Pastırma Hakıında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yiğit1357 tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar bugün alışveriş yaparken reyonlara bakıyodum bildiğiniz üzere pastırma çok konuşuluyor besin değerlerine baktım gerçektende mükkemmel di 40 gram protein 10 gram yağ 3 gram karbo içeriyor yabancı bb sitelerinde yemek yaparlarken hep made in turkey ambalajlı bu ürünleri kullanıyorlar sizce kullanılmalımı bu tür ürünler pastırmalı yumurta gibi iyi bir seçenek olamazmı ?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Bence gayet guzel olur ama yuksek fiyati dusundurucu ve tabi guvenilir olmasi. 40 gram protein 10 gram yağ 3 gram yalniz toplam 53 gram etti :) 47 gram nedir?

3. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Avrupa Birligi ulkelerine pastirmabizim AB de olmayisimiz yuzuden, Almanya'dan gidiyor. Bu yuzden ben 100gr pastirmayi burada £3.15 yani 8.5TL'ye alabiliyorum. Turkiye'den cok daha ucuz olmasi cok sacma biliyorum ama kirk yilin basi sans benim yanimda :) birde pastirmada gayet guzel hani, oyle sacma sapan birsey diil.

Konuya donersek, evet pastirma muhtesem bir besin kaynagi. 10gr yag cok ekstrem sayilmaz.

4. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Valla bilmiyorum orasını ama banada çok iyi geldi . Bimde 5.30 tl sanırım pakette satılanı .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:28 ----------

O da senin şansın tabiki 10 gram yağ bencede az çok değil sabahları pastırmalı yumurta tam buğday ekmeği çay mis :)

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    100 gramında 40 gr portein olması çok doğal. Pastırmanın mantığı etin su oranını düşürüp bozulmasını önlemek zaten. Su oranı düştüğü için kuru madde miktarı dolayısıyla protein oranı artıyor.

Bim de ki nin fiyatı 7.50 tl gibi birşey ve gerçekten ucuz.

Eğer pastırmanın etinden şüphe duymuyorsanız, güvenle yiyebileceğiniz en iyi şarküteri ürünü. Çünkü katkı maddesi ve koruyucular diğerlerine nazaran çok daha az.

tero bunu beğendi.
  6. brhmcr

brhmcr Guest

TAbi pastirmadaki tuz orani da gozardi edilmemeli.

7. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Tuz yağ karbo diye diye hiç birşey yiyemiyeceğiz varsın tuz olsun 40 gram protein var daha ne olsun .

8. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Ben çemensiz olanından, namlı marka tüketiyorum. Biraz daha fiyat olarak yüksek. Ama kalite olarak oldukça güzel bir ürün. Benim aldığımda yağ oranı daha da düşük diye hatırlıyorum. Bir göz atmakta fayda var.

80gr çemensiz pastırma, 3 tam yumurta, 80gr light peynir/kaşar ile süper omletler hazırlanıyor :)

9. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bendede öyle bi sorun var sucuk pastırma gibi et ürünleri oldumu peynir lor yiyemiyorum :(

10. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    pastıma alcaksan yaslıalr ıcın yapılan cok az tuzlu olan dan almalısın yada namet ın hazır pastırmalarından ambalajlı 100 gramında 40 yazmıssın ama ben 100 gramında 42 ıdda eden fırma bılıyorum pastırma cıddı anlamda en yararlı et urunlerındendır özellıkle yagsız sınırsız ve tuzsuz olarak yapılanları var kayserıde onlardan alabılırsın bır tnıdıgın varsa cunkı vakumlandıgı zaman 2 ay kadar dayanıyorlar.

11. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    su :)

--
    100 gram tavuk göğüs etinde 24 gram protein 1 gram yağ var. diğer 75 gram nedir ? su :)

tero bunu beğendi.
  12. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Pastırma mükemmeldir üzerine tanımam ama çemen kokusu çıkmıyor. Çemensizlerin kilosu nedense 60-70lira falan :D Ucuza çemensiz marka biliyorsanız bende almaya devam edeyim :D

13. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bimde var çemensiz 5.30 tl fiyatı yanlış hatırlamıyorsam

14. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Antrikot pastırmanın hem de çemensizin 80-100gr'ının 5 lira civarı olması biraz zor geliyor bana. İçeriğine dikkat edin bence alırken.

15. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    pastırmanın ne tuzu nede başka bir özelliği yüzünden tüketmiyoruz değil biz fiyatı yüzünden tüketEmiyoruz.Türkiye'nin nalet durumu yüzünden tüketemiyoruz. aynı şekilde etde öyle toplumsal refah aşağılarda hele ki VG yapmak bu ülkede oldukça zor

Sayfayı Paylaş