Omuz Sakatlığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve bearyn tarafından 3 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bearyn

bearyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Başlık klasik oldu biraz ama diğer başlıklarda hep omuz hareketleri üzerine cevaplar. Benim sorunum 1,5 hafta kadar önce kanat-bacak antremanı yaptığım gün oldu. Kanat hareketlerim bittikten sonra sol omzumda bir ağrı hissettim. Omuzda belli bir noktaya bastırınca ağrıyor ve özellikle yatakta sağa sola dönerken sızlıyor baya. Bi 3-4 gün falan dinlendim. Ağrı geçti baya. Sonra göğüs-kol, omuz/sırt-bacak yaptım. Ağrıda bir artış olmadı hatta azalmaya devam etti. Bugün tekrar kanat yaptım toplamda bir 10 gün sonra falan. Ağrı yine nerdeyse ilk günkü kadar nüksetti. Kanat antremanında yaptığım hareketleri yazdım aşağıda. İlk Butterfly yaptım hemen ağrıyı hissetmeye başladım zaten.

Doktora da gitmek istemiyorum pek; muayene edip incitmişsin, bi süre zorlama diyecek.
    Kanat hareketleriyle bağlantısı var belli ki, bi 20 gün falan yapmasam mı? Diğer hareketlere yoğunlaşıyım falan diyorum. Ya da ciddi birşey olabilir mi gidiyim mi doktora?
    Butterfly
    One-arm Dumbbell Row
    Seated Cable Row

2. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Butterfly kanat hareketi değil, vücudun farkedip buna tepki veriyor olabilir.

3. bearyn

bearyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yani kanat derken o günkü programın yoğunluğu o. Anlattığım gibi bu 3 hareketten biri sakatlığımı nüksettiriyor. Dediğini tam olarak anlamadım fakat, pek tıbbi bir cevap değil gibi.

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Ben spor hekimine görün derim. Omuz çok ama çok önemli hala başımı yakıyor bu konu kafa_

5. bearyn

bearyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu tarz rahatsızlıklarda klasik ortopedistlere giderim hep de spor hekimini nerden bulabilirim peki?

6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Hastanelere bakmak lazım bazıların oluyor. En son klasik ortopediste gittim. Kolumu oynatamıyordum röntgene yolladı. Omuzu çektirdi. Sonra baktı bir sıkıntı yok dinlendir dedi :D hala sıkıntı var ne yazıkki

7. cihanozturk

cihanozturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    mr çektir doktorun kesin teşhisi koyar, kolunu başından yüksek durumda fazla tutma yada itme hareketlerinden kaçın araba dahi itme gibi..

Sayfayı Paylaş