Of Of Varikosel

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve habib tarafından 24 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. javsin

javsin Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İZMİR
    geçmiş olsun...

2. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    slm arkadaslar benımde bır sorunm var paylasmak ıstedım benımde testıslerde agrı oluyor arada dolu dolu oluyor ıksıde doktora gıttım 2 kez ama varıkosel yok sende dedı supelenmıstım kasık baglarında sorun var dıyor daha once basınıza geldımı boyle bır olay yardımcı olursanız sevınırım ?

3. Travma

Travma Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Google yahoo meta key :

Varikosel ameliyatı - Varikosel ameliyat sonrası – Varikosel Vücut Geliştirme

Evet kısaca kendimi tanıtayım ve Varikosel ameliyatı olmuş biri olarak sizlere izlenimlerimi yaptıklarımı ve hatalarımı anlatayım…

1995 yılından beri body ile ilgilenmekteydim 1978 doğumluyum yaşım 29, Oldukça ağır antrenmanlar atmaktaydım, steroid ise senede 1 kür standardım vardı “2007 yılına göre söylemek gereğini duyduğum kür tutarım 1500 ytl idi”

kullandığım ilaçlar ; deca,winstrol,exabolan,masteron,clumbuterol,sustanon
    yardımcı ürünler ; Amino asit ve Protein tozları

- Hatalarım

1- Antrenmanda dar kilotlar ve taytlar giymem
    2- Aşırı Ağır kilolar kaldırmak”örneğin bacak antrenmanımda leg makinesına bulabildiğim tüm ağarlıkları takıyor birde üstüne adam çıkarıyordum çok iyi yapmışım ” ve kısa zamanda yapılan sıkı diyetler “3 haftada 22 kilo verdim son diyetimde”
    3- Sürekli Bele taktığım kemerin kasıklara baskı uygulaması (Kemeri Antrenman İçinde Hiç Çıkarmam)
    4- Streoidlerin vücuda zarar vermediği konusunda görüş savunan arkadaşlardandım ve bunu savunurdum varikosel için doktora başvurdum, türkiyede üroloji dalında en iyi olan doktor ateş kadıoğlu dur varikosel teşhisimi koyan insandır , bana hormontestlerim sonunda espirili bir dilde sen turbo yapmışsın demişti  , ve kullandığım stroidlerin ve bu sporun %50 lik bir dilimde varikosele ve kısırlığa neden olduğunu iyi bir dilde bana anlattı “Kullandığım stroidlerin etkisi”
    5- Nefes tekniklerinde yetersiz kalmam ve ister istemez kendimi sıkıp kasıklarıma yük bindirip ordaki damarların genişlemesine yol açan basıncı oluşturmam
    6- İşimden dolayı pc başında çok kalmam, geceleri geç uyuma alışkanlığı sebebiyle oturmaktan dolayı testislere uygulanan baskının saat bazında yükselmesi

- Tanı

Varikosel genellikle sol testiste başlar sebebi sol testisteki tersine kan akışıdır, 9 ay önce sol testisimde ağrımalar,gece yanma ve yumurtalıkta ufalma ve aşağı doğru çekilme hissi ile başladı ağrılarım gitgide çoğaldı ,dar kor giyemez oldum ve uzun süreler zarfında sandalyede oturamaz duruma geldim,çeşitli doktorlara gittim ve testler oldum çoğu doktor bir şey olmadığını söyledi, tatmin olmadığım için daha uzman doktorlara başvurdum sperm sayım çok düşmüştü kısırlık seviyesine gelmiştim bu süre zarfında antrenmanlara devam ediyordum

Ameliyat kararı verildikten sonra ameliyatımı oldum ameliyat oldukça zor geçti

- Testlerin maliyeti

sonar dopher 250 ytl, sperm testi 80 ytl, idrar testi 40 ytl , kan ve hormon 270 ytl civarında…

- Ameliyat

“sitede yazılan bazı şeyler yanlış varikosel ameliyatı kolay bir ameliyat değildir sebebi eğer vücutçu iseniz zor, damarlarınız serçe parmağı gibi genişliyor yaptığımız spordaki basınçtan dolayı, buda ameliyatı ve iyileşmeyi geciktiriyor normalde ameliyat 45 dk ben ameliyatta 120 dk kaldım oldukça sancılı 4 gün geçirdim, ameliyattan sonra hemen taburcu oluyorsunuz ,10 günlük hastane raporu veriliyor ve antibiyotik ve ağrı kesicilerle iyileşmeyi bekliyorsunuz”

- Ameliyat nasıl oluyor ?

Ameliyat yumurtalıktan olmuyor, penis ve karın arası boş alandan ”penisten değil” yaklaşık 4-5 cm yarılarak yapılıyor , ameliyat sonrası kasıklar testis torbanız penisiniz 3-4 gün mosmor ve kocaman oluyor bu normal bir olay endişelenmeye gerek yok,lakin beklenmeyen bir etki olursa doktora danışmakta fayda var. Cinsel olarak hiçbir sakıncasını göremedim zaten kısırlık yada varikosel cinselliğe çok etki etmemekte sadece varikosel olan insanlar biraz cinsel isteksizlik çekiyor ameliyattan sonra cinselliğiniz tavana vuruyor 

- Ameliyat sonrası
    1 sene kesinlikle ağırlıklara dokunmamamız gerekmekte ve yazdığım hatalara dikkat etmeniz.

- Amaç

Bu yazıyı yazmakta olmamdaki amaç bilgi verme amaçlıdır söz konusu belirtiler ve gelişmeler bana özeldir ve kişisel görüşümdür kimseye atıfta bulunmak istemem sadece paylaşmak istedim saygılar sunarım…

boksbody bunu beğendi.
  4. dr.65

dr.65 Özel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Varikosel

Testislerdeki kanı boşaltan venlerin genişleyip varisleşmesidir.Isı etkisi ve beslenme bozukluğu testislerde sperm üreten hücreleri toksik bazı maddelerle karşı karşıya bırakır.Tedavi:Cerrahi yöntemlerle yapılır.

5. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    ameliyattan ne kadar sonra spora başlayabiliriz bilgisi olan var mı birde tekrar etme şansı var mı?arkadaş 1 sene demiş ama çok fazla 1 sene 15 dk lık bi ameliyat için 1 sene fazla gibi geldi

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bunları doktorlar söylemeli bizim dediklerimizi yapmak yanlış olur
    sağlık riske atılmamalı
    birde bu varikoselin en büyük hatta 1. sebebi bana göre genetiktir
    tabi uzman değilim sadece mantığım böyle diyor
    eğer ağırlıkla alakalı olsaydı tüm halterciler(bodyci bile demiyorum) varikosel olurdu
    ancak varikosele eğilimli bir genetiğiniz varsa o zaman ağırlık bunun oluşumunu hızlandırabilir buna bişe demek çok zor

Sayfayı Paylaş