Okulda yemek için yanımda en uygun ne götürebilirim?

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve baskn35 tarafından 8 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Merhabalar,
    yaş 15.5
    kg : 62
    boy : 168
    1 bucuk aydır body building ile ilgileniyorum.
    sabah pekmezle kalkar 1 tam 1 beyaz yumurta, 1 avuç ceviz, 2 esmer ekmek dilimini bal kaymakla yerim. (11 de pekmez, 11:30 da kahvaltı) ((öğlenciyim))

Okulda ne yazıkkı sadece simit yiyebiliyorum.
    Eve 6 da geliyorum;
    antreman günleri biraz tavuk yanında 1 tabak pilav yiyip 1 saat sonra antremana gidiyorum, antremandan sonra 1 muz ve 50gr lor yiyorum. 30 dk sonra bol tavuklu pilav ve 2 yumurta beyazı yiyorum. yatmadan süt içiyorum(bazen ballı)

Antremana gitmediğimde aksam 6 da geldikten sonra biraz atıştırıyorum.
    aksam 8 gibi evde olan yemeği yiyorum(genellikle sebze)

SORULARIM:
    Okulda genellikle acıkmıyorum, fakat midem boş dursun istemiyorum.
    1)Evde kolayca hazırlanabilecek, kolayca sorunsuz okula götürebileceğim ne yapabilirim?
    2)Antreman yapmadığım günler, aksam eve gelince neler yemeliyim?
    3)Ve önerdiğiniz tarifi okula sadece antreman günleri mi yoksa hergün mü götüreyim?

Şimdiden okuyup cevap yazan herkese çok teşekkür ederim.

2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba baskn35,

Okula pilav&tavuk, salata&ton balığı, meyve olarak ise elma, muz vs. götürebilirsin.
    Bir kabın içine güzelce koyarsın pilav ve tavuğunu, ufak bir arada açar yersin. Kokmaz, etmez.
    Zaten vücut geliştirme sporu yapıyorsan eğer tavuk göğsü + pilav ile kankardeşi oluyorsun :)

Forumda arama yap ve günlük alman gereken protein + karbonhidrat miktarını hesapla.
    Gün içerisinde tükettiğin besinlerin kaç gramında kaç gr. protein veya karbonhidrat var hesabını kitabını yap, ona göre sağlıklı ve ölçülü bir biçimde temiz beslen.

Sağlıklı günler diliyorum.

ProteinCanavarı bunu beğendi.
  3. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    çok teşekkür ederim, karbonhidratı bilmiyorum fakat günlük almam gereken protein sanırım antreman yaptıgım günler kilomun 2 katı, yapmadıgım günler 1,5 katı.
    benim ancak antreman günleri 1,5 katını buluyor...
    elimden geldiğince dediğinizi yapmaya çalışıcam teşekkür ederim
    Ayrıca antreman yapmadığım günler okula yine pilavtavuk götüreyimmi?

çok teşekkürler

Ahov bunu beğendi.
  4. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kaslar dinlenirken gelişir. Bu yüzden dinlenme günlerinde de beslenmene dikkat etmelisin.

5. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış anlaşılmasın ama okula bence pilav tavuk götürme çok abes kaçar bence ben olsam simit arası kaşar daha iyi kaşar da da protein oranı çok yüksek protein rozu kullanmayan kjişilere antremandan sonra 200 gr kaşar yemeyi tavsiye ediyorlar protein almak açısından tabi tavuk protein açısından iyi ama okulda olmaz bence.Beslenmene dikkat etmen yeterli hem öğle tatili geliyorsun aradan o kadar zaman geçmiyor.O kadar da ayrıntıya girme bence

6. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    IGO kesinlikle çok ama çok doğru bir öneride bulunmuş. bende aynısını yazmama gerek kalmadı :)
    fitnessboy okula yemek götürmek abes demişsin ama zaten VG yapan kişler besinlerini ve yiyeceklerini yanında taşıdığı için buna alışması gerekiyor. ve hatta bence yiyecekle okula gitmek hiç abes olmaz heleki böyle bir spor içinthums:

7. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Bence dedim ben öyle düşünüyorum ayrıca bence salona da pilav tavuk götürmek abes olur hadi protein tozu ve shaker götürürsün o olur ama bilmiyorum bence lokanta ve piknik haricinde ya da dışarda bir mısır kestane alıp yolda yemek haricinde bana göre biraz abes.Aslında abes olmaz bana göre de ama insanların öyle karşıladığını bu durumu düşünüyorum.

8. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Ton balıklı sandviç götürebilirsin ama light olsun eğer light olursa 24
    gr proteinle süper bir besin olur senin için.

9. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    ben hiç yolda giderken tavuk yada yumurta yada pirinç lapası yiyen görmedim... yollada yada birilerinin yanında yenmesi gerektiğinide söylemedim. uygun bir yer illaki bulunur 5-10 dk yemek yemek için. ve salona tavuk gibi yiyeceklerin yenmesin abes olarak gören birilerine rastlamadım zaten benim gittiğim salonlarda hocalarımla bol bol yiyiyoruz :) amacım seninle tartışmak değil kesinlikle sen kendine göre olanı söyledin ben kendime göre olanı. saygılar.thums:

10. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    okula giderken tost ekmegine yarım paket ton balıgını koy üstüne yumurta kır tost makinesinde güzelce pressle koy çantana okulda mis gibi ye :D

baskn35 bunu beğendi.
  11. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten yolda ye demedim ben :D hani mısır satarlar kestane satarlar yersin ondan bahsettim.Valla ben abes olduğunu gördüm bu zamana kadar yalnız senin savunduğun fikir benim hoşuma gitti keşke herkes dediğin gibi olsa zaten beni ortaya attığım düşünceyi ne kadar çok kişi savunmazsa o kadar güzel bu olayda tabi çünkü rahatlık ve serbestlik ten yanayımdır zaten bu söylediğimi savunsalardı hoşuma gitmezdi o konuda bu olay insanların böyle düşünmesi beni mutlu etti açıkçası.

12. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    biz (yani VG yapanlar) her zaman dışarıda bu tarza benzer sorunlarla karşı karşıya geliyoruz ama ben pek aldırış etmiyorum mesela (arkadaşımızın konusunu biraz dağıttık ama kusura bakmasın) iş yerimde sabahları yediğim yumurta sayısı veya günük öğün sayısı gibi durumlarla pis boğazmışım gibi bakıyorlar ama kendilerinin yediğinin 3/2 yediğimi bilmiyorlarmış gibi dalgalarını geçiyorlar :) tabikii ben hiç oralıklı olmuyorum olmuyacağımda yukarıda demek istediğimde bu. birileri bize bişey diyecek veya birşeyler düşünecek diye biz bu işten vaz geçmemeliyiz... bizim yediğimiz yemekler okadar mahsumdurki sokak ortalarında okadar yapılan şeylerden sonra....
    thums:

Available, VENGEANCE, letsgoheat96 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Bu davranışını gerçekten takdir ediyorum thums: bir insanın en güçlü olduğu an çevresinin ne düşündüğüne önem vermeyip kendi isteğini yerine getirmesidir bu bünye den ziyade ruh ve psikoloji ile ilgilidir.Tabi herkes te olan bir durum sende olan şey yalnız sen buna dur diyobiliyorsan inan ki çok başarılı ve güçlüsündür asıl güç budur.Takdir ediyorum ve diğer arkadaşlarımıza da örnek olur bu davranışın inşallah.

letsgoheat96 ve gakkos bunu beğendi.
  14. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim hepinize.
    Sanırım bol kaşarlı simit veya ton balıklı sandviç yapacağım.
    İnanın ben sizden çok tavukpilav yemek isterim okulda. Fakat bazı tipler varki, bırakın okulda yemek yemeyi Nefes almayı bile zorlaştırıyorlar. Bilirsiniz böyle insanları. Bu yüzden bu şekilde idare edicem çok teşekkür ederim tekrardan değerli yorumlarınız için

15. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    teşekkür ettiğin için sağol ama Teşekkür butonunu kullansan daha sevinirdim :)

letsgoheat96 ve huso16 bunu beğendi.
  16. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    ben yeniyim, bilmiyordum, sadece soru sormak için üyelik almıstım hemen yapıyorum :D

17. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    forumda tarifi verilen ucuz ve güzel protein barlardan evinde yapıp heryerde yiyebilirsin
    ama tuvalette yeme günah olur

18. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
    haşlanmış tavuğu folyoya sar cebe at öğlende tenha bi yerde giriş :D

letsgoheat96 ve MaçaPapazı bunu beğendi.
  19. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Durumun varsa protein bar alıp tüketebilirsin. Karbonhidrat için ülker veya etinin pirinç ve mısır patlakları var popcorn tadında oda iyidir.

Diyatteysen Dışarıda yiyebileceğin en masum ve ucuz
    yemek lahmacundur.

20. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    konserve tavuk,barbunya,kurufasulye var bide ekmek veya simit al yanına tamamdır.

Sayfayı Paylaş