Omuz sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SVT3 tarafından 31 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SVT3

SVT3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANKARA
    Selamlar,Omuz hareketleri konusunda sorunum var.Omuzlarımda gelişme çok yavaş ve kilo artıramıyorum.Sorun ne olabilir nasıl aşabilirim.Programım şöyle;
    1-Smith behind neck press
    2-dumbell rear latheral raise
    3-dumbell shoulder press
    4-latheral raise

Özellikle latheral raise'de hiç kilo artıramıyorum,ayrıca dumbell rear latheral raise'de de hareketi pek hissedemiyorum kilo artırsamda.Sorun ne olabilir.Omuzlar için en iyi çalışma şekli nasıldır ağır kilomu,hafif çok tekrarmı,sevgiler...

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    aklıma gelen tek neden hareketleri yanlıs yapıyor olman..
    cunku omuz bölgesinde diger bölgelere kıyasla daha fazla incelik ve ozen ısteyen hareketler var..
    özellikle açış hareketleri gibi şekillendirici hareketlerde hareketi doğru ve şekilli yapman doğru gelişim için çok önemli..

bunun dışında omuz çalışmalarında çok fazla ağır girilmesinden ziyade kasın olabildiğince gerili kalarak yanması ve yorulması taraftarayım.. tabi bunun için de hareketleri çok doğru ve nizami yapmak gerekiyor.. setler arasında çok fazla ara vermeyerek ve tekrar sayısını (özellikle açış hareketlerinde) yüksek tutmaya çalışarak kastaki gerilimi sürekli tutabilir ve sakatlık riskinin de önüne geçebilirsin..

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    pres açış olarak yapıyorsun bu şekilde doğru fakat bazen 2 pres bir omuza fazla gelebiliyor bunuda kendin tecrube etmelisin bonatschi nin dediği gibi teknine uygun yapmıyor olabilirsin

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Lateral raisede ağırlık arttırmandan çok kasa yedirmen önemli. Uzun süreli ve şiddetli gerilim uygulaman çok önemli.

5. SVT3

SVT3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANKARA
    Kafamdaki şüpheleri açıklığa kavuşturduğunuz için teşekkürler.Az kilo 12 tekrar gerilimli çalışmayı deniycem,sevgiler...

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  7. SVT3

SVT3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANKARA
    Evet ,inceledim o başlığı,hatam ağır girmek ve etkileşimdeki kasları farkında olmadan devreye sokmak.Ağırlığı kaldırırken kolların pozisyonunun tepedeyken bozulup bisepslerin devreye girdiğini farkettim.Kiloyu düşürdüm omuzu iyice hissetmeye çalışıyorum.

Sayfayı Paylaş