Parkur

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve daragoza tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. daragoza

daragoza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Parkour Türkçe Meal Olarak Parkur Anlamına Gelir.Adından Anlasıldıgı Gibi Parkur/Engel Anlamında Kullanılır.
    Bu sporun amacı a noktasından b noktası arasındakı engel ve cesitli zorlu kosulları insan gucu ve yetenegının son noktasıyla o b noktasna ulasmaktır
    hemen hemen vucudun butun kaslarını kullanılan bu spor butun sporları ele alarak + yeteneklere sahip ettiriyor.Bu sporda bana gore en iyi vucut yapılır.
    ne kadar anlatsam anlatmaya yetmıcektır.

Sporu ben size şiddetle yapmanızı onerıyorum.(askerde cok rahatlık cekersiniz)

youtube'a girin ve arama motoruna "parkour" olarak yazdınızmı sporu daha iyi anlayacak canınız cekicek ve yapmaya calısacaksınız.ben bu sporu yaklasık 5 yıl kadar yapıyorum

Suan Turkiye'de salaklara bak neler yapıolar diyen cahiller oldugundan dolayı uzuluyorum ama bu Spor Avrupanın Hemen hemen Her yerinde yapılıyor Break Dance'ı gecmıs bir vaziyette..
    Ama Her gecen Gün Populer Olmaya Baslıyor eskiden sadece mahallemle yaparken sımdı cok çesitli ilçelerden bulusma yapıp calısmalar yapıyoruz

Eger Parkour Sporunu Begenirsenız Turkiye'nin Parkour Sitesini vereyim Bulusma vb.bilgi eksikleri fln anlatıyıor

www.acrorun.com

İnsallah Reklam Diye Silmesseniz Sevinirim

Parkour Ornek film olarak vermek gerekirse;Yamakasi,B13

Haydi Allaha Emanet

Alıntı Degildir Hepsi Parmak Teridir :D

Sayfayı Paylaş