Normal dövüşte hangisi daha avantajlı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve boyukarizali tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

Hangisi daha avantajlı ?

1. Cüsseli ama teknik bilen fakat yavaş BB yapan

38,1%
  2. Zayıf-orta kiloda teknik bilen fakat hızlı BB yapan

61,9%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. plevne_murat

plevne_murat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    internet

kurallı dövüş hakemin kuralları ne kadar istismar ettiğine bağlı. bir bakmışsınız tekme yumruk havada uçuışuıyor. adam bel altı vuruyor. sırta vuruyor. avuç içi vuruyor. hakem izin verdiği sürece herşey serbesttir. sokaktada hakem olmicana göre;) burda ne kadar konussakta icraat lazım arkadaşlar.thums:

2. angelosflower

angelosflower Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kimbo slice ile bedr harinin dövüştügünü düşünün , kimse emin olamaz boyle bir dövüşün galibinden. :))

3. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Cevap çok basit.Bedr Hari :)

Kimbonun hastasıyımdır bu arada.Tüm sokak dövüş videolarını seyrettim.Ama o boksör.Sadece çok iyi yumruk atıyor.Sokakta çıplak elle üstüne yok ama Bedrhari gibi ayaklarını da iyi kullanan bir adama yaklaşamaz bile.

4. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    sokakta teknik akıldan uçar diyorsunuz fakat içinde refleks olarak kalır. sen o hareketi ne kadar uzun süre tekrarlamış ve diğer hareketlerle mixlemişsen okadar daha iyi pratige gecirebilirsin. 70-80 kilo arası iyi bir dövüş eğitimi almış birisi sokakta 100 kilo adamı bile kolaylıkla yere yıkabilir. Ayrıca ne kadar çok kasın varsa okadar çok yorulursun. dövüş sporlarında bu çok önemlidir. nicolai valuyevdende bahsedilmiş fakat o adam daha kolunu kaldıramıyo anında yoruluyo. muhammed ali gibi 15 raund kıran kırana kapışamıyor. body yapıpta boksa başlayan birçok insan bu durumdan müzdariptir. genelde belirttikleri ortak görüş şudur; çok çabuk yoruluyorum 2 yumruk atıyorum kollarım hemen yoruluyor, düşüyor. oyüzden arkadaşlar body ve dövüşü pek kıyaslamaylım ikisi farklı kategoriler. vücut herzaman sanat için yapılır;)

5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Ne kadar kas o kadar yorgunluğa pek katılmıyorum geçen havuzda bb ci bi abi gördüm 52-53 cm kol var havuzu boydan 2-3 kere kulaçla turluyor ve kas kütlesi yoğun suda daha çok yorulması gerekmezmi yüzeyde kalabilmek için??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:26 ----------

Nikolai Valuev boyutlarından dolayı hantal olabilir ama adama yumruklar darbeler işlemiyor (ona gelen yumrukların yarısı orta boy ve kiloda bi boksöre gelince manzara klasik, geriye doğru dengesiz 2-3 adım pat yere düşer gözleri kayar v.s.) ve adam az ve öz vuruyor kas kütlesini arttırsa daha da pratik olacağına adım gibi eminim Muhammed Ali'ye de saygım sonsuz bu arada

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:32 ----------

gerçi bu konu çok saçma olmuş ama şunu söylemeden geçemem adam hem cüsseli hem teknik biliyosa insanın kemiklerini kırar..

6. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    havuzu 2-3 kere kulaçlamak hiçbirşey değildir ben onu uzun mesafe yarışlarında görürüm:Dkas kütlesi yüzeyde kalmayı etkilemez bu arada

konuya gelince cüssede aşırı zayıflıkta dezavantajdır en iyisi hem güçlü hem hızlı olmaktır zaten dövüş tekniğini çok iyi bilen biri asla ağır kilolarla hacim yapmaz ama 100 şınavı 50 saniyede çekebilir:D

7. fritz35

fritz35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teknik ve hız her zaman önemli, bb de çok fayda sağlayacaktır vücut kondüsyonunda sokak için, Wing Chun ustalarına dikkat ederseniz çok fit ve hızlıdırlar.

8. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    dediklerinin bir kısmı doğru olabilir ama sokak kısmını biraz açayım..

Bi kere sokaktaysan yürek olacak çünkü sokak serserilerinin hepsi birbirine güvenir çok azında yürek vardır sürekli laf oyunu yaparlar 1e 5 dalarlar ve gerçek gücü görünce ya alttan alırlar yada kaçarlar..

Ya bi kere sokaktaysan tek kural vardır "Kazanmak zorundasın."

Bide düşünsene adam 1.90 hatta 1.95+ boyda orantılı ve kaslı vücuda sahip denge v.b. problemi yok şu hızlı çocukları tuttuğu zaman meletecek güçte eee daha ne lazım bu adama tabi bunlar sokak için geçerli hakem yok adalet yok ama bi dövüş sporunda %60 en az teknik konuşur..

Siz şimdi diyeceksiniz ki yok hızlı çocuk birden fırlar tekma atar bilmem ne adam Bruce lee değilse bunlar hikaye bu tarif ettiğim cüsseli adam belli aralıklarla kendini yormıyacak kadar yumruk sallasa yanına sokmaz zaten hiç kimseyi..

SaygıLar..

9. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    dediklerinde haklılık payı da var ama zaten 1.90 boyunda 100 kilo bi adam sokaktan geçen 100 kişiden 98 ini rahat döver ama 5 kişi aynı anda gelirse geçmiş olsun o cüsseyle 10 tane yumruk atar sonra o kollar yorgunluktan düşer:) ama yine de öyle bi adam görürsem 5 kişide olsam dokunmam doğrusu:D

3) Dövüş sanatlarıyla ilgileniyorum. Vücut geliştirme yapmak bana ne gibi yararlar ve zararlar sağlar ?

Çok dikkatli olmalısınız. Dövüş sanatlarında en önemli şey esneklik ve hızdır. Bu yüzden vücut geliştirme yerine fitness'ı tercih etmeniz daha hayırlı olur. Bunun dışında kaslarınızı çalıştırdıktan sonra esneme hareketleri yapmaya çok dikkat etmelisiniz. Kaslarınızı geliştirirken esnekliği sağlamak çok zor ve acı vericidir. Ama başarabilirsiniz. Bu kaslarınızın gelişimini oldukça yavaşlatacaktır. Çünkü esneklik sağlayıcı hareketler kaslarınızı uzatacaktır. Kaslarınız uzadıkça yayılacaktır ve hacimlenmenizi yavaşlatacaktır. Sağladığı yararlar ise kesinlikle güç olacaktır. Şunu unutmayalım. Güç oyunu bozar. Ama hem güçlü olmak , hem oyunu bilmek , oldukça avantajlı olur.

kaynak : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/d-v-sporlar-sanatlar-ve-t17058.html

10. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    prayer o cüssede adamı belki 5 kişi alır ama takım ruhu yoksa günü acilde geçirirler ayrıca bu gibi durumlarda her zaman ilk kim saldıracak bu tartışma konusu olur ve açılış yapılamaz :D birde o adam bi omuzla yada kollarını yana açarak bi açılış yapsa 3 ünü götürür o 2 kişide kaçar :D:D

11. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Bence cüsseli adam daha iyidir sonuçda bu normal dövüş admlar direk bodoslama dalıyor birbirine karete yapmıyorlar ki. Cüsseli adam tuttuğu gibi yere yapıştırır zayıfı bende zayıfım ama gerçek bu napalım :D

12. oguz66tr

oguz66tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama ben şunu iyibiliyorum beyler ben boksör üm body ciyi herzaman boksör döver profesional lerden bahsediyorum her ikiside bady cide boksör de

13. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Hadi ya :) Bizde bodyci yener diye düşünüyorduk :)

14. oguz66tr

oguz66tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ögrenmiş oldun işte ne güzel :D

15. mustangjr

mustangjr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    11 yıldır boks yapıyorum 20 yaşındayım aslında bu işin boy kilo ile ilişkisi yok teknik bilmek ve rakibinin açık noktalarını irdelemek her zaman faydalıdır.. Örn verecek olursak bi kaç sene evvel bi güvenlik görevlisinin karıştıgı bir kavga vardı en az 5-6 kişi adama daldı ama adam hepsini etkisiz hale getirdi o adam cüsseli degildi yakından görsen gayet normal biri idi.. yada ip man filmindeki Sammo Hung Kam-Bo bu adam da iyi bir dövüşcüdür fake degil o adam...

16. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    Uzakdoğu dövüş sanatları "zayıf adamın iri adamı yenmesi" prensibine dayanır. Sammo Hung örneğinde yerden göğe kadar haklısın.

Şişman adam iyi dövüşmez diyenlere bir başka örnek de Roy Nelson
    https://www.youtube.com/watch?v=B-QbIOJC04A

17. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Ben kazanırım son noktayı koydum :D

18. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence Güç ve Teknik Yeter :]

19. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    covote ve prayer çok doğru yazmışlar çok hacim kazanmak ve esneme cardio yüzme yapmamak hantallık yapar ve spor salonlarımızda pek görünmeyen antreman öncesi dinamik esneme antreman sonrasında hemen statik esneme kasları esnek yapar kan akışını artırır laktik asidi kalardan uzaklaştırı ama bizlerde hem gereksiz vakit kaybı görülür hemde hacimi azaltcağı düşünülür Özer Baysaling aletsiz vucut geliştirme kitabında streching esnemenin ısınmanın ne kadar önemli olduğunu anlatıyor konuya dönersem hızlı çevik hafif kaslı olan kazanır kavgada gücün çok önemi yok youtube de sokak dövüşü videoları var yağlı judocuların dev gibi adamları ne hale getirdiğine bakın dövüş işi tuhaftır eniştemin kardeşi var 40 yaşında 1.60 boyunda normal kiloda kısa biri sporla hiç ilgisi yok ama sigara içkiside yok ama herif bela mahallede yıllardır aynı anda 2-3 kişiyi çok dövdü hatta bıçakla gelenlerin bıçagını bile dövüp ellerinden aldı bir kerede 3 zabıta dövdü hapise bile girdi bu yüzden küçüklügümden beri bu herife imrenirim nasıl böyle dövüşüyor çözemedim kendisinide pek sevmem :) soğuk biri v.g de oldugu gibi galiba birazda genler genetik özelliklerde işin içine giriyor

20. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    ben cüsseliyimdir arkadaşlar yavaş hareket ederim doğrudur ama olasi bi dövüşte veya kavgada çok az dayak yedim teke tekte hiç dayak yemedim

bana pek işlemiyor vurdukları yakalıyorum biyerlerinden yerden yere vuruyorum baştan sarsılıyo sonra yumruklamaya başlıyorum burun kaş elmacık kemiği hemen suratlarını kapatıyorlar öylede duruyorlar bende bırakıyorum

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş