Omurilik sakatlanmasi.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ERBERK tarafından 1 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    fıtıklar da genel olarak o bölgedeki kas zayıflığından kaynaklanmıyor mu zaten?allah şifalar versin.

2. Erberk14

Erberk14 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Bolu
    biraz daha açar mısın anlamadım

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bazen bende korkuyorum belimi sakatlarım diye
    bazen inceden sızlıyor sonra geçiyor aylarca olmuyor
    şimdide ağrım vs yok heralde omurga sakatlığım yok ama yinede insan tedirgin oluyor
    özellikle military pres, arnold press ve bench press yaparken belimde sakatlanma riski doğduğunu hissediyorum
    deadlift ise çok düzgün yapmaya çalıştığımdan beni korkutmuyor
    belinizi güçlendirin, midenizide güçlendirin
    özellikle military press hareketini hafiften başlayarak aylar sonunda siz farketmesenizde denge kasları olan hem mide hem bel kaslarınızı güçlendirmiş ve böylece sakatlık riskini azaltmış olursunuz
    önemli nokta sabırla hafiften başlayarak yedirere yedire güçlendiğinizi hissede hissede antreman yapmaktır ve militaryde sınırları çok zorlamamaktır

Son düzenleme: 30 Ocak 2013
  4. Erberk14

Erberk14 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Bolu
    teşekkurler bılgıler ıcın.

5. Landon

Landon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikler selamlar;foruma yeni üye oldum.Daha önce 6 yıl kadar basket bol oynadım ve 4 ay kadar bir süredi(ilk üç ay düzensiz,son ay düzenli olmak üzre) vucut gelistirme ile uğraşıyorum ancak sürekli sakatlaniyorum.2 sefer boynum kitlendi ve ikisinin toplaminda 1 ay kadar spor yapamadım.Bu günde trapez çalışırken (2 tane 30 luk dambila asiliyordum)3. Sette omurgam ve kürek kemiği arası veya kürek kemiğinin bir parmak içerisine doğru da olabilir cırt diye ses geldi.Öyle çok şiddetli ağrılar kitlenmeler olmadı ama antrenmanı bırakıp sıcak suyun altına girdim hemen baya rahatladi birde doktorun boynum için verdiği kremi sürdüm.Ama sabah ufak bi kitlenme olur kesinlikle.Sürekli sakatlanma sebebim nedir sizce?omuz daki son hareketimdi yani kaslarım yeterince sıcak ti.Cevaplariniz için simdiden çok teşekkür ederim...

6. Landon

Landon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şu konuya tecrübeli abimiz kardeşimiz el atsa çok güzel olacak ya.Bir yerde bi yanlış var Allah gostermesin kalıcı bi sakatlık falan da olur ona göre spora devam edip etmeyeceğime sizlerle beraber karar vermek istiyorumm

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu foruma soracağına gidip bir spor hekimine danışmalısın. Burada uzman olmayan insanların yapacağı yorumlarla (internet ortamı malum klavyesi olan uzman gibi yazıyor) hareket etmen çokta mantıklı değil.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Landon

Landon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

9. wingtsun85

wingtsun85 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum şu an aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum barfiks çekerken sağ kürek kemiğimde ağrı oluştu , şimdi 15. gündeyim boyuna kadar ağrıyor doktor film çekti kötü bir şey yok , boyun fıtığı başlangıcı olabilir ama oda çok önemli değil ağrıların geçtikten sonra fizik detaviye gidip egzersiz al dedi , fakat ilk 1 haftaya göre daha şiddetli ağrımaya başladı , 3 haftaya geçmez ise MR çekeriz dedi , benim merak ettiğim senin nasıl oldu , ne kadar sürdü iyileşmesi ve ne tür tedavi yöntemleri uyguladın.

10. ScarlettFox

ScarlettFox Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık
    Hernia,çıkık ya da sinir sıkışması olabilir, kalsiyum mobilizasyonundaki bozukluklar ve genetik faktörler predispoze hale getitir.
    Diyetiniz haddinden fazla protein,kalsiyum,fosfor içeriyor olabilir mi?

Sayfayı Paylaş