omuz calisirken boyun agrisi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Josef tarafından 27 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar benim boynum 3-4 aydir ara ara agriyordu ama bu aralar omuz hareketlerinde özellikle barı çeneye çekiş hareketinde boynundaki damarin şiştiğini gördüm 2gindur boynunu ceviremiyorum ciddi sikinti oluşturdu 1-2 hafta antrenmanyapamicam galiba :s daha önce yasamis veya bilgili arkadaslardan yardim bekliyorum.

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende de oluyordu o ve nedense decline şınav çekerkende oluyordu, sol tarafta bayağı bi kasılma oluyordu. 2 haftadır trapez çalıştığım antrenmanlarıma boyun egzersizleride ekledim ve ağrılar kesildi, vücudu bir bütün olarak çalıştırmak lazım diğer kaslar esnek ve güçlü iken orası antrenman yaparken kasılabiliyor ama yinede başka bir sebebide olabilir doktora göstermende fayda var.

3. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Ayni sorun bende 3 kere oldu...3. De sorunu buldum...açiyi yanlis yaparsan ve kiloyu arttirirsan yine olur..boynunu inciten hareket hangisiyse o hareketi hafif calis yada hic calisma...bir dunya omuz hareketi var...barı ceneye cekmesende olur...benim hic yapmadigim bir harekettir mesela ve vucudumun en iyi kas gurubu omuzlarimdir...iyi forumlar..

4. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumlar için saolun arkadaşlar çeneye çekiş yerine alternatif ne yapılabilir ve de boyun egzersizleri hakkında biildilendiririmisiniz

5. oğuz-oğuz-oğuz

oğuz-oğuz-oğuz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    normal bir durum.bende arka kol çalışırken boynuma ağrı vuruyor.kıramp şeklindeyse yeterince çalıştırmadınız içindir.yalnız şişkinlikte oluyorsa hiç korkmayın.gelişme var demektir.

6. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Omuz calisirken kendinizi hassas terazi gibi dusunun. Ben oyle yapiyorum. Diger bolgelere fazla girsek de gelisiyor fakat omuz cok namussuz bu konuda :) az fazla gireyim hemen trapeze vuruyor, dengem kayboluyor ve omuz gelismiyor. Bir de fazla agirlik varken biz kollari geriye cekiyoruz, agirlik merkeze yaklasiyor. Ayaklari hareket ettirmedigimiz icin vucut dengeyi ayarlayayim diye diger uzuvlari one atiyor, bu da kafa. Kafa one dogru uzarken boyun da agirligin etkisiyle haddinden fazla kasilabiilir tabi. Bu da istenmeyen etkilere neden olabilir. Sorun yasadiginiz bolgeleri ayrica isitin harekete girmeden once. Cok farkli bir yontem daha soyleyeyim, gogus programiniza pullover ekleyin fakat sehpayi yan tutun, yani ortasina koyun sirtinizi. Tam omuz bitiminden sonrasi bos kalsin. Hareketi yaparken boynunuz zaten cok kasilacak kafayi tutabilmek icin.

7. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Saolun arkadaşlar. Birde candot senin dediğin hareket göğsü programimda var fakat bencpres sehpasina uzanmus şekilde yapiyorum dediğin hareketi arastirdim daha etkili teşekkürler. Yanliz ben 3-4 aydir çeneye çekişte boyunla ilgili problem yasiyorum. Alternatif hareket onerirmisin ...

8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    İyilesmesi icin omuz egzersizini biraz ertele ya da hafif yap ve boynunu sicak tut.Agir girdigim bir gun,kendimi fazla zorladim ve ertesi gun boynumda agriyla uyandim. 2. defa omuz egzersizimi hafif geciyorum,omuz agrim gecti gibi.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Omuz icin ceneye cekis hareketi yapmadim hic ama calistirdigi yer acisindan oturarak arka omuz calisabilirsin gibime geliyor. Yanlis yonlendirmeyeyim yine de, kas grubunun adini ogren ve ona yonelik egzersiz arastir netten.

10. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Enseye çekiş omuz yapısına ters bir hareket, neck press gibi. Omuz için bir press, ardından da öne, yana ve arkaya açış hareketleri yeterlidir.

11. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Demek ondan duymamisim :) omuz icin press ve lateral turevleri yeterli olur. Tek gizli nokta omzu disa ceviren kaslari calistirmamamizdir. External rotation ve benzeri hareketleri arastirin, cok onemli, gerekli ve faydalidirlar.

12. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Münzevi dediğin hareketi anlayamadım çeneye çekiş yazmistim ben enseye deil

Sayfayı Paylaş