Of Of Varikosel

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve habib tarafından 24 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    :( beyler bir iki ay önce testislerimin şiştiğini farkettim sol yumurtanın üstünde damarlar genişlemiş.yumurtanın etrafında varisli damarlar oluşmuş. :cry: gerçi performasta veya işlevde bi bozukluk teşgil etmiyo ama insan şüpeleniyo.bu durumu netten arastırdım sonuç (varikosel) baya yaygın bi hastalıkmış dikkat edin.
    böyle bir durumla karsılaşmış ve tedavi olmuş varsa izlenimlerini aktarırsa sevinirim.cünkü bi yerde bb nin testis büyümesine yol açtığını duymuştum aman dikkat! ;)

2. Guest

Guest Guest

Kardes testislerin genelde büyümesi iyi bir haberdir ama bu yasa göre degisir :D
    Testislerin büyümesi hormonlarin daha iyi calismasina ve gelismesine sebebdir. Damarlarin genislemesi ise yine ayni sekilde kanin iyi aktif olmasi ve testosteron hormon seviyesinde gelisme oldugu anlamina gelir.

3. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    PANZEHİR bu olay bendede olmuştu 4\8 program çalışırken testosteron dahamı fazla oluyo üstad habibteki durum bendede olmuştu geçti?

4. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    sözkonusu makarnamsı kitleler, torbamızda tıkanmış ve haliyle büyümüş damarlardır, yani büyüyen şey yumurtalığımız değildir, allah korusun. bu damarlar zamanla yumurtalığın etrafını sarar ve bu da uzun vadede kısırlığa neden olur çünkü damarlardaki kanın sıcaklığı sperm hücrelerini öldürür. varikosel, taşak sahibini kısır edecek kadar ilerlese de, gerekli operasyon (bele yakın biyerden karın kesilir, tıkanan damar iki üç gemici düğümü vasıtasıyla iptal edilir) sonrası kısır kişi tekrar sağlıklı günlerine döner çünkü maşşak sıcaklığı normale döner. varikoselli kişinin kısır olması için baya bir beklemesi, baya bir acı duymaya başlaması lazımdır, o kadar beklemeyinizdir. ayrıca varikoselin kuş kalkmasıyla yakından uzaktan alakası yoktur, o apayrı bir mevzudur.

alıntıdır;
    www.eksisozluk.com

Furkan Karazeybek ve ferdiakpinar bunu beğendi.
  5. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    kolay bir ameliyatı olsa da çok çok sağlam ağrısı olan hastalık.spermlerin beslenmesini engelleyerek çocuk sahibi olmayı engelleyen bir durum yaratır ameliyat ile bu sorun çözülür.ayağa kalkma süresi 2-4 gün arasıdır...

eksisozluk.com

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  7. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    habib çok geçmiş olsun, bir an önce doktora git tedavi ol. spor yaparken Nefesini tutma, kalçalarını ve bacaklarını sıkmamaya çalış. BB varioksel hastalığında ilerletici sebep olabiliyor. hastalık erkeklerin genelinde olabiliyormuş.

8. dexter3434

dexter3434 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    soguk da testisler sertleşip kuculup sıcakda normal haline mi geliyor sende de? bende şişme yok ama. benim okudugum kadarıyla atrofi yani testislerde kuculme oluyor sende olmusmuydu? ameliyat oldun mu?

9. Konz

Konz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar fazla zıplamaktan filanda olur o yada koşmaktan. futbolcuların tayt giymesinin bir nedenide budur yerçekiminden damarlar uzar kıvrılır vs. bunun için slip don filan giyin yada slip boxerlardan.

10. mrolympia

mrolympia Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kimya Müh.(öğrenci)
    Yer:
    Edirne - Sivas
    kardeş benim arkadaşın daşakta vardı bi damar ameliyatla aldırdı hem vg ile de uğraşmıo..şimdi sorunsuz çalışıomş.seninkide öyleyse dert etme basit bi ameliyatla alınıo..:D

Furkan Karazeybek bunu beğendi.
  11. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    varikösel olduğuna o kadar emin olma. Bırak doktor emin olsun....
    Bende bi zamanlar varikosel olduğuna emindim. Ama değilmiş....

Varikösel ise bile dünyanin en basit ameliyatidir o ameliyat. Ameliyat bile sayilmaz. Korkulacak bişey yok yani. 1 gece bile yatmadan çıkıyorsun çoğu zaman...

bi doktora git. Bu mevsimde iltihaplanma türü bişeyler de olabilir...

12. ege82

ege82 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne yazık ki cogu erkekte gozukuyor:( biara doktora muayene gitmiştim ve varikosel baslangıcının oldugunu ,takıp edilmesi gerektigini soylemisti.Simdilik biseyim yok,ama varikosel ameliyatı gecirmiş arkadaslarım var.Yumurtalıkta bulunan damarların genilemesi ve tedavi olunmadıgında (ki tedavisi cogunlukla ameliyat) ileri ki donemlerde "KISIR" olmaya kadar goturebılıyor.Bu konu gercekten ciddi.belli periyotlarda yumurtalıkları kisi gozlemlemeli ve aşırı derece farklılık gordugunde ve agrı hissettiginde doktora basvurmalıdır.
    Ameliyat diyince de korkmamalısınız.15-20 dk'lık bi operasyon oluyor.yumurtalıklara giden damarlardaki fazlalıgın birkısmını ,kasıktan kucuk bir operasyonla alınıyor.UZERİNDE DURULACAK,İHMALE GELMEYECEK BİR KONU !!!!

13. DR.FLEXOR

DR.FLEXOR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DOKTOR
    Yer:
    KIRKLARELİ
    VARİKOSEL GENİŞLEMİŞ DAMARLARIN (VARİS ) OLUŞTURDUĞU HASTALIKTIR EĞER TEDAVİ OLMASSANIZ İLERDE KISIRLIK YAPABİLİR HEMEN ÜROLOJİ UZMANINA GİDEREK TEDAVİNİZİ OLUN GEÇMİŞ OLSUN. DR.FLEXOR

14. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar ben bu durumdan baya bi tırstım yalan söylemeyim. Şimdi bizde uğraşıyoz bu sporla ilerde bi sorun olursa ne yapcaz sporu mu bırakcaz yani anlamadım eğer öyleyse bırakmak zor olcak... :( ayrıca habib arkadasımada geçmiş olsun diyorum

15. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    beyler ben ameliyat oldum 1seneye kadar yine aynı muhabbet artık bidaha olcam ama sebeb body o kesin ama evdekilere nasıl sölücem bilmiyom ama kuşta hiç problem olmuyo belki spermleri ölçtürüp bakcaz da tekrarladı bende

16. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun Habib kardeş

17. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Ben askerde tören takımındaydım karşılama törenleri vs..saatlerce ayakta beklerdik hareketsiz .bunun sonucunda bölükte baya bir kişi varikoseldi benim de şüphelerim oldu ama sorun olmadığını anladık..ameliyatının basit olduğunu biliyorum fazla beklenirse sperm hücrelerindeki hareketsizlik sonucu kısır olunabileceği unutulmamalı...Doktor fazla ayakta kalma demişti...bu arada geçmiş olsun...

18. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    saolun millet.Ama takmıcam kafama olcaz bi ara gene ameliyat .:(hoş deil ama napim

19. flash

flash Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matbaaci
    Yer:
    Kirklareli
    Geçmiş olsun

öncelikle geçmiş olsun habib sendeki sorunun bir benzeri bendede var benim hastalığımın adı ''Hidrosel'' Anlamı aklımda kaldığı kadarıyla testisteki bir damarın kıvrımlığını kaybedip düzlesmesi ve düzlestiği için testislerdeki sıvı dağılımının olmaması ve bu nedenle bir testisin veya 2 testisin birden şişmesi anlamına geliyor yani bende sağ testisim sola göre 3 kat daha buyuk yani en büyük yumurtayı getirin kapıştırırım :D ilk gördügümde ur cıktı diye cok korkmustum ama okadar kötü bisey degilmis sadece biraz hararet yaptırıyor :D zaten doktora ilk gittiğimde buz koy sık sık demişti ama orayada buz koyunca adam bi aceyip oluyor be abi 8) bu hastalık büyük ihtimalle zıplamamdan kaynaklandı ayaklarım dizlerimi kırmadan yerden 75 cm yukarı çıkıyordu yani basketbol potasına basabilecek derecedeydim :cry: ama şimdi antrenman yapamıyorum ameliyatı çok kolaymış ama biraz korku var :oops: ne olucak ilerliyen zamanda göreceğim :roll:

20. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    gecmis olsun

Sayfayı Paylaş