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Acaba o tozu süt ve muzla bir mikserden gecırsek olurmu hem protein artar 1-2 tane damla çikolata bence kotu olmaz :) :) :)

14. hakan alıcı

hakan alıcı Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    istanbul
    Tabiiki herkesin görüşüne saygı duyuyorum ama ekonomiklik konusu hakkında haksızlık yapmayalım ' doğalı varken bu fiyata tercih etmem ' denirse üzülürüm çünkü doğaldan anladığım marketlerde 30lu kolisi 8 ila 12 tl arasına satılan yumurtalar değilde tanesi 60-70 kuruşu satılan organik köy yumurtalarıdır. Karşılaştırma yaparsakta 50 tl lik bir pakette minumum 165 yumurta akı tozu proteini gayet başarılı bi fiyat üstelik kargo dahil tüm Türkiye ye gönderim.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Kasım 2014 ---
    Olmaz mı hem de süper olur birde tuzsuz lor eklenirse alın size whey proteinli potasyumlu kalsiyumlu yumurta proteini. ☺☺

15. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    lor eklersen hastanelik olursun :) tadını bozmayalım

16. hakan alıcı

hakan alıcı Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    istanbul
    Çok güldüm :):):)

Şafak Bilgili bunu beğendi.
  17. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Tadı berbatmıs icen kisilere sordum

18. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    içerik ve tadı bilmem ama bazıları ekonomik değil demiş hesap edelim

1000 gr %78 protein 30 tl =780 gr protein
    1 yumurta beyazı 3 gr protein var =780 gr protein = 260 yumurta beyazı --- 1 yumurta 0.45 en ucuz 260*0.45=117 tl

30 tl mi ucuz 117 tl mi ?

19. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Neden yumurta beyazi olarak hesap ediyorsun ki..ben tam olarak tuketiyorum..1yumurta 6gr protein var bimde 15 yumurta 3.60kurus simdi hesapla..130yumurta *6 gr protein 780gr protein... bimde yumurtanin tanesi 25kurus 130*25- 32.500tl simdide gel burdan yak
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Kasım 2014 ---
    Not:senin hesapladigin 30tl fi tarihinin fiyati..bunuda gozden gecir

20. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    çok merak ettim doğrusu fiyatı markette satılan 8tl lik yumurtadan bile nasıl ucuza gelebiliyor? yani yumurtayı alıp pastörize ediyosunuz belli bir teknoloji içeriyo sonuçta paketleme, işçilik, kar, vergi, elektrik ıvır zıvır say say bitmez ama marketteki yumurtadan ucuz :D üstelik ücretsiz kargo ayağa servis.

Sayfayı Paylaş