Omuzlardan muzdaribim lütfen konuya hakim kişiler yorum yapsın

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AliGurgan tarafından 28 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle Selamünaleyküm benim sorunum omuzlarimla ilgili ben aşağı yukarı 2 yıl kadar badi yaptim biraz bölük pörçük oldugu icin fazla gelismedim ama yinede kolumdan göğsumden memnunum benim sorunum omuzlarimin dar olması değil sonuçta kemik yapimi büyütmem pek mümkün değil iri omuz başlarıyla da işim yok sadece omuzlarim fazla düşük omuzlarımi daha dik tutmak için yapabileceğim neler var esnemeler olur sinav barfiks olur. Bu arada salonu bıraktım o nedenle evde ve parkta neler yapabilirim onu soruyorum cevap verenlere simdiden teşekkürler.Admin abi konuyu kaldırmazsan memnun olurum diger başlıklarda faydalı yazılar bulamadım.

2. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Omuzların yapı olarak düşükse bu büyük oranda genetik kaynaklı. Fotoğraflarına bakabilirsin arnold un da omuzları düşüktür mesela. Omzun yan başını çalışarak durumu biraz toparlayabilirsin. Ayrıca omuzlarında öne yuvarlanma var ise bu da düşük gösteriyor olabilir bunun için arka omuz bölgesine yönelik çalışmalısın. Son olarak kanat dediğimiz kısma önem verirsen o şekilde de omuzlarındaki düşüklüğü belli oranda azaltmış olursun. Kısaca medial deltoid, teres minör, latissimus dorsi ve teres major kaslarına önem verirsen görüntü daha güzel olur :)

AliGurgan bunu beğendi.
  3. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yani omuzları yukarı kaldirmak için bir esneme hareketi felan yok her türlü düşük kalacak ama kas calisirsam estetik olacak.

ohnofor bunu beğendi.
  4. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Dediğim gibi eğer omuzlarında öne doğru yuvarlanma var ise pektoral kaslara germe yaparsan ve arka omuz için ağırlık çalışmaları yaparsan görüntüye olumlu katkısı kesinlikle olur. Onun dışında germe hareketleri ile omzuna şekil vermen pek mümkün değil. Söylediğim kas gruplarına önem vererek ağırlık çalışırsan omuzundaki düşüklük gözle görülür şekilde değişir ve estetik bi görüntü sağlarsın.

5. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Gereken bilgileri arkadaş yazmış zaten.Somut örnekler verecek olursak
    1 gün of 1 gün on şeklinde 6-7 setlik çok tekrarlı hafif lateral raiseler iyi gelebilir.Bunun için dumbella bile gerek yok.5 lt iki su şişesi bile yetebilir.Tabi tutuşu zor olacaktır.

Ancak bu uzun vadede fayda getirmez.Dengeli sağlam güzel bir görüntü için bir yandan da trapez-sırt-ön/aka omuz kaslarını da ihmal etmemek gerekir.

6. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Öne yuvarlanma yok Allah'a şükür teşekkürler yardımından ötürü

Hydraa bunu beğendi.
  7. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    çeneye cekis tarzı hareketler omuzu yükseltir dikleştirir.

AliGurgan bunu beğendi.
  8. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Denedin mi gerçekten.

Sayfayı Paylaş