Overtraining

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve SüperManN tarafından 13 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SüperManN

SüperManN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba 1 yildir vucut geliştirme ile uğraşiyorum ayni zamanda ogrenciyim tek basina yaşiyordum yemek spor okul beraber yurutuyordum son zamanlarda tek başina bunlari yurutmek beni yoruyordu. Okula akşam gidiyordum ve yorgunluk oldugunu uzerimde farkediyordum zamanla beni bu hale getirdi ama motivasyonumu hic kaybetmedim. Uzun zamandir cok ağir çalişdim 1 yilda cok iyi bi kas kutlesi elde ettim 5gun antreman yapiyordum ve çok şiddetli çalisiyordum son zamanlar surekli antrenmanlari azalta azalta birakmak zorunda kaldim 2 gune kadar cekdim ama o bile beni yoruyordu. Nisandan bu yana 3 aydir bu durumdayim; yorgunluk halsizlik uykusuzluk eklem agrilari gecmeyen kas ağrilari bununla beraber depresih bir ruh haline büründüm. Gitmedigim doktor gitmedigim bolum kalmadi ortopedi, noroloji, fizik tedavi, dahiliye psikiyatriye kadar her birinden bircok kan tahlili yaptirdim degerlerimin gayet normal oldugunu soylediler 20 yaşindayim ve yapicagim hicbirsey kalmadi. 1 aydir antrenmanlarida birakmiş durumdayim ama hala tum belirtiler uzerimde gunluk hayatimi bile etkilemeye basladi dersleri bile dinleyemiyorum en ufak birseyle ugrasiyim hemen yorgunluk çöküyor, tukenmislik gibi birsey oluyor. Beslenmem hala ayni durumda protein karb ayni sekilde aliyorum. Hayatimin en buhran zamanlarini yasiyorum ilk kez basima geliyor ve çikmaz bi yoldayim, ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Herkezin tavsiyesine açiğim goruşleriniz için tesekkurler...

2. Kısmi Zaman

Kısmi Zaman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaşantında keyif almadığın şeyler seni psikolojik olarak etkiliyor olabilir. Bu bir birikim, dışa vurum gibi yansımış. Mesela vücut geliştirmeyi sadece insanların pozitif geri dönüşlerine istinaden yaptıysan bir saatten sonra spor sıkabilir. Okula gitmek, çamaşır-bulaşık, maddi zorluklar yeteri kadar yıpratıcıdır. Arada keyif alabileceğin şeylerle uğraşmalısın. Dip not olarak spor bazen herkeste böyle etkiler bırakabiliyor. Üstüne git, yapmak istemediğin gün spor yaptığın da mutlu olmayan insan tanımadım. Güneşli günler dilerim..

Sayfayı Paylaş