Off günlerde...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ysnkrksbody tarafından 28 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ysnkrksbody

ysnkrksbody Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,
    Off günlerde Cardio ve karın antrenmanları yapıyorum.

Direnç lastiği, göğüs yayı vb aletlerle çalışma yapmam overtraining riski oluşturur mu ?

2. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    en güzeli. izometrik her türlü egzersiz faydalı olacaktır. yüzme imkanın varsa yüzmeyi de ihmal etme.

3. ysnkrksbody

ysnkrksbody Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Sayın serialno, cevabınız için teşekkür ederim.
    3 gün full body yapıyorum diğer 3 günde de tüm vücut bu şekilde çalışıyor olmanın overtraining riski oluşturmasından korkuyorum, sizin düşünceniz nedir

4. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Tam vücut çalıştığım sıralarda 1 gün ağırlık diğer gün kardiyo-izometrik egzersiz şeklinde çalıştım ben. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Hatta kas kaybını gerçekten en aza indirgeyerek baya bi yağ yaktım.
    Şimdi haftanın 4 günü arka arkaya tam split çalışıyorum. 5.gün kardiyo ve tekrar spliite devam ediyorum. Ara vermiyorum, vereceksem de 5.gün kardiyoyu yapmıyorum. Bu sert çalışma temposunda bile ben overtraining yaşamadım. (düzenli yağ kas ölçümü yaptırıyorum) Ağırsağlam gibi iki kitap okuyup fikir değiştiren tiplerden uzak durun. Bu insanlar tamamen işin "ticaretinde".
    Eğer onun videolarını izleyip böyle bir düşünceye kapıldıysanız boş verin. Bir tane videosunda hele hiçbir pro 5 gün çalışmyıor dedi. Benim izlediğim belgeselde 5 fitness 5 body (dünyanın en iyilerinden) onların yaşantısını analtıyordu. Çoğu bırakın 5 günü, aynı gün 2 defa gidiyor.

Yani 3 gün ağırlık 3 gün kardiyodan zarar gelmez. 4e bile çıkartabilirsin ağırlık gününü.

ysnkrksbody bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş