omuz sakatlığı bench press

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve arnold44 tarafından 26 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. arnold44

arnold44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sa vucut geliştirme yarışmalarına hazırlanıyorken 5 ay kadar önce 120 kilo bench press te omzumu sakatladım 2 hafta boyunca kolum askıda gezdım 5 aydır spor yapamıyorum spor salonuna gıttıgımdede sadece boş bar girebiliyorum ve onu kaldırdıgımda bıle omzumun agrıdı yeri hissedebiliyorum . 2 kere doktora gitmeme rağmen geçmedi verdiği ilaçların bi faydasını göremedim ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Omuz sakatlığı üzerinde önemle durulması gereken ciddi bir sorundur.Boş barlarla bile olsa, omzuna baskı yapma.Bench press ve türevlerini antreman programından çıkar şimdilik. Doktor değiştir öncelikle. Omuzla ilgili çalışmaları antreman programından çıkar ve iyileşmenin sağlayacak özel gıda takviyeleri kullan. Ben kick boksçuyum, benzer sorunu parmaklarımda yaşadım, tam iyileşmeden antreman yapınca 1,5 yılı buldu iyileşme. Ve şifayı da 4.doktora bulabildim.
    Doktor kontrolünde steroid enjekte edilirse iyileşme hızlanabilir (bir arkadaşıma doktor bunu uygulamıştı)bir de hafif omuz germe egzersizleri yap her gün.
    Bir de bir süre, body salonlarından uzak durup, yüzme salonlarına takılman rehabilitasyon sürecine katkı sağlar

arnold44 bunu beğendi.
  3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    Bench boyle malesef omuz katili bir egzersiz. Doktorlar ameliyat onermiyorsa yapacak bir sey yok.

4. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    2 sene hiç omuz çalışamamış biri olarak geçmiş olsun diyorum. Zorlayan hareketlerden kaçın, günlük yaşamın için de dahil. İyi bir doktor bul; çünkü ben 1 sene tanı bile koyduramadım.

5. arnold44

arnold44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sagolun teşekkür ederim sizede geçmiş olsun . Ben de onu anlıyamıyorum 3 doktora gıttım net bir tanı koyamadı sunları sunları yap geçer gibisinden geçiştirme gayesi içindeydi
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Eylül 2016 ---
    5-6 ay sonra yenıden basladım ama verim hiç alamıyor ayrıyetten psıkolojıkmende cokuntu oluyor dediğiniz gibi bıraktım salonu belli bi müddet gitmiyicem yanlız doktor kontrolunde streoid tedavisi demişsiniz sakatlıktan once doktor kortıkostetrod tedavısı uygulamıstı anabolıkmı yoksa kortıkosteroıd tedavısımı acaba onu merak ettım. Ayrıcı Çook teşekkür ederim yardımcı oldugunuz motive ettiğiniz için çünkü herkes bitti artık yarışmalara katılmayı unut vs tarzında moral bozucu bır dunya şey soyluyordu çok tesekkur ederım :)

Son düzenleme: 2 Eylül 2016

Sayfayı Paylaş