Optimum Nutrition Creatine 2500

Konusu 'Kreatinler' forumundadır ve saydam tarafından 10 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. çok başarili

85,4%
  2. orta karar

12,3%
  3. başarisiz

2,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 86 üye.
  1. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    sivilce problemi olusturuyormu bu ürün kullanan arkadaşlar ?

2. -piqachu-

-piqachu- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar ben bodye yeni başladım hocammmı bana ilaç önerecek yoksa benmi alacagım hocamada hiç başvurmadım daha 3 gün oldu cevaplarsanız sefnırım ??

3. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    yeni başladıysan zaten pek gerek yoktur
    ama 4. ayında falan tekrar uğra bu konulara derim ben

4. Pain

Pain Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar bir sorum olacak..

Yaklaşık 2 ay önce amerikadan creatine aldım 4 Lbs Optimum, fiyatıda gayet uygundu yaklaşık 22-25 dolar arası..

Fakat Türkiyede yada bodybuilding gibi sitelerde hiç bendeki creatini göremedim..
    Bendeki creatinin diğerlerinden bir farkı varmıdır acaba pre-load complex yazıyor bunun anlamı nedir ?

Sahte olamaz çünkü kaliteli ve tanınan bir mağazadan almıştım.

Resim ekliyorum :

Ekli Dosyalar:

5. realscorpion

realscorpion Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    bodybuilding gibi sitelerde olmadığına eminmisin :)

bodybuilding gibi sitelerde olmadığına eminmisin :)

http://www.bodybuilding.com/store/opt/preload.html

Bu ürün adından da anlaşılacağı gibi complex bir ürün, yani karışık. İçerisinde sadece creatine yok ayrıca glutamine ve diğer bazı amino asitler var. Aslında fena bir ürüne benzemiyor ayrıca fiyatıda çok ucuz

6. Pain

Pain Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için çok teşekkürler .
    Ben bulamamıştım bb.com da gözümden kaçmış...
    Evet fiyatı gerçekten çok ucuz bilmeden direk aldım ama fena bir ürüne benzemiyor deneyip görücez..

Peki içerisindeki creatine miktarı diğerlerine göre az mıdır yani kullanırken normal creatinlerden daha mı fazla almam lazım acaba ?

7. realscorpion

realscorpion Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    1 ölçekte 5 gr var. Günlük tavsiye edilen 5 gr genelde. Yani yeterli.

Pain bunu beğendi.
  8. CiXeX

CiXeX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ürün kullanimi hk.

biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın hiçbir yerde net bir bilgiye ulaşamadım hep bir muamma hep bir şaibe var.kafa_kafa_kafa_
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    Konuyu hortlattım galiba ama bende bu ürünün kullanıcısıyım, yükleme dönemi içindeyim ürün üzerinde 1 porsiyon 1 çay kaşığı yani 5 gram ürün yazıyor 4-5 gün süre ile günde 3 defa 1 porsiyon yemeklerle beraber yükleyiniz diyor.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    yemeklerle beraberdeki kasıt yemekten öncemi, nekadar önce / yemekten sonramı, ne kadar sonra / yemek esnasındamı, yemeğin içindemi yoksa su veya üzüm suyu gibi bir içeceklemi. çay kaşığımı, tatlı kaşığımı kullanacağım.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    yukarıda belirttiklerime istinaden şimdi bu sabah kuyumcu hassas tartısı ile yaptığım ölçümde 1 çay kaşığı tepelemeden kasıt nedir görecelidir tam olarak bilmiyorum ama benim tepeleme tabir ettiğim kaşığım 2,41 gr geldi ki tepelemeden sanırım biraz fazla gibi görünüyor gözüme. teyid etmek içinse aynı oranda protein tozunun ölçümünü yaptım 1,56 gram geldi yani bu noktada hemen hemen 1 çay kaşığı 2,5 gr , 1 tatlı kaşığı ise gerçek 5 gram ediyor diye düşünüyorum nacizane yanlışım varsa düzeltiniz.
    artık araştırmaktan konu okumaktan sıkıldım bununla ilgili ve nasıl kullanılması gerektiğini yazarsanız sevinirim.
    creatin kullanımlarında yükleme dönemi mecburi değildir deniliyor neye göre iyi gelir neye göre mecburi değildir, yükleme dönemi yaparsak nasıl kullanmamız, yükleme dönemi dışına çıkılınca nasıl kullanmamız veya yükleme yapmadan kullanım için nasıl kullanmamız gerekiyor.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    birde ürün üzerinde creatin tamiri için antrenmandan hemen sonra protein shake ile beraber 5 gr alınız diyor, e hemen sonra amino alıyoruz 1 saat sonra pro. shake yapıyoruz bu noktada takılı kaldım anlamadım bir türlü.
    hocamızda antrenmana gelmeden 45 dk-1 sa öncede 5 gr al öyle gel diyor yani öncemi sonramı alacağız yoksa her iki şekildedemi bilemedim bir türlü.

çok teşekkürler...

9. UnstabLe

UnstabLe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web Tasarım, Programlama, Grafik Tasarım, Veri Tab
    Yer:
    İstanbul/Ataşehir
    spora 1 hafta önce başladım bu tur urunlerı kullanmam sakıncalımı yoksa faydası olurmu

10. realscorpion

realscorpion Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Gerek yok kullanmana, parana yazık. Hele bi 6 ay yap sonra yavaştan başlarsın...

11. xrepla

xrepla Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    her sabah protein alıyorum gece yatmadan içmiyorum kesinlikle
    spor zamanı ise antremandan 2 saat önce sağlam bir yemek eğer yeterli protein alamadığımı düşünürsem içerim ama genelde gerek kalmıyor. protein+creatin antreman sonrası içiyorum. antreamn yapmadığım günlerde creatin kullanmıyorum.

bendeki etkisi şu oldu.
    protein zaten kullanıyordum bu şekilde creatin de ekledikten sonra antremanda kaldırabildiğim ağırlık arttı. pazularım taş gibi sertleşti desem yalan olmaz. antremansız zamanlarda koluma elleyince yumuşaklık hissederdim şimdi ise spor yapmadığım zamanlarda bile kaya gibi sert.

2 kişi bunu beğendi.
  12. Gencherkul

Gencherkul Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Optimum Creatine Powder ile ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi kullanım acısından. Yükleme donemi yapmadan kullansam etkisi az mi olur ? L-carnitine ile birlikte kullanabilirmiyim ?yag yakmaya ihtiyacım olduğunu dusunuyorum.yag yakmadan creatine baslarsam yag yaktiktan sonra kas kaybi gozle gorulur derecede yasar miyim ve hem yağ yakmak hem de guclenmek istiyorum.Creatin yanlış bir tercih mi sizce ?

2 kişi bunu beğendi.
  13. xrepla

xrepla Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 30-35 derece sıcaklıkta bozulurmu acaba bu ürün yazın çalışmaktan spora ara verdim havada sıcak marmariste oturuyorum. bozulmuş mudur acaba ?

2 kişi bunu beğendi.
  14. ryangt

ryangt Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    kreatin micronize kullanıyorum şu an, bir daha kullancağımı sanmıyorum..

bu arada kreatin aslında hassas bir maddedir
    yüksek dozda kullandığım zaman sivilcelenme ve ciltte kuruma vs yapmıştı

3 hafta kullanıp 2 hafta ara vermek en mantıklısı

çok ciddi güç artışlarına sebep oluyor. size tavsiyem limitinizi 1-2 ay artıramadığınız zaman kreatine başlamanız..
    ben 1 yıl boyunca hiç supplementsiz çalıştım
    1 yıl sonra amino acid aldım pek görüntü ve performansım değişmedi
    ancak kreatin almaya başladığımda inanılmaz kuvvet artışlarım oldu protein tozuyla birlikte.

1 yılın sonunda 1-2 ay boyunca 45 taktığıım bench press'te sırasıyla 55-65-75 ve daha sonra kilo artışım ve diğer bölgelerede iyi ağırlık vermemle 1 yıl içersinde 100'e kadar çıkarttım.
    mucize gibiydi :) abarttığımı düşünenler olabilir ancak bendeki en iyi performans artışı kreatinle gerçekleşti

not: şu an kullanmıyorum

maietnigri, AllEyesQnMe, tugi190794 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. mesut8209

mesut8209 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    optimum kreatin olarak powder serisini neden paylaşmamışlar bu ürünün hakkındada bilgi almak isiyorum almayı düşünüyorum bilgisi olan yardımcı olabilirmi?

2 kişi bunu beğendi.
  16. m3hm3t3

m3hm3t3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    optimum creatin powder kullanıyorum suan idare eder benim onerim weider.

2 kişi bunu beğendi.
  17. allianz

allianz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Önümüzdeki hafta Optimum Nutrition Creatine Powder alacağım.İyi beslenmeme rağmen idmanlarda inanılmaz halsiz hissediyorum kendimi.4 aydır bench preste 60kg'ın üzerine çıkamadım ve zamanı geldi keratin kullanmanın.

2 kişi bunu beğendi.
  18. esele19

esele19 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ürünü bende aldım umarım memnun kalırım 1 ay sonra tekrar yorum yapıcam umarım olumlu şeyler yazarım:)

2 kişi bunu beğendi.
  19. TAY-TAY

TAY-TAY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ürünü on-whey gold ile kombine ediyorum. Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Fakat, Kilolarda belli bir artış sağlayamadım. Sizce nedeni nedir ? İdmandan 30 dak-1 saat içinde alıyorum. İdman sonrası da 15-30 dakika içine alıyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  20. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Gold standart whey (2273gr) ile birlikte 300gr kreatin pakedini kampanya ie 175 tl gibi bir fiyata almayı düşünüyorum.10. ayımdayım sporda 6-7 aydır değişik protein tozları kullanıyorum,kreatin daha önce hiç kullanmadım.Tavsiye eder misiniz bu ürünü ?

Sayfayı Paylaş