Omuzda iğne batması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve magicemre1 tarafından 15 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. magicemre1

magicemre1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba, Geçenlerde ne yaptığımdan pek emin olmadığım bir nedenle omuzuma bi ağrı girdi. ilk başta kolumu felan mı çıkardım diye şüpheleniyordum. öyle bir ağrı vardı . şimdi o ağrı değilde omuzumda kastlar sanki süt üste gelmiş,haraket ettirdiğimde üzerinden kayıyor gibi acı var.açıklayabildim mi bilmiyorum ama iğne batmasıyla karışk bi acı var.kasılmışlık hissediyorum. Kafamda tahminlerim var neden böyle olduğu ile ilgili amaemin değilim. bi ara barı tek kolumla kaldırmaya çalışmıştım aptal gibi ya ondan,sonra aynı kolumlabarfiks çubuğunda asılı kalayım dedim veya bilgisayarda çok oturmaktan bi ağrı olur ya da ondan. Belkide hepsinin üst üste gelmesiyle oldu. İnanılmaz canımı sıkıyor çünkü sakatlık yaşarsam subaylık hayallerim suya düşer ve gerçekten yaşamak için pek bi nedenim kalmaz. Şu virüsten dolayı zatenhastaneye gitmeye korkuyorum,iyice moralim bozuk. buna benzer bi ağrı geçiren oldu mu? olduysa ne kadar sürede geçti, ciddi bir şey mi onu da bilmiorum ama paronaya oldum .ağrı genelde yere doğru elimi uzatırkan başlıyor.En başlarda elimi havaya kaldırırken vardı şimdi tam tersi yerden bir şeye almaya çalışırken başlıyor. Lütfen yardımcı olun...

2. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Omuz en çok sakatlanmaya müsait kas grubu. Büyük ihtimalle ısınmadan ani bir şekilde belirttiğiniz sebeplerden bile kaynaklanabilir. Acının sebebini söyleyebilmek uzaktan belirtebilmek mümkün değil ama daha yeni spor yapmaya başladıysanız 5-7 gün civarında beklemenizi ve omzunuzu kesinlikle zorlamamanızı öneririm. Hafif hafif masajta yapabilirsiniz. Ağrı devam ederse doktora gözükmenizde yarar var. Fakat bu zamanda bu sebeple hastaneye gitmenizi de önermem.

3. magicemre1

magicemre1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    evet haklısınız, evet yeni başladım aslında ara vermiştim ondan sonra başladım da işte umarım bi sakatlık yaşamamışımdır. bir süre istirihat edicem.

4. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    düşük ağırlıkla çalıştırın o kası bikaç hafta

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Ağrı ne zaman ve ne yaparken başladı?

6. magicemre1

magicemre1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    6-7 gün oldu tahminen ama bu iğne batar gibi olması 2 gündür var. Önceden bu tarz ağrımıyordu sadece elimi yukarı kaldırırken hafif ağrı vardı ama bu kadar dayanılmaz ve sşinir bozucu değildi. sanki kaslarım üst üste gelmiş üstüne kayıyıor gibi.
    tamam hocam dikkate alaacağım

alpaslanözden bunu beğendi.
  7. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Evde çok durduğumuz ve hareket miktarımız azaldığı için olmuş olabilir gibi geliyor. Durduk yere sakatlık başlamaz diye biliyorum.

alperen146 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş