Online Personel Trainer ve beslenme ile ilgili birkaç sorum var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Yobaz Ateist tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Yobaz Ateist

Yobaz Ateist Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    sabah kahvaltısından sonra antrenman olur mu? hani tüm gece vücuda bi besin girmiyo ve sabah uyandığımızda katabolik etkide deniyor ya, o yediğimiz proteinli karbonhidratlı kahvaltı o katabolik etkiyi gidermek için mi harcanıyor? yani 2 saat sonra yapacağım antrenman için yeterli olur mu sabah yaptığım kahvaltı?

kahvaltı şöyle; 5 yumurta 1 sarısı. 100 gram yulaf ezmesi içine bir muz doğruyorum. 40-70 gram arası lor peyniri ve domates.

2. sorum

antrenman esnasında ne kadar kendimi zorlasamda terlemiyorum. bu neden olur?

3. sorum

1.83 boyum, kilom 82, yağ oranım %12-16 arası birşey sanırım

beslenmem nasıl olmalı? yani bazal metabolizma hızı vs bunları nasıl hesaplıyorsunuz cidden kafamı çok karıştırıyor saatlerdir uğraşıyorum beceremedim. matematiğe dünyadaki en uzak insan olarak soruyorum.

4. sorum

pek emin değilim bunun etkisinin ne olduğunu yani iyi mi kötümü çözemedim. bir keresinde masturbasyon yaptığım gün salona gitmiştim ve daha önce giremediğim ağırlığı kaldırdım. bench de 55-60- ve yardım alarak 70 kilo 3-4 tekrar çıkardım. ama şu son 3 hafta haftada 2 kere masturbasyon yapıyorum, uykusuzluk var geceleri tuvalete kalktıktan sonra bir daha uyuyamıyorum yani 5-6 saat uyku uyuyorum hergün. bilgisayar başında çok zaman geçiriyorum yani sabah 8:30 dan akşam 8 e kadar. bi tek antrenman için ayrılıyorum bilgisayar başından. ve piskolojik rahatsızlıklarımda var. bunlar güç kaybına yol açar mı? ciddi bi güç kaybım var bench pressde iki haftadır 40 kg kaldırıyorum. güç kaybına sebeb olan şeyler bunlar mı?

5. sorum

ağırlık artırabilmem için nasıl çalışmalıyım. 2. ayımdayım ve hafif kilolar giriyorum vücuduma göre bence.

son olarak online personel trainer hizmeti almalımıyım?

2. Provision

Provision Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Online Personal Trainingin kişiye tek katkısı bence beslenme yönünden olur.Çünkü bodybuilding.com'da bir ton program var.Belki o parayı verdiğin için spora daha iyi sarılır,daha iyi yer,daha iyi motive olabilirsin.Ama 300 liraya değer mi ? Bence gidip supplement alman daha mantıklı olur.

Yobaz Ateist bunu beğendi.
  3. Yobaz Ateist

Yobaz Ateist Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    300 lira çok fazla zaten imkansız benim için. ama internette görüyorum yapanlar var 100-150 arası. bilmiyorum gerçekten yardımları olurmu. cevap yazdığın için teşekkürler

Sayfayı Paylaş