Nolur bir el atın

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Edre tarafından 7 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Edre

Edre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar ben çok uzun süredir düzenli fitness yapmıyorum ama oldukça uğraşıyorum fakat farkettiğim bişi dumbbell ile yeni çalışmaya başladım bundan önce çalıştığım aletlerde asimetrik bir vücuda sahip oldum (çok büyük bir fark değil ama kafaya takılıyor işte)
    Sizden almak istediğim bir kaç cevap var biliyorumda forumda çoğunun cevabı var ama ne yazıkki çok fazla vaktim yok bunun için teker teker buraya sorsam sizde cevaplarmısınız lütfen
    1- Omuzlar için düşük ağırlıklarla çalışmalıymışız mesela arnold press hareketini salonda herkes çok ağırlıkla yapıyor neden ?
    2-Yulaf ezmesini kahvaltıda mı yoksa spora gitmeden önce ara öğün olarak mı tüketmek daha faydalıdır ?
    3-Salonda kaslı insanları görüyorum ve benim gelişimim bu kadar iyi olmadı çok kıskanıyorum onları ne yapmalıyım ?
    4-Bir göğsüm diğerinden daha küçük bir omzumda diğerinden hafif daha uzun bunu düzeltmek için onları tekli mi çalıştırmalıyım dumbell ile diğerine yetişir mi bu şekilde ?
    5-1 gün gidip 1 gün gitmiyorum spora 1 gün gittiğimi omuza ayırayım diyorum omuzlarım çok gelişmiş değil bu faydalı olur mu ? ayrıca 18 yaşıma yeni girdim kemik gelişimim durmuşmudur fitness ile omuzlarımın kemikleri gelişir mi ?
    6-bir omuz kemiğim diğerinden daha belirgin oldu bu bir tarafa daha çok yüklendiğim için mi ?

Şimdiden bildiklerini cevaplayan herkese çok teşekkür ederim sorular saçma sanırım ama ben biraz detaycı bir insanım lütfen yardım edin :D

2. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    1.omuz press hareketlerini yapabildiğim kadar ağır çalışıyorum.yana öne ve araka omuz için yapılan açış hareketlerini hafif ağırlık bol tekrar yavaş yavaş yapıyorum.
    2.yulaf ezmesi canın ne zaman çekerse ye.
    3.kas gelişimi sadece idmanla olmaz beslenme dinlenme çok daha önemli bence.
    4.tekli çalışmak fayda sağlayacaktır.ama bu ne kadar sürer onu bilemem.
    5.buna sen karar vereceksin dinlenme suresini ıhmal etmemek lazım.18 yaş buyumeye devam :)
    6.onu bende bilmiyom bak kemik çıkıntısı işini :)

3. Edre

Edre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    çoook teşekkür ederim sagolun :D

mali67 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş