Omuz sadece omuz kasiyla mi genişler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ısıda tarafından 3 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ısıda

ısıda Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Bakıyorum yıllardır yapan iyi vucut yapmış adamlara falanda omuzları geniş olan çok nadir görüyorum onlarında yag oranı yüksek düşük yag oranında geniş omuz rastlamadim hiç sadece omuz kasi ekleyerek omuzları genişletmek yetersiz gibi sanki sırtımız falan büyüdüğü zamanda omuzumuz genişliyor mu

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    Bu konuda uzun süre çalıştım. İlk sebep genetik. Benim 2 yılda yaptığım omzu hiç spor yapmadan sahip olan arkadaşım var. İkinci sebep de kalın bel. O da dar gösteriyor. Büyük tricepsin de küçük gözükmesinde etkisi var.
    Bunların dışında omuz çalışmayı bilmemek. Bunun içinde youtube ve instagramda athlean-x 'i takip etmek gerek. Jeff cavaliere'nin omuz çalışma derslerini izledikten sonra büyük gelişim kaydettim.

3. mmehhmet98

mmehhmet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara-Konya
    Vücuda geniş görünümü veren kas grubu omuzdan çok sırttır.

4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Sırtını güçlendirmeye bak. 10da 2 omuz etkiliyorsa genişliği, 8 sırt etkiler.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    omuz genişliğini clavicula denilen kemik belirler eğer clavicular bölge denilen bir omuz ucundan diğer omuz ucuna kadar olan bölge doğuştan genişse şanslısınızdır (bkz: jay cutler)
    fakat omuz başlarını top şekline gelene kadar geliştirebilirseniz şanslılar kadar olmasa da omuzlarınız geniş durabilir..

6. Flexin

Flexin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Omuz çatınızın geniş olması , genetik olarak büyük rol oynar. Omuz vucudu geniş gösteren en önemli kas gruplarındandır. Özellikle Yan omuz ve arka omuz vucudu geniş gösteren bölümler. Hiç spora çalışmayan genetiği iyi olan arkadaşlarım var gerçekten heybetli duruyor, bide spor yaparak bunu katlayabilirsiniz. Genektik 1. faktör ikincisi , yan omuza odaklanmak.

Sayfayı Paylaş