Neyi yanlış yapıyorum?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve RızaThe3rd tarafından 16 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. RızaThe3rd

RızaThe3rd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar selamlar. Askeriye mülakatlarına gideceğim için kilo vermeye çalışıyorum. Belli bir miktara kadar intermittent fasting'lerle, su oruçlarıyla vs 100'e yakın kilolardan 90'a kadar düştüm. Ancak şu an beslenmemi ne kadar düzenli yaparsam yapayım kilo veremiyorum. Belim inceliyor, eskiden giremediğim pantolonlara artık çok rahatça sığabiliyorum, tişörtlerimin geniş geldiğini veya önceden küçük olanların tam oturduğunu görebiliyorum ancak tartıda hiç azalma yok. 80 kilonun altına düşmem gerekiyor. Sizce kilo vermemin durmasının sebebi nedir? Düzenim şöyle:

12.00 ilk yemek:
    -Sahanda 2 veya 3 yumurta (genelde içine hindi füme ve peynir de karıştırıyorum)
    -Peynir/zeytin
    -Nadiren 1 avuç kadar kavrulmamış yer fıstığı.
    *Ekmek, reçel, bal, nutella vs uzun süredir yemiyorum.
    (Eğer üstte yazdıklarımı yiyemeyecek durumdaysam süt, yulaf, kuru incir, kuru üzüm, yer fıstığı, muz vs. elime ne geçerse karıştırıp yiyorum.

14.30-15.30 Ara öğün:
    Küçük bir kasenin 3/4'ü kadar kavrulmamış yer fıstığı ve 1/4'ü kadar kuru üzüm. Veya bunlar yoksa da meyve yiyorum.

18.30-19.30 Akşam yemeği:
    Genel olarak evde ne pişerse yiyorum, yanına da yoğurt, salata, turşu falan ekliyorum. Ekmek, şekerli içecekler, aşırı tuzlu şeyler vs. yok.

Spor planım da haftada 3 gün full body ve sonunda da 15 dakika bisiklet.

Not: Ağırsağlam fitness rehberine göre yağ oranım %27.35, Fatsecret adlı programa göre benim gibi 175 boy 90 kilo birinin günlük kalori ihtiyacı 2700 kalori kadar görünüyor. Benim hesaplarıma göre günlük kimi zaman 500 kimi zaman 1000 kalori kadar açığım var.
    Not 2: Kilo veremediğim için hafta sonu yaptığım cheat day'leri yapmayı bıraktım. Aşağı yukarı 3 haftadır çikolata, bisküvi, kola vs. hiç bir abur-cubur tüketmiyorum.

2. RızaThe3rd

RızaThe3rd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yardımcı olacak kimse yok mu acaba?

3. Ertu JR

Ertu JR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kardio ekle,
    HIIT olur
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Aralık 2018 ---
    Aldigin kaloriyi de arttir bir miktar, vucuduna zarar veriyorsun bu kadar kalori acigi olusturarak

4. RızaThe3rd

RızaThe3rd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam spordan sonra 15 dakika kadar bazen koşu bandı bazen de hız bisikletine biniyorum. Koşu bandına çıkarsam 3 dakika kademe kademe hızlandırarak koşup 3 dakika yürüyüş yapıyorum, bisiklette ise genelde yorulana kadar yüksek hızda sürüp yorulunca yavaşlatıyorum. Sanırım biraz hiit sayılabilir :)

Onun dışında, kalori açığımı çok planlı yapmıyorum aslında. Yani şundan az yiyeyim falan diyip kendimi aç bırakmıyorum. Oturunca doyana kadar yiyip kalkıyorum, akşam yemeğinden sonra bir şey yemediğim için kalori açığı kendiliğinden oluyor :)

5. Ertu JR

Ertu JR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Mumkunse ekstra gun olarak kardio ekleyebilirsin. Hiit gibi antremanlarda performans gosterebilmek icin normal antremandan ayri yapmak gerekir. Haftada 2-3 kere yarim saatlik, bir saatlik hiit kardiyolar ciddi kalori yakmani saglar. Guc, performans olarak hic sorun olmuyorsa, (BENIM DUSUNCEM)kalori hesabini yanlis yapiyorsundur; kilo kaybi olmamasi da bunun bir diger gostergesi.

Bunlardan ayri olarak vucudun surekli ayni hizda kilo kaybi beklenmemeli. Aralikli olarak bu sekilde duraksamalar dogaldir.

6. RızaThe3rd

RızaThe3rd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Ekstra kardio programını deneyeyim o zaman ben hocam. Kalori hesabını yeniden deneyeyim o zaman. Çok teşekkürler.

7. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    çerezi çok yiyorsun, ayrıca sağlıklı diye yediğin yemeklerin içindeki ihtivalarda önemli. yağ tuz?

8. RızaThe3rd

RızaThe3rd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam çerezi yeme durumum şöyle: Öğlen 12'de yemek yiyeceğim zaman içinde yer fıstığı, badem, fındık vs. olan şeyler yersem, ara öğün yapamadan sadece 2 öğün yiyorum, yok eğer sadece yumurta peynir gibi kahvaltı yaparsam o zaman ara öğünde yiyorum. Bu arada yediğim yer fıstığı, badem, fındık vs. türü şeylerin tamamını kavrulmamış ve tuzsuz olarak yiyorum.

Onun dışında yediğim çoğu şeye tuz dökmüyorum, içinde ne varsa o. Hatta yumurtaya hiç tuz atamadan yediğim de çok oluyor. Kırmızı pul biber döküyorum, onun verdiği tat yüzünden tuz aramıyorum. Yağ olarak da genelde tereyağı ve zeytinyağı yiyoruz ailecek. Mısır yağı, ayçiçek yağı gibi yağlar çok nadiren kullanılır.

9. AbrahamLcn

AbrahamLcn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Ara Öğünü Ve Akşam Yemeğini Yeme Bence. Sadece Öğlen Yemeyi Dene. Yada Sabah Ya Yiyebilirsin. Hiit Kardiyo Ekle. Kasların Yanmaz Merak Etme.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Temmuz 2019 ---
    Ha Ayrıca Yeteri Kadar Beslen Kalori Açığını Fazla Yapma.

10. coty

coty Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    2 öğün yap. yulaf yerine yumurta ye.

11. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Oncelikle meyve icin belli bi sinir koyalım, bu tarz fruktoz içeren ogunleri saat 5 e kadar bitirelim.
    Yoğurt / sut gibi sindirimi yavaşlatan besinleri sadece kahvaltı öğününde tüketelim ve mümkün olduğunca ev yoğurdu tüketelim.
    Yerfıstığı yerine yağları cesitlendirebiliriz,turşuda tuz iceriginden kontrollü tüketilmeli , sicaktan zaten metabolizma hızını düşürecek bu nedenle birde tuzun ödemiyle uğraşmayın.. 5-10 g kadar yeterlidir tuz kullanımı
    Diğer dikkat ettiğim nokta dietinizde protein aliminin yetersiz olduğu yönünde yağsız beyaz et ( hindi ,tavuk göğüsü) eklenebilir veya kahvaltı 4 beyaz 1 tam yumurtadan omlet şeklinde olabilir. Yeşillikler kesinlikle olsun
    Diet döneminde bence muz kullanmayın , 10 adet orta boy çilek , 50 gr kadar yeşil çekirdeksiz üzüm veya yeşil elma tercih edilebilir, bu yeşil elmanın üzerine tarçın serpebilirsiniz. 3 öğün yapmak yeterlidir, akşam yemeğinizi 8 gibi bitirirseniz çok faydasını görürsünüz. Antrenmandada aç olun yemekten 2 saat geçsin yemek yer yemez gitmeyin ..
    benim genetik olarak boynum kalın 30cm civarı, o tarz bir uygulamadan hesaplayınca %10 kadar ( ki bu çok ciddi bir oran) yanıldığını düşünüyorum , vücutta bir proporsiyon dengesizligi varsa yanı kol ayrı bacak ayrı gelişmişse , omuz genişse veya bel kemikleri genetik olarak kalınsa bu internetteki yağ oranı hesaplaması yanıltır , bilginiz olsun :)

Fırında_Sütlaç bunu beğendi.
  12. RızaThe3rd

RızaThe3rd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaslar tum cevaplar icin cok tesekkur ediyorum. Dediginiz yontemleri uygulayinca (hareketi artirip, protein agirlikli beslenerek) kilo verebilmeye basladim.

Saygılar, selamlar.

Sayfayı Paylaş