Ozel ders alarak muay thai?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve texas0606 tarafından 29 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. texas0606

texas0606 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler muay thaiye ozel ders alarak baslamak istiyorum.. antrenör muay thai için cok iyi bur gecmisi var, zaten suan fitness hocam aramiz iyi.. ozel ders alarakta muay thai ye baslayâcam..

Tek sıkıntım şu ama :( ben surekli otururken ayaklarimi katlayip otururdum.. gerçektende suan esnemede sıkıntı.. esnemek icin her turlu zorluğa gelirimm evde de uğraşıyorum ama derslere basladiktan kac ay sonra iyi bi tekme atabilirim.. gogus hizasina fln ?

2. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    devamlılık önemli esneme hareketlerini vücudunu iyi ısıtarak yaparsan 1. ayından sonra kafaya kadar atarsın.

3. texas0606

texas0606 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Devamlilik skinti deil bu is icin uniyi dondurdum zaten sabah aksam sporla ugrasiyom ins kisa sureye az da olsa esnerim abarti beklemiyom kisa sürede

4. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Önemli olan püf nokta vücudu iyi ısıtmak ve devamlı yapmak bu şekilde kısa zamanda verim alırsın aman dikkat et iyi ısınmadan esneme hareketlerini yapma sonra kasığındaki lifleri yırtarsın
    acısı çok fenadır ve en az 1 ay yatak istirahatı yapmak zorunda kalırsın başıma geldiği için biliyorum sol kasığımdaki lif tamamen gitmişti cerrahi müdahale yapılmıştı çok kötü bir durum :(:(

5. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    1. Ay biraz iddialı olmuş :) Ben 17 yaşımda 1 yıldır kick boksla uğraşıyorum ve başarılıyım kafaya temiz tekme daha yeni yeni atıyorum ayrıca kafaya tekme atmak önemli değil kafaya temiz yani düzgün tekme atmak önemli. Yoksa sakatlar kendini oturursun evinde.

6. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    valla kardeş benim tanıdığım kick boksçular var her antremanda esneme yaparak başlıyorlar gayet iyide tekme atıyorlar
    muay thai'de tekme vuruş teknikleri farklı kick box gibi yandan değil direk rakibin karın hizasından tekme çıkıyor ve vuruşlar ayak üstü değil kaval kemiği ile yapılıyor.
    kaval kemiğin sertleştikçe rakibin canı daha çok açıyor örnek olarak:rakibin diz kapağının biraz üstüne yoğun kas bölgesine tek vuruşla etkisiz hale getirebilirsin.

7. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten her salonda esneme germe ile başlanır. Isınma adı altında. Hatta bilinçli salonlarda antreman bitiminde de esneme yapılır. Kick boks ve thai boksta atılan tekme çeşitleri aynıdır. Ancak thai boksundaki tekmeler verilen eğitim ve antreman farklılıklarıyla kick boksa göre daha serttir ama türkiyede bir fark yoktur. Gerçekten muay thaiciyim demek istiyosan eğitimini tayland da alman gerekir. Ayrıca dizin biraz üstüne atılan tekmenin adı low kick tir ve kick bokstada vardır(kick boksta genellikle ayak üstüyle atılır thai boksta kaval kemiğiyle ama kick boksçularda denk getirirse atarlar kavalla). Ama dünyanın en iyi low kicklerini taylandda eğitim görmüş muay thaiciler atar. Türkiye şartlarında muay thainin kick bokstan tek farkı diz ve dirsektir haberin olsun. Gerçek tayland boksu tayland da öğrenilir :)

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  8. dipblue

dipblue Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sen aldırma kardeşim muay thai=kickboks + diz+ dirsek diyenlere de bakma çok fark var arada herşeyiyle clinch sarılma yere fırlatma vs.. muay thaiyi öneririm ben ama merdiven altı bi salon olmasın iyi biyerde al eğitimini zaten ozel ders ise sıkıntı olmıcaktır basla. tekmeyi de sıkı çalışarak 3 4 ayda cok rahat atarsın ben spora baslamadan da adamın kafasına tekme atabiliyodum mesela

9. texas0606

texas0606 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Eyv.. dusundum zatende yilbasina kadar fitness yapacam vucut gelistiryom.. ekstradan 1 gunde sirf esneme hareketleri yapiyoz hocayla.. 3-4 ay zaten esneme hareketi yapms olacam haftada 1 gunde kârdir :) ins gerceklestirirm amaclarimi :)

10. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaş dün başlamış maşallah bir günde eğitimini veriyor. Neye göre 3-4 ayda atarsın diyosun hangi tecrübene dayanarak daha forumda konun var dün muay thaiye başladım diye ne ara 3-4 ay sonra tekme atabilirsin diyicek tecrübeye ulaştın merak ettim :D

11. dipblue

dipblue Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kendi bu sporu yapan arkadaşlarımdan örnek veriyorum ama sen 1 senede anca kafaya atabildiysen senin sıkıntın o kusura bakma arkadaşa yanlış bilgi de verme sıkı çalışsın 4 ayda rahat atar

12. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben zaten milli takım seçmelerine katıldım sonucu bekliyorum tayland'a Allah'ın izniyle seneye gidicem sponsorlarım hazır.

darius98 bunu beğendi.
  13. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Tamam büyük usta sen bu kafayla devam et. Adam konu açıyor guard ne şu ne bune diye buraya gelmiş bana öğretiyor sporu. Kafaya tekme atmakta sıkıntı yok sıkıntı düzgün bir şekilde atıp geri toplayabilmek ve bunu maç esnasında saniyeler içinde yapabilmek. İşte bu değil 4 ay değil 1 yıl 2 yılda gitsen tam oturtamıyacağın bişey. Ama sen yaparsın 2 haftaya sıkıntı yok. Al adamın açtığı konuya bak burada yazdıklarına bak. Guard nasıl alınmalı onuda anlatırsan bizide aydınlatmış olursun :D
    https://www.bodyforumtr.com/threads/İlk-muay-thai-antremanımı-çözemedim.117794/

14. dipblue

dipblue Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamam kardeş sen haklısın zaten senden başka bişey bilen yok sen büyü bruce lee olucan istikbal vaad ediyosun

15. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Estafrullah bruce lee mahallemizin çocuğudur severim keratayı elimizde büyüdü.

Sayfayı Paylaş