Omuz programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve StoLen tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar. Bu omuz programı bana etkili gelmiyor Özellikle içinde arka omuz haraketinin olmaması ayrı bir sorun. Sizce bu program normal mi yoksa ben mi sorun ediyorum.

Omuz programı şöyle;

Enseye Pres
    Dumbell Lareral Raise
    Trapez
    Sırt

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    program normal sırt yazdığınızı anlayamadım onu çıkarıp rear fly ekleyebilirsiniz arka omuz için, ancak omuz zaten küçük bir kas grubu olduğundan arka omuzlar diğer hareketlerde de çalışır..
    program sizi zorlamıyorsa ratio da negatif tekrar kısmına ağırlık verin, basit bir dille ağırlığı kaldırma ile indirme arasında belli bir ritim olsun ve indirme sürenizin yavaşlığını arttırın..
    mesela hareketin kaldırma kısmını 1.5 sn de yapıyorsanız indirmeyi 3-4 sn ye ye yükseltin, bu şekilde kaslardaki gerilimi ve stress i daha fazla sağlayabilirsiniz..

mehmetanil, Predatel ve StoLen bunu beğendi.
  3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Kaç aydır yaptığını bilmiyorum ama biraz geçmişin varsa
    Arnold pres ve öne kaldırış ekleyebilirsin
    Ağır olması değil nizami olması önemlidir

Predatel ve StoLen bunu beğendi.
  4. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Omuz haraketlerinin sonunda sadece 1 tane sırt hareketi var onu kast etmek istedim. Hareketin adını tam bilmiyorum fakat Kollar yana açış gibi ama bu sefer kolları geriye doğru itiyorum sırt kaslarını arkada sıkıştırıyorum. Bu hareketi makina ile uyguluyorum. Hareketleri dediğiniz gibi yapmaktayım ve hareket sonlarında yanma oluyor asıl benim kafama takılan neden arka omuz hareketinin olmaması Sporda 3. ayım Teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:14 ----------

Kaldıramayacağım ağırlığın altına girmektense az ağırlık nizami tekrarlar yapıyorum. Bu arada kusura bakmayın kaç aydır bu sporu yaptığımı yazdığımı unutmuşum. 3.ayımdayım şuan salonda herkes bu pmuz programını uyguluyor. fakat dediğim gibi arka omuz hareketinin olmaması ayrı bir sorun hocaya sormadanda kafama göre harekette eklemek istemiyorum. Bu yüzden sizlerle paylaşmak istedim. Teşekkürler

5. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Farklı düşünceleri olan arkadaşlar var mi ?

6. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    omuzlar kolay gelismiyor. ama diger kisilerin belirtikleri cok mantikli, ozellikle duzgun yapilan arnold press cok ise yariyor ayrica ben rear flyi sirt gunlerinde calisiyorum. Cok ta severek calisiyorum, etkisi guzel.Bence gundemine al.

7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Son olarak yapmis oldugun Sırt diye nitelediğin hareket Arka omuz hareketidir ancak dumbbell arka omuzun daha etkili olduğu düşüncesindeyim

sthammer bunu beğendi.
  8. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    ben zaten sirt hareketidir demiyorum ki:) sirt gunlerinde calisiyorum sadece bu omuz hareketini:)

Sayfayı Paylaş