Oruç tutacakmısınız ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kasımpaşa34 tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Oruç tutacakmısınız ?

Anketin kapanma tarihi 10 Ağustos 2012.
  1. Hayır, spora verdiğim ağırlığa tam gaz devam edeceğim.

oy sayısı 88
    32,1%
  2. Ramazanda spora ara vereceğim.

oy sayısı 41
    15,0%
  3. Hem oruç tutup, hemde spor yapacağım.

oy sayısı 145
    52,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    inanıyorum ki bu mesajı yazarken çok iyi amaçlar güttün herkesi oruca teşvik ettin teşekkürler fakat bu takındığın uslüp aynı zamanda seninle aynı görüşü paylaşmayanları rahatsız etmekte..bırakalım herkes Allah ile arasında ibadetini yapsın.bu başlıkta artık oruç tutacakların sporla birlikte orucun nasıl kolaylıkla tutulabileceği konuşulsun.

2. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Osmanlıyla değil Türklüğümle övünürüm soyadımada bakabilirsin! Bizler insan gibi yer insan gibi yaşarız, sizi bilemiyorum. Burada kimse kimsenin imanını inancını sorgulayamaz ayrıca ibadet kulla Allah arasında olan bir durumdur. erkeklikten filan dem vurmuşsun burada bayan arkadaşlarımızda var ayrıca erkek olmak bir üstünlük değildir.
    Kaç yıldır buradayım tam olarak bilmiyorum ama forumu düzenli takip ederim böyle seviyeli bir ortamda bu tür kışkırtıcı, ayrıştırıcı mesajların yayınlanması üzücü . Sonuçta kimse Müslüman olmak, inanmak,inanıyorsa ibadet etmek zorunda değil ama herkes birbirine saygı duymak ve saygılı bir üslup kullanmak zorunda.

Son düzenleme: 25 Haziran 2013
    freud ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Güzel bir nasihat neden ayrıştırıcı olsun ki! Arkadaş samimi bir şekilde uygun başlık altında düşüncelerini paylaşmış ve kesinlikle kışkırtma veya ayrıştırma amacı olmadığı aşikar. Bazı ifadeleri cımbızla çekip bütün içerisindeki manasından uzaklaştırarak bu güzel nasihati basit bir provokasyon gibi görme hatasına düşmeyin.

4. anil011

anil011 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kişi ister tutar ister tutmaz bu onun kendine bağlıdır biz yorum yapamayız ve yargılayamayız şahsi fikrimizi de açıklamanın doğru olduğu kaatinde değilim. Uzatmayalım konu kapanmıştır

emirturk bunu beğendi.
  5. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Kime göre, neye göre güzel orası tartışılır. oruç tutmayan osmanlı torunuyum diye övünmesin şahsi kanaatimce . Arkadaşın bu sözü zaten herşeyi ifade ediyor. Müslüman değilim.Dinsizim.Oruç tutmuyorum.Fakat Osmanlı torunuyum.Sonuna kadar Türk üm.

emirturk bunu beğendi.
  6. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Arkadaşlar konu din tartışmasına dönüp propaganda düzeyine gelmesin lütfen, bu durumlarda neler yaşandığını hepimiz biliyoruz.
    Konu oruç tutacak mısınız, tutmak yada tutmamak herkesin kendi seçimidir, söylemlerinizi başkalarının fikirleri üzerinde baskı oluşturacak, yerecek yada kışkırtacak şekillerde dile getirmemeye özen gösterelim lütfen.

deathlifter, rockybalboa7, Phil_Heath ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Hiçbir yorumu okumadım ama dünyevi bir şey için ahiretimi yakamam. Allah güç kuvvet verdiği müddetçe 50 derece sıcakta olsa orucumuzu Allah rızası için tutacağım.

Yemişim kas kaybını Allahın verdiği vucudu neyi kimden sakınacağım?

Suçicek, wrestler, münzevi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Ben her yıl tutarım bu yıl da tutuacağım.Almam gereken protein/yağ/karbonhidratları 2 öğüne bölüp sahur ve iftarda yemeyi düşünüyorum.Sporumu ise teravihten sonra yapacağım,p90x i uygulamayı düşünüyorum.Çok merağım vardı ,ramazan vesilesiyle başlarım bari.

Kuzey07 ve loveofbody bunu beğendi.
  9. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    hayir .

10. Fos4Lu

Fos4Lu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    İstanbul-Pendik
    Ben yeni başlayacaktım 2 hafta önce tek ders sınavım vardı onu verir vermez. ama ramazan yaklaştığı için başlayamadım (beslenme önemli olduğu için ve yeni başlayanlarda ilk 3 ay doğru yapılırsa hızlı gelişim olduğu söyleniyordu o yüzden erteledim.) ramazandan sonra başlayacağım.Son 1 aya kadar günde 1.5 ekmek yerdim ama artık sabahları 1 dilim öğlen en fazla 2 dilim oda kepek ekmeği akşam üzeri ise 1-2 dilim yine anca yiyorum.Aburcubur yemiyorum çay şekeride 1e indirdim :) boy 1.83 kilo 75 hafif ya var bu şekilde vücut kendiliğinden yag yakarmı acaba,bi anlamı varmı yaptığımın :) Ramazandan sonra kesin başlayacağım.

11. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ramazanda kesin olarak kilo kaybetceğimi bilmeme rağmen tutacağım nasip olursa..ahirette vücudumuzun nasıl olduğunu, kol ölçümüzün kaç cm. olduğunu sormayacaklar sonuçta..:) tutmayan arkadaşlara saygı duyulması gerekiyor..tabi tutanlara da..

Suçicek, kabus2213, loveofbody ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gecen sene umre de temmuz sicaginda oruc tuttum. Turkiyede 30 derecede mi tutamicam gerekirse spora 1 ay ara veririm pek bir kayip yaşayacağımi düşünmüyorum.

wrestler bunu beğendi.
  13. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    1 Aylık Ramazan oruçlarında en çok sıkıntıyı çekecek olanlar EKTOMORFLAR

Kilo kaybı yaşamamak için oruç tutmamayı düşünen arkadaşlar olucaktır...
    Bu düşüncenin çok yanlış olduğu kanaatindeyim.
    Din yönünden bakarsak eger;
    Sonuçta 30 gün.En mübarek Ay.. Allahin hikmetiyle kilo alip veriyor, yiyip içebiliyoruz... 1 Ay içinde giden emek olsada ALLAH rizası için gidecek bundan buyuk bir lutuf olabilir mi?
    En azından 30 gün sonra Yüce ALLAHIN senin bu sabrını karşılıksız bırakmaz...
    Spor yönünden bakarsak eger;
    Kilo kaybını minimum seviyeye indirilebilinir bence

TAVSIYELERIM
    1. iftarda ve sahurda ne yenilmesi gerektigini bilinmeli
    2.Yeterli su tüketimi
    3.Supplment tüketimi
    4.Iftar,sahur ve ara ogun toplam 5 ögün (Ne yenilmesi gerektigi cok önemli)
    5.Uykudan fedakarlık yapılması
    6.idman saatleri uymuyorsa vucut agırlıgı ile yapılan egzersizler
    7.idman saatleri uyuyorsa,gidilebiliniyorsa 1 saati geçmemeli ve tek bolge çalıştırılırsa daha iyi olur bence( vakit nakit 30 gün )
    8.Psikolojiyi bozmamak, oruçluyken rahat davranmak, strese girmemek (kilo kaybedecem düşünceleri)
    9.Oruçlara bir hafta kala sıkı bir idman yapip beslenin orucun bir haftasını dinlenerek geçirin. Yani spora gitmeyin..
    10.Kolay gelsin....

Suçicek, murinyo, Pulbiber072 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Malesef bu yıl tutamıyacağım gibi gözüküyor spora daha yeni başladım vücudu tam dengesine dahi sokamadım daha :)

15. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Ben tutacağım ilk tecrübem olucak geçen yıl yeni başlamıştım 3 ayım daydım yarı yarıya tutmuştum , bende kilo vermek isteyenlerdenim yağ yakabilirmiyim ? :D

16. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Öğün saatlerinin önemsiz, makroların daha önemli olduğunu hepimiz biliyoruz bu yüzden normalde ne yiyorsak, bunu iftar-sahur arasına taşırsak bence hiç bir sıkıntı olmayacaktır. bende tutmayı düşünüyorum..

17. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Konuyla bağlantılı bir soru sormak istiyorum. İftardan sonra ki o mayışmışlık halinden kurtulmak için ne yapabiliriz? Mayışmış bir şekilde kalkıp spora gitmek zor olacak kahve falan içmek işe yarar mı?

18. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Teknik bir dille değil de tecrübeyle cevaplarsam mayışmışlık haline çok yemenin sebep olduğunu söyleyebilirim. Uzun bir açlıktan sonra az ama yeterli beslenmek nasıl olacak bunu beslenme konusunda uzman arkadaşlar daha iyi bilir.

19. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    aksiyon gerilim veya korku filmi izlersen işe yarayabilir.tabi o kadar uzun vaktin yoktur büyük ihtimalle artık izlediğin filmlerin aksiyon sahnelerine vs bakabilirsin.

20. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Bende o yüzden söylüyorum saatlerce aç kalıp azıcık atıştırmakla antrenman yapabileceğimi sanmıyorum :)

Sayfayı Paylaş