Omuzdan idmanindan sonra gögüs idmani yada arkakoldan sonra gogus idmani

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bebeqte5tur tarafından 26 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkakol yada omuz idmanindan sonra adelelerim yorgun oluyor ve ertesi gun gogus idmani cikaramiyorum ve araya bosluk yada bacak karin koyuyorum, ee diyelim gogus calistim ondan sonraki gunde omuz yada arkakolu calistrmak sikinti ne calissan neredeyse arkakol ve omuz var sikintim surekli aralar verdigimdede sonuc alamiyorum antremanlarim faLasia agir, yas 23 4 senedir donemsel raliklara ragmen yapiyorum suplement kullaniyor ve beslenmeme dikkat ediyorum ornegin gogus idmanim bench presste60 kg 15 tekrr 70 kg *2 12 tekrar 80 kg 8 tekrar *2 85 kg *2 6 trkrar gibi daha sonra fly hareketi yada degisik aekillerde kapatis sonrasinda egimli pressleri yapiyorum

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    göğüs ve omuz çalıştığında da dediğin gibi triceps yoruluyor.

bu nedenle ilk önce göğüse ya da omuza (hangisinde eksiklik hissediyorsan..) önem verilmeli. dinlenik tricepslerle göğüs-omuz idmanına girilmeli.

genel mantık; göğüs-omuz ve triceps idmanları arasındaki süreyi olabildiğince açmak, tricepsi göğüsü ya da omuzu çalıştırdıktan sonra çalıştırmak.

tabii ki kişinin vücut bölgeleri arasındaki gelişme düzeyi de önemli. göğüs omuz iyidir, triceps geridir. bu sefer de triceps e öncelik verilmeli.

bebeqte5tur bunu beğendi.
  3. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ederim, bazen yardım almadan daha ayrıntılı düşünemiyor insan :)

Sayfayı Paylaş