Omuzdaki Kırık ve Spor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ismailltemel tarafından 24 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ismailltemel

ismailltemel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sağ köprücük kemiğim kırıldığından dolayı ameliyat oldum ameliyat olalı 1 ay oldu kimi doktor kaynadıktan sonra sıkıntı olmaz kimi doktor da 5 ay 6 ay beklemen lazım diyor motivasyonum günden güne düşüyor ister istemez sinirleniriniz bozuluyor bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi

2. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    hocam çok geçmiş olsun hareket bozukluğu var mı yada kayıp ?

3. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    ayak bileğim çatladı 2 ay alçıda kaldı,alçı çıkar çıkmaz spora gittim 1 ay hafif yüksek tekrar çalıştım şimdi ise ağır çalışıyorum.eğer alçıdan çıkarsa git başla spora ama kendini zorlama.tempoyu yavaş yavaş arttır.yalnız zaten amiliyat olduysan o alçı 6 ayda çıkamaz

4. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    herhangi bi his kaybı yoksa kademe kademe bacak antremanı yap abanma yani kendi ağırlığında yor kendini tek ayak ip atlama tek ayak squat gibi tek ayak ön bacak tek ayak calf gibi . bu tarz antremanlar senin adeleni güçlendirir.

5. ismailltemel

ismailltemel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    sağolasın hocam Allaha şükür hareket eksikliği falan yok olmayacağını söyledi doktor sadece kolu 180 derece yukarı kaldırırken yavaş yavaş kaldırabiliyorum şuanlık o da daha yeni yeni kullanmaya başladığım için kolumu
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Şubat 2018 ---
    alçı yok hocam omuz olduğu için basit kol askısı veriyorlar o da kolumu kullanmadığım için çıkarttıktan sonra bir müddet hareket kısıtlaması yaratıyor
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Şubat 2018 ---
    Bende böyle düşünüyorum okulda devamsızlık sorunum olduğu için malesef kontrollerime gününde gidemiyorum haftaya kontrolüm var okuldan bir şekilde gideceğim mecbur,haftasonu özel hastanelerin poliklinikleri açık olduğu için beni ameliyat etmeyen ama ortopedist olan bir doktora gittim 6 ay beklemen gerek dedi 2 yıl sonra da platinlerin çıkması gerek dedi fakat beni ameliyat eden canım devlet doktorum da kaynadıktan sonra bekletmeyiz seni başlarsın direk demişti içimde o yüzden büyük bir merak var :D

Sayfayı Paylaş