Overtraining yalandir

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xaedos tarafından 10 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. xaedos

xaedos Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Overtraining olmamak için çabalıyordum, çift bölge 1 gün aralıklarla haftanın 3-4 günü gidiyordum. Overtraining olmak için daha sık gitmeye basladim ve şunu keşfettim. 1 gogus-omuz 2. Kol 3. Yüzme 4. sırt bacak 5.ust vücut 6. ABS - hiit 7. Yüzme

Off gunu yok, definasyon programim ve ağır giriyorum 6-8 9-11 şeklinde(deadlift bulk dönemi 160kg olmasına ragmen suan 100kg altına inmiyorum), çünkü parcalandigimi hissediyorum.yağ yakarken kas insaa hedefledim, vucudum yapma dedikçe daha cok üstüne gidiyorum. Off günü saçmalık, kür uygulamıyorum sadece bcaa+glutamin özellikle glutamin. Overtraining muhallebi çocuklarının spora gitmemek için ürettiği bahanedir.

2. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    aferin aynen böyle devam et :) :)

Huso93 bunu beğendi.
  3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    #Rez alayım bari ilerde lazım olur :D

cmrds, Huso93 ve jan olde bunu beğendi.
  4. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Ben 6-7 değil 4 gün spora gidebilenleri bile hayretle takip ediyorum.daha kaliteli sağlıklı yaşamak için spor yaparken,spor yapmak için yaşar hale dönüşüyor insanlar.konu troll değilse ben de rez alayım sonucu merak ettim :D

Huso93 ve uzay demiralp bunu beğendi.
  5. ArdaDK

ArdaDK Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    Burası karışacak vaziyet alın :D

6. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Mevzu derin , Bildiğiniz gibi ağırlık çalışmak ya da kaslara bir direnç uygulamak tabiri caizse kaslarımızı ufak bir travmaya uğratır ve vücudumuz bir dahaki sefere bu kadar ağır bir yük karşısında bu kadar travmaya uğramamak için kendisini buna göre onarır. Yani aslında bizim kaslarımızın büyümesi/gelişmesi bir nevi vücudumuzun adaptasyon ve savunma mekanizması. Ancak kimi zaman kaslarımızı ve sinir sistemimizi o kadar çok yorarız ki bu adaptasyon ve yenileme süreci bizim çalışmamızın daha ilerisine geçemez ve aşırı çalışma, yani overtraining denen durum baş gösterir. Sendeki durum şu hergün çalışıyorsun ama uyku düzenin ve beslenme düzenin belirli bir seviyede, rich piana'nın 8 saatlik bir kol idmanı vardı, overtraining'teki sık çalışmaktan kasıt burdaki 8 saat kasa verilen tramvadır bunu hergün spora gitmekle karıştırma.

carbondioxide45 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş