omuz sakatlığı önemli bilgiler..

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve gqn tarafından 3 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Kortizon bağışıklık sistemini baskılayan bir ilaç, çok tehlikeli ifadesini uyuşturucu maddeler için kullanmazken bir ilaç için kullanmak abes. Halk arasında o kadar abartıldı ki, yakında ölüm ilacı falan diye geçecek. Sebebi Türk halkının bozuk beslenme düzeni ve spora olan uzaklığı.

Birçok yan etkisi var ancak kaçınılmaz yan etkisi Vücudun su tutması ve kas yıkımı. Kısacası sağlıksız besleniyor ve spor yapmıyorsanız, bu ilaç etken süresi olan 3-6 aylık periyodda, normal bir insanı obeze çevirebilir. Ama tam yersi durumda yani sağlıklı besleniyor ve sporda yapıyorsanız, yukarıda bahsettiğim yan etkilerini hissetmeden sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Hiçbirini yapamıyorsanız, Tuzu tamamen hayatınızdan çıkarın, etkilerini en aza indirmiş olursunuz.

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    tek yan etkisi vücudu şişirmesi değil kalıcı olarak aşırı kıılanmada yapar. hayati bir durum olmadıkça uzak durulması gerek diye düşünüyorum sade bir vatandaş olarak.

3. enescnk

enescnk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Ekleme yapilan kortizon enjekteleriyle kortizon ilaclari karistirilmamali enjekteler sadece ödem toplayan keseciklere yapilir hicbir ciddi yan etki söz konusu degil burdan ayrintili bilgi alabilirsiniz; Kortizon iğneleri ne işe yarar? - CevapSepeti.com

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Tabii ki hiçbir doktor da o riski almak istemez zaten, bende elimden geldikçe sağlığımı korumaya ve ilaç almamaya özen gösteriyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ağustos 2014 ---

5. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bizler zaten spor yapıp sağlıklı besleniyoruz. Hayatımda tuzda yok. Ancak kortizonun yan etkisini sadece kilo aldırmak yada su tutmak olarak sınırlamak doğrumudur?

6. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Doğru değil, öte yandan kimsenin de öyle sınırlandırdığı yok :) "Birçok yan etkisi var ancak kaçınılmaz yan etkisi Vücudun su tutması ve kas yıkımı." böyle yazdım... Ayrıca bahsedilen kortizon, sistemimize giren kortizon değil, direkt bölgeye enjeksiyon olan iltihap gidericiymiş, @enescnk uyardı sağolsun.

thekinger bunu beğendi.
  7. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bu arada kortizonu övüyorum gibi bir anlam lütfen çıkmasın, hastalığımda benzeri bir durumda çaresiz kaldım, 10 doktor gezdim hepsi kortizon dedi, bende dağdan soldan duyduklarımla korktukça korktum, kendime 5 aya yakın bir süre kortizon almamak üstüne şartladım, alternatif tıp vb zırvalarla resmen işkence çektim, en sonunda ne olacaksa olsun diyerek enjeksiyon yaptırdım, benim bünyemde o su tutma dışında neredeyse hiç yan etki göstermedi Allah'a hamd olsun. Sağlığımı büyük oranda geri kazandım, çok büyük dersler aldım ki, spora başlamam da o vakite denk gelir.

Demem o ki, doktorunuza güvenin, bu hayatta vebal diye birşey var, kimse o vebal altına girmek istemez, giriyorsa da vardır bir bildiği...

thekinger bunu beğendi.
  8. mkayhan33

mkayhan33 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    gqn arkadaşım böyle bir paylaşım için çok teşekkür ederim. Yazılanları baştan sona okudum. Birebir aynı şeyler bu kadar olur. Benim de 5-6 senedir var. İlk olarak fitness ta arnold schwarzenegger hareketi dedikleri dumblelar ile omuz hareketi yaparken oldu. Yıllardır çekiyorum. En son 1 sene kadar önce kendimi iyi hissettiğim bir zamanda basketbol turnuvasına katılmıştım. 3 maç çıkarabildim oda maçtan önce sıcak uygulayarak epey ısınarak. Ama 4.maçta çok kötü durumdaydım.
    1 senedir gitmediğim prof kalmadı. ROTATOR CUFF denildi ödem giderici haplar kremler ve fizik tedavi. 20 seans fizik tedavi sonrası hiçbir değişiklik olmadı. Bazıları soğuk uygula bazıları sıcak dedi. Bazısı sadece yüz yeter dedi.
    Akapuntura gittim çinli bir doktora istanbulda ünlü. daha dün 5.seansa gittim. Ama pek geçecek gibi değil.

İçlerinden sadece bir doktor iğne dedi. Muhtemelen kortizondu. Diğer tüm arkadaşlar gibi çekindim. Kortizonun o bölgedeki iltihabı giderdiğini biliyordum fakat kasları güçsüzleştirdiğini duymam ürküttü beni. Zaten kaslar epey zayıfladı birde kortizon da zayıflatacaksa daha sonra nasıl güçlenecek diye korktuğumdan. Ama sanıyorum son çare onu denicem.

gqn arkadaşım sana sorum şu. Kortizon iğnesinden sonra kaç gün dinlenme modunda oldun? Ne kadar sonra omuzu ısıtma ve açma germe hareketi yapmak lazım?

İğne olduktan sonraki süreci biraz anlatabilirmisin? Tekrar nasıl ve ne kadar zaman sonra güçlendirdin?

Çok teşekkürler şimdiden. Bu arada kortizon iğnesinin ismini yazmasan da netten içeriğini bulup yazabilirmisin? içeriğindeki tüm etken maddeleri?

gqn bunu beğendi.
  9. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ROTATOR CUFF SENDROMU benimde ortak sorunum. Mart ayından beridir çekiyorum. İki kolda birden 15 er gün fizik tedaviye gittim tedavi biteli bikaç hafta oldu ama hala geçmedi.artı evde pet şişeyle egzersiz yapıyorum. 1-2 ay daha geçmesini bekleyip başka bi doktor düşünüyorum. Bursada varmıdır tavsiye edebileceğiniz bir doktor?

10. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    ÇİNLİ AKUPUNKTURCUNUN ADINI VE TAM OLARAK NE YAPTIĞINI YAZARMISIN İSTER BURDAN İSTER PM

11. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Geç cevapladığım için özür dilerim , iğne olduktan sonra , sırt ile omuz ağrısı karışık gibi bir ağrı oldu , enjeksiyon ağrısıydı sanırım.2 saat sonra geçti o ağrı..

Omuzum tamamen kilitli gitmiştim öyle hatırlıyorum , yani sağa sola kolumu açıp kaldıramıyordum.Enjeksiyondan bir kaç saat sonra hareket kabiliyetim geri geldi.4-5 gün sonra ağrılar tamamen geçti 10-15 gün sonra hafif ağırlık antremanlara başladım.Çok zaman oldu , ben öyle hatırlıyorum.

12. Cem C.

Cem C. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu önemli konu hakkında herkese yorumları için teşekkür ederim.. 1 ay önce göğüs çalıştıktan sonra omuz ağrısı ile doktora gittim, MR çektirdim.. sonuç : akromioklavikular eklemde hipertrofik dejeneratif değişiklikler ve hafif subakromial-subdeltoid bursit, teşhis : rotator cuff sendromu.. doktor, sabah akşam voltaren hap ve günde 3-4 kez 20şer dakika buz tedavisi verdi.. ilk gittiğimde ağrılarım var iken 3 hafta sonunda yani şu an günlük kullanımda herhangi bir ağrım yok fakat deltoid ile göğüs kasının birleşim yerindeki şişlik devam ediyor(ödem).. dün kontrole gittim, doktora günlük kullanımımda herhangi bir ağrım yok deyince bir 3 hafta daha aynı şekilde devam etmemi ve gri bölgede olduğumu söyledi.. sizler ve genelde bunu yaşayan insanlar ciddi ağrılar yaşarken ve benim hiç ağrım yokken doktorun kötü bir tablo çizmesi ve şişliğin devam etmesi beni düşündürdü.. bakırköy acıbademdeki ortopedist Burak Boynuk'a gözükmeyi düşünüyorum.. muayene ücreti çok fazla ama omzum da çok önemli, duruma bakacağım..

13. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Muayene ucteti ne kadarmis Burak beyin?

14. Cem C.

Cem C. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: