P90x ve yağ yakımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jimihendrix tarafından 28 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. jimihendrix

jimihendrix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar, endomorf vücut tipine sahibim. Göbek ve bel bölgesinde yağlanmam var. Yaklaşık 1 hafta önce P90x e başladım. Her antrenmandan sonra olağanüstü acı hissetmeme rağmen kas inşaa ettiğini hissediyorum fakat sormak istediğim bazı sorular var.
    178 boyundayım 72 kiloyum biraz spor geçmişim var ama şuan kas zeminim yok diyebilirim.
    1- Kimisi kilo vermek için yağı ve şekeri hayatından silmelisin ve yediklerine çok dikkat etmelisin diyorlar. Kimisi kalori almadan kalori yakamazsın diyor nasıl bir beslenme yapmalıyım?(Antrenmandan sonra whey alıyorum, yatmadan casein ve multivitamin alıyorum)

2- Haftanın 6 günü en sert şekilde tüm kas gruplarını belirli günlerde çalıştırıyor P90x programı. İlk günlerde çok zorlandım ama şuan alıştım diyebilirim. Bu kadar hard çalışmak zarar verir mi?

3- Haftada 1 2 gün koşuya çıkmadan önce karnitin takviyesi alıp kardio yapmam zararlı olur mu?

Sayfayı Paylaş