Orta yas yeni baslangic

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Teufel tarafından 3 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Teufel

Teufel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    oncelikle herkeze merhabalar arkadaslar,
    foruma yeni uyeyim ayrica bu spora da yeni basliyorum yasim 34, kilom 74 boy 178 yag orani %22 hedefim bel bolgesini incelterek guc ve kas kazanmak sporda yeni oldugum icin bircok konuda bilgisizim. beslenmeme yillardir dikkat etmeye calisiyorum ancak hayatimda spor yada haraket olmadigi icin bel bolgesinde yaglanma mevcut. son bir haftadir duzenli haftada 5 gun spor salonuna gidiyorum yarim saat cardio (spining/bisiklet yada hafif kosu) sonrasi agirlik calisiyorum ancak sag omuzumda uzun zamandir tendon sorunu oldugundan bazi haraketlerde ozellikle aletli gogus haraketlerinde zorlaniyorum. ayrica biceps`im de gucsuz agir calisamiyorum. duzenli 3 ogun yemek harici sabah ve aksam 1er olcek whey ayrica yatmadan once 1 olcek casein kullaniyorum, bunlar disinda multi vitamin ve balik yagi kapsulu tuketiyorum.
    siz tecrubeli arkadaslar bana bel bolgesini hizli eritme yada karin kasi cikarmak icin, ve bicepleri guclendirerek daha agir kaldirabilmem icin onereceginiz herseye acigim. forumda yeni oldugumdan daha bir cok bolumu okumadan konu actim eger sordugum sorular forumda zaten yazilmis ise simdiden ozur dileyerek anlayisinizi bekliyorum..
    herkeze bol sans ve simdiden cevaplariniz icin tesekkurler.

saygilar;

2. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Konunuzun yerisi bu bölüm değil ancak egzersizi bir kenara bırakırsak size kısaca beslenme önerisinde bulunayım.

Yediklerinizin niteligini ve niceligini kontrol edin. Mutfak tartısı alın. İhtiyacınız olan kalorinin azını alın. Kısaca matematik kullanın. Ve Ağırlık çalışın.

Kolay gelsin

3. Teufel

Teufel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    oncelikle zaman ayirip cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim,
    konumun yerini tam olarak bilmedigim icin buraya actim takip gibi ancak moderator arkadaslar konuyu ilgili yere tasiyabilirlerse guzel olur. cevabiniza gelince niteligi ve niceligi konusunu biraz daha acarsaniz iyi olur, ben tam olarak hangi besinde kac kalori var kacindan nekadar yemem gerek bana gereken nedir vs bilemiyorum. agirlik calismasina gelince, hafta icin her gun agirlik antremanlari yapiyorum hafta sonu cumartesi ve pazar dinleniyorum

4. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Akıllı telefonunuza FatSecret tarzı bir uygulama kurun. İnternet sitesi de mevcut. Gün içinde tükettiğiniz besinlerin içeriklerini aşağı yukarı bu programdan takip edebilirsiniz. Makro ve kalori kavramlarını araştırın. Bununla ilgili gerçekten çok çok fazla kaynak var

Sayfayı Paylaş