Omuz ve kol yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Faikali tarafından 9 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Faikali

Faikali Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar yaklaşık 2.5 aydır fıtness yapıyorum bundan oncede bı gecmısım var fakat hıcbı zaman omuz ve kollarım gelısmıyor dığer bolgeler cok ıyı derece de ama omuzlar genıs ama kaslı durmuyor ve kollarda aynı sekılde beslenmeme cok dıkkat ettıgım halde omuz ve kollarda dıger bolgeler gıbı gelısmedı yardım edersenız sevınırım. boy 1.85. kilo 83

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Omuz çalışırken omuzun bütün bölgelerini çalıştır ısınma yap öncesi shrugda ekle bicepsini geliştirmek istiyorsan 10 12 3 set yap

3. Yunuss10

Yunuss10 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Fotograflarini atarsan daha iyi yardımcı olabiliriz beslenme ve antreman programından da bilgiler verir misin ?

4. hakocan

hakocan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Benim 3 ay oldu başlayalı, en çok gelişen bölge omuzlar oldu. Ne yaptın dersen omuz için :
    ilk 2 hareket dumble s. press overhead sholder press sonra daha hafif kilolarla öne yana raise hareketleri.
    Bunlar klasik zaten ama ben omuz antremanlarında ilk 2 hareketi ağır kilolarla uyguladım, diyelim ilk set 15 kg ile 10 tekrar yaptım, 2. set 17.5 kg 8 tekrar hemen bırakmadan 10 kg 6 tekrar 3. set 4. set..

açışları ise dumble ile değilde cable olarak yapıyorum.Neden dersen dumble kulanırken ister istemez hareketten çalabiliyor,trapez yada başka bir yere atıyordum hareketi. Fakat cable raise hareketlerinden inanılmaz memnunum.Hiç çalamıyorum hareketten ve ağır ağır yapmak çok daha kolay oluyor. yanlız inanılmaz acı verici. idman sonrasını bırak set aralarında bile acı içinde kıvranıyor adam :)

5. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Antrenman programini degistirebilirsin omuzda uzun sureli gerilim saglamalosi koldaysa cok fazla calisma 6 8 tekrar aralığında biceps 2 triceps 3 hareket ytrlidir

6. Faikali

Faikali Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    ornek bıse soylermısın

7. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Ornegin senin sevinyendeki bir sporcuya ornek biceps programi barbell curl 4x8 dumbell curl 4x8 yeterli olacaktir

Sayfayı Paylaş