Okulda yemek için yanımda en uygun ne götürebilirim?

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve baskn35 tarafından 8 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    konu acılalı baya olmus ama olsun sonucta baskalarınında bole soru sorma ıhtıyacı olabılır

ben kendımden ornek verım ben bu spora lıse 2de baslamıstım ılk zmanlar okula bır sye goturmuyordum ama tabı bılıyordum bısyeelr yemem gerektıgını ama ıste sanırım bırazda yastan dolayı utanıyordum ınsanlr ne der falan dıe sacma bısey ıste . sonra lıse 3 e gectım baktım olmıcak okula yemek goturmeye basladım tabı bu arad dersanede basladı ben sabah evden 7de cıkıyordum oglende dersaneye gttgım ıcın ancak 6-7 gıbı evde oluyordum yanı gunun tumunu dısarda gecıyordum . ama lıse 3 ten berı tek tuk ogun kacırmısımdır ole solım bunu bır yasam tarzı halıne gtrdım desem yerıdır . ne fast food yerım nede ole doner falan . fast food yada doner dıyelım ancak ayda bır falan yerım oda odul amacıyla :)

ben lısede okurken yanıma 2-3 saatte bır yemek yıyebıleyım dıye ızgara tavuk gogusu + pırınc + tost ekmegı ( cavdarlı-kepeklı v.b ) + bazende yanımda 1 sandvıc arası ton balıgı + 2 elma + 3-4 hıyar ) gotururdum her 2-3 saatte bır cıkarır yerdım yanınada bı ayran alırdım ohhh mısss :) ılk baslarda herkes garıpsedı falan ozellıkelde kızlar :) ama bendekı degısımı ve bunu ne kadar dısıplınlı yaptıgımı gorunce o garıpseme tamamemn benı tebrık etmeye donustu :) artık benı tanıyan herkes bunu bılıyor ve alıstı :) mesela su an unıversıtedeyım ve benım lıse 3 ten berı menum hıc degsmedı hala aynı mesela okuldayken her oglen arkadaslarımla burger kınge v.b gıdıyorum :) ama kımse bana ne yıcen demıyor bılıyorlarkı benım yemgım zaten yanımda :) burger kıng ede gtsem mc donaldsa da gtsem yıne ayranımı alırım kendı yemegımı yerım :) kokar dıye dusunmeyın kaynamıs tavuk evet kokuyor ama ızagara tavuk gogusu asla kokmuyor :)

bence kımse ne utansın nede sıkılsın eger bu sporu yapıyorsanız ve gelısmek ıstıyorsanız duzenlı ve dengelı yemeye dıkkat etmek zorundasınız ve temız beslenebılmek ( dısardan kotu yag yada ne oldugu bellı omayan yemkler asla hıjyenık olamayn restoranlr ) ıcın acı ama gercek yemegınızı yanınızda tasımalısınız :)

evolution57, VENGEANCE, 4.arnold ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
  3. Ignorius

Ignorius Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    @stevenlms çok doğru söylemişsin tebrikler.
    ben debu sporda yeniyim fakat yeni saklama kapları aldım miniklerden 3-4 tane, tanesi 1-2 lira her züccaciyede bulunur, öğünlerini böl ve içinde sakla, bir de sırt cantası veya yan çantaya ihtiyacın var. Yemeğini yanına al sabah çıkarken. Ve her 2-3 saatte bir kaplardan birini çıkar yemeğini ye, kimse yadırgamıyor, aksine imreniyorlar ;)

evolution57, MaçaPapazı ve Danny Boy bunu beğendi.
  4. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    okullar kapandı ama protein almak istiyorsan fındık yemelisin. 100 gr fındık da 96 gram protein var

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    en guzelı zaten bu sekılde yapmak yoksa dısardakı ne oldugu belırsız besınlerle bu spor zor yurur . bence yemegımızı cantaya koyduktan sonra cantaya sebze ve meyvemızıde koymalıyız dengelı beslenmek adına . ben gunluk yemegımı harıcınde 2-3 meyve - hıyar-havuc falanda alıyorum yanıma yemgımızi yerken bır hıyar bır havuc yedıkmı tamamdır sebzeyıde hallettık :)

zaten bunu geıp goren kısler genelde gelıp nedne bole yapıyorsun dıye soruyor acıkladıktan sonra hala garıp goruyorsa zaten bısey dmey gerek yok mantıklı her ınsan dengelı ve duzenlı beslenen spor yapan bırıne ımrenır :)

yanlıs baktın galıba fındık besın dgerlerı su sekılde : Fındık 630 kcal-61 g yağ - 17 g karbonhidrat - 15 g protein

6. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    light tonbalığı (light sandivç) ve yumurta+peynir+domatesli sandviçte güzel.

7. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Ertesi günden veya o gün imkan varsa Yarım dürüm + Ayran '' Dürümün içine tavuğu biraz fazla koydurabilirsin 100 - 150 gr gibi :)

8. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    cidden yanlış bakmışım :D sağolasın.

9. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kahvaltı sıkı bir şekilde edilmeli bir kere, ondan sonra 2 tane ton balıklı sandviç tamamdır, öğünler arasına serpiştir

4.arnold bunu beğendi.
  10. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    bende öyle yapacağım. :D

11. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bende bu soruyu işyerine yiyecek ne götürülebilir diye konu açacaktım arama yapınca bu konuyu buldum, gerçekten benim içinde büyük sıkıntı, işyerim şehir merkezine uzak ve çevrede hijyenik olmadığına inandığım sadece bir lokanta var, iş yerinde çıkan yemekler çok yağlı ve özensiz yapılmış, şükür tabi ki bunu da bulamayanlar var fakat iş bu sporu yapmak olunca seçici olmak gerekiyor. Şuana kadar tost götürmeyi denedim, öğlene kadar buz gibi oluyor kaskatı, soğuk sandviç götürmeyi denedim ondanda bıktım, sabah ızgarada tavuk hazırlamak içinde zaman gerekiyor tutki zar zor uyanıyorum geç kalıyorum. Genelde Ülker probis ve Eti çiziviçin protein değerleriyle kendimi avutuyorum :D Konuya yaptığınız yorumlarıda dikkate alaraktan demekki benim açımdan bu işin en sağlam yolu sabah biraz erken uyanıp öğlen yemeğini hazırlayıp sefertası ile yola koyulmak :D

Son düzenleme: 10 Ocak 2012
  12. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    valla ben makarna yapıyorum bir de ton balığı alıyorum işyerinde ton balıgını makarnaya ekliyorum. soğukta olsa öyle yiyorum. çok ta kötü olmuyor...

VENGEANCE bunu beğendi.
  13. cmgnş

cmgnş Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    buda benim menüm belki yardımım dokunur
    kahvaltı 4 yumurta peynir fıstık ezmesi tam tahıl ekmeği
    okulda tavuk göğsü esmer pirinç salata
    akşam kırmızı et haşlanmış patates salata
    ara öğünlerde meyve burçak gibi şeyler yiyorum haftada 3 4 kez balık yiyorum

VENGEANCE bunu beğendi.
  14. lakara03

lakara03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba ben sebzeli ton balıklı sandiviç götürüyorum. Çok lezzetli tavsiye ederim :)

VENGEANCE bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş