omuz genişletme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kerimix tarafından 5 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. kaslı erkek

kaslı erkek Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece omuz çalışıp diğer kaslarınızı çalıştırmazsanız, orantısız ve estetikten uzak bir vücudunuz olur. Geniş omuzlarınız olur, doğru; fakat bu geniş omuzları kanat, sırt, göğüs, kol kasları gibi kaslarla desteklemezseniz, omuzdan bele doğru birden küçülen komik bir vücudunuz olur.

2. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    omuzların genişlemesi aslında sırtın büyümesi değilmidir?

3. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Dogru diorsn kards arkadas yanilmis. Military press onedir. Arkadasin bahsettigi barla enseye cekis neck press'tir. Biraz tehlikeli hareket olsa da cok sevdigim bir harekettir.

4. trasker

trasker Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    omuzları genişletmek nedir bunu anlayamadım ben. yani omuz bölgesi odaklı çalışmakla omuzun yanlara doğru genişlemesi(çatı) sanırım belli bir yaştan sonra tabi kemik ve gelişim yapısına göre de değişmek üzere genişlemez. ancak yaptığın hareketlerle omuzlarını geniş gösterebilirsin. geniş omuz demek de omuz başlarının şişkin olması ve böylece santim bazında genişlemesi değildir. yüzücülerin vücutlarını incelersen çok rahat analiz edebilirsin. şekilsiz ama olduğunu belli eden bir trapez hattı, sırt ve kanat kasları ile göğüs kaslarının gelişmiş olmasıyla mümkündür. yani öyle 50 cent'teki gibi trapez kası yapıp geniş omuzlu gözükemessin. evde çalışmak istiyorsan en mükemmel çalışma şınav çekmektir. trapez hattını çok estetik geliştirir, göğüs kaslarını şekle sokar ve kısmen de omuz başlarına şekil verir.

Son düzenleme: 11 Aralık 2009
    diego7 bunu beğendi.
  5. tupacshakur

tupacshakur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Omuz yapma yardim!!!!!

yaw bnm de omuz sorunum var 177 60 kiloyum zayıfım omuzlarımda dar......amacım omuz yapmak kiloyu oyle veya boyle alırım zaten 1993 bu yaştan sora kemikte genişleme olurmu cvplarsanız sevinirim

6. crsonr07

crsonr07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye
    evet bunu bende öğrenmek istiyorum kaç yasından sonra kemiklerin gelişimi duruyor...! ben 1993 doğumluyum, 1.83 boy ve100 kiloyum , omuzlarım vicuduma göre dar omuz egzersizleri yapıyorum 3 gündür 3 çeşit... 3 günde faydasını göstermeye başladı fakat daha fazla yardm almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

7. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Kemikleşme noktalarının kapanma sınırı erkelerde 19 yaşında ,kızlarda 18 yaşındadır.

crsonr07 bunu beğendi.
  8. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    ilk önce kilo al boyuna gore zayıfsın.

V0LV0 bunu beğendi.
  9. Azalee

Azalee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben amatörce vücudumu geliştirmek istiyorum spor salonuna gidebilirim ancak omuzlarımın çok düşük ve dar olduğunu düşünüyorum boyum 1.90 kilom 75 ve kafa boyun yapım biraz büyükçe omuzlarımın geniş ve hacimli görünmesi için hangi kas bölgelerini çalıştırmalıyım ve ne yapmalıyım bu arada yaşım 17 yardım edebilirseniz çok sevinirim ??? omuz ölçüsü =110

10. V0LV0

V0LV0 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    zaten hareket olarak yardımcı olmuşlar.fakat 188 cm de 55 kiloysan istediğin kadar calıs guzel bir goruntu uyandıramassın. en azından 70 kilo olup ondan sonra denemelisin bence. tabiki sporu bırak demeye calısmıyorum.

11. egebahadir

egebahadir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    benım boyum 1.86 80 kıloyum ama yag oranım cok az. 97 dogumluyum. Lıse 1 deyım. Omuz genıslıgım 1.25 . Sızce omuzlarım darmı yoksa genısmı ve bu olcuyu en fazla kac yapabılırım ? Bılgılendırırsenız sevınırım..

12. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    • Şınav çekmek kişilerde hem fit bir vücudun oluşmasını sağlar hemde omuzlarda yavaş yavaş genişleme görülmesine yardımcı olur. Kişiler yüz üstü olacak şekilde uzanır ve sadece kollar ile ayaklar devrede olmalıdır. Bütün ağırlık omuz ile el arasına verilerek gövde yere değmeyecek şekilde inilip kalkılmalıdır.
    • Ağırlık kaldırma hareketi: Bu hareketin uygulanması omuz genişletme işleminde oldukça başarılı ve etkili olmaktadır. Bu uygulamayı yaparken kişiler dik durarak ayaklar hafif yana açılır ilk olarak 3 kg ağırlık alınarak harekete başlanabilir.
    • Oturarak yana ağırlık kaldırma: İlk olarak kişiler bir sandalyeye oturarak iki koluna da aynı şekilde ağırlık almalıdır. Daha sonra ise öne hafif şekilde eğilerek kollar yana açılıp kapatılır. Bu hareket ise oldukça faydalıdır ve omuz genişletmede en başarılı yöntemlerden biridir. Genellikle dar bir omuz yapısına sahip olan kişide etkisi kısa sürede gözlemlenir.
    Bir iki defa omuz genişletme hareketleri yapılarak başarılı olmanızı sağlamaz. Bu hareketleri düzenli bir şekilde 1 yıl tekrarlarsanız omuzlarınızda ciddi bir şekilde farklılık oluştuğunu anlayacaksınız.

13. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Omuz başlarınında büyümesi diyebiliriz

14. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    4 temel anna hareket yeterli bence serbest bar öne , enseye dambelll yana açma plaka öne kaldırma . daha sonra arka omuz trep

Sayfayı Paylaş