Okul ile Vücutgeliştirmeyi Bir Arada Götürmek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve duro tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. duro

duro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,
    Öncelikle herkese iyi çalışmalar.Benim,kafamda oluşan bir kaç soru işareti var ikisini bir arada götürmek ile ilgili o yüzden sizinde bilgi ve yardımlarınızı almak istedim.Öncelikle bu sene Lise 3 e geçtim vücutgeliştirme sporuna ilk olarak 14 yaşında çoğunlukla kardiyo ve hafif ağırlıklarla başladım.Ondan sonraki senelerde yaz ayları olmak üzere 3 aylık kısa dönemlerde devam ettim.Bu yazın başında ise "hardline progainer" kullanarak büyüme programına başladım. Tabi kısa süreli olduğu için çok etkisini gördüğümü söyleyemem.Şuan Kilo:82 Boy:185 Yağ Oranım: %15

Şimdi asıl olarak sormak istediğim bu sene malum sınav hazırlıkları başlıyor.okulumda bu konuda biraz sıkı o yüzden akşam 8.30-18.00 okulda kalmam gerekiyor.O günün üzerine (haftada 3 kez gitmek üzere) protein tozu takviyesi alarak başlasam kas kaybı yaşarmıyım? İstediğim performansı verimi alabilirmiyim ? Kısacası bu şartlarda okul ile sporu arada götürmek için verebileceğiniz tavsiye varmıdır beslenme(18.00 dan sonra idmana kadar neler yiyebilirim yada sırf protein alsam olurmu?) olsun zamandan olsun.

Not:Spora başlayacağım saat 19.30 civarı,Gitmeyi planladığım günler: ( Salı,Perşembe,Cumartesi) Almayı düşündüğüm protein tozu: ( optimum whey gold standard) Birde büyüme programı yapmayı amaçlıyorum.
    Herkese kolay gelsin okuduğunuz için teşekkürler. İyi çalışmalar

2. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    merhaba. ben de senin gibi lise 3e gectim ve sınav telaşı başladi. senin avantajin okulun biraz geç saatte basliyor. benim okulum 7:30da basliyor. ben sabah erken kalkip yemekleri bir kaba koyup okula götürecegim. teneffuslerde,ögle arasinda falan tüketecegim. protein tozu alma imkanim olsaydi sadece sabah kullanirdim. malum hem sabah kahvaltini hazirlayacaksin, hem diger ogunlerini hazirlayacaksin,bir yandan da kahvaltini yiyeceksin sabah sabah hiç çekilmez. ama basari istiyorsak katlanmak zorundayiz :)

3. duro

duro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabın için çok teşekkür ederim. İlk olarak haklısın zor olan şeyi göğüslemek gerekiyorki başaralım. Bende protein tozunu sabah birde idmandan sonra diye düşünüyorum öylesi daha mantıklı geliyor. Birde okulum 8.30 da başlıyor ancak biraz uzak olduğu için 6.30 gibi kalkmak durumundayım.

4. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba, bende senin yaşındayım siz okulda nedne o kadar kalıyorsunuz ben 9 ile 4.20 arası okuldayım ama biraz uzak olduğu için 7 de kalkmam lazım bana göre okulda karbonhidrat ağırıklı beslen eve gidince(yani body çıkışı)protein ağırlıklı beslen kilo almak istiyorsan da karbonhidratı ihmal etme ben zayıf ve fazla yağlanmayan bir yapıno lduğu için okula hamur işi götürmeyi düşünüyorum ama senin vücut yağlanmaya müsait gibi bence sen makarna götür...sınav hazırlıkları başladığı için spor hocanızla konuşun temel hareketlerden oluşan bir full body programı versin bölgesele geçerseniz de hareketleri az tutmaya özen gösterin ama mutlaka temel hareketler olsun ki antremanınız az sürsün eve gidişiniz kısa olsun bende gidicem 1 hafta sonra başlıyorum inşallah body hocama söyliyeceğim temel hareketelri koyun ben temel hareketleri biliyorum ama dikkat edin hareketleri bilmiyorsanız squat ve deadlift yapmayın sakatlanabilirsiniz

5. duro

duro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum akşama etütler var derslerden sonra ondan dolayı biraz geçe kalıyoruz. Cevabın için teşekkürler.

6. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Sık dişini Spora üniversitede git Dostum benden sana tavsiye :)

duro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş