Parça parça yaptım,ama artık ciddiyim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Deser1 tarafından 8 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Deser1

Deser1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba,aranıza yeni katıldım.

5-8 yaşlarım arasında devamlı aksatmadan yüzme yapmıştım.2016'dan itibaren parça parça 1-2 ay salonda çalıştım,ardından 2016da 1 aylık boks deneyimim oldu. 2017'nin başlarında 2 ay salonda çalıştım tekrar. 2017 ortasında askere gittim,64 kilodan 73 kiloya çıktım. Gitmeden önce 1.74 boy 64 kilo, %7 yağ oranım vardı. Askerden geldikten sonra ilk işim salona yazılmak oldu 1 ay kadar devam edebildim maaesef,ölçümde yağ oranım %9 çıkmıştı. Ardından 1 ay daha boks yaptım ve 1.5 ay önce yine maddi durumlarım yüzünden devam edemedim. Ancak bu sefer bu işi kesinlikle yapmak istiyorum. Başarmak istiyorum. Maddi dururmum şimdilik yine yok fakat devletin açtığı salonlarda çalışacağım, böylece kendime yumurta tavuk param çıkacak,1-2 ay sonra normal salona devam etmeyi düşünüyorum. Fakat benim bazı kafamda soru işaretleri var.
    Protein tozu istesem de şu durumda alamam,mümkün değil. Kaç ayda gelişirim diye saçma bir soruda sormayacağım

1. Eski 1-2 aylık geçmişlerime kıyasla gelişmemde tamamen sıfırdan başlayan arkadaşlar gibi yavaş gelişim olur mu? Yaniş bu geçmişdeki kısa deneyimlerimin artısını şimdi ki zamanda alabilmem mümkün mü gelişme açısından?
    2. Olarak devlet salonlarındaki hocalar ne kadar güvenilir hiç bilmiyorum. Bu gün kardiyo ile başladık,karın çalıştım,barfiks çektim,bisiklet sürdüm.Daha önceden deneyimi olan arkadaşlar varsa cevap yazabilirler mi bu salonlar ne kadar güvenilir.( Duracağım maksimum 2 ay gerçi fakat yinede sormak istedim.)
    3. İp atlamak bana inanılmaz zevkli geliyor,koşu bandından ziyade ısınmak için ip atlamamın sakıncası var mı?(Salon çok dar,ipi dışarıda atlayacağım)

Uzun bir yazı oldu,fakat içimde kalmasını istemedim,teşekkürler şimdiden. Herkese başarılar:)

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    bir kere devletin spor salonuna gitmiştim. hoca tecrübesiz fakat spor akademisi mezunu biriydi. Sonuçta spor akademisi mezunu olduğu için sana da faydası olacaktır. Benim gittiğim yerdeki hoca vücut geliştirme ile arası pek iyi değil gibiydi. Daha çok fit kalmaya yönelik bir şeyler söylüyordu.

3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    1) 1-2 aylık bile olsa iyidir. en azından daha disiplinli, tutarlı, adapte olmanı sağlayacaktır o 1-2 ay.
    2) devlet ucuz diye gitmiştim ben. 3 tane hoca vardı. ben hayatımda bu kadar bilgisiz, vasıfsız, deneyimsiz adamı bir arada görmedim. tamam spor akademisi mezunları çalışıyor hepsinde ama ne beslenme konusunda ne de hareketler konusunda hiç bir şekilde bilgileri yoktu.
    3) ip atlamak güzeldir. hem yağ yakar hem ısıtır. açık havada atlayabiliyorsan başkalarını rahatsız etmeden atla.

Sayfayı Paylaş