Nereden başlamalıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve caqatay31 tarafından 16 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. caqatay31

caqatay31 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba 27 yaşındayım 185 cm boy ve 98 kg dayım.
    23-24 yaşıma kadar 80-85 kilo arasındaydım ne olduysa 24 yaşından sonra 100 leri dahi gördüm fakat 95 100 arasında gidip geldim.
    Fazla kilolarım vücudumda çok belli olmuyor. güzel bir vucud yapısına sahibim omuzlarım ve kollarım geniş. fazlalıklar ise göbek ve bel kısmında toplanmış durumda.
    Bu yaşıma kadar sporla pek aram olmadı 1-2 ay heves edip koşu yapmam dışında pek sporla ilgilenmedim.Ama artık değişmeye karar verdim spor yapmak vücudumu fit bir görünüme sokmak, sağlıklı olmak istiyorum.

Öncelikle yaşadığım ilçede bir spor salonu veya fitness salonu malesef yok.
    Sabah 8 akşam 6 haftanın 6 günü çalışıyorum.
    Sadece pazar günlerim boş ve hafta içi akşam 6 dan sonra boşum.
    Bulundugum iklim dolayısıyla akşamları şu mevsimde dahi -10 a kadar soğuk olabiliyor.Pek spor yapmak için elverişli bir yaşamım olmamasına rağmen bu işi yapmak istiyorum.Önce fazla kilolarımdan kurtulup sonra da vucut geliştirme yapmak istiyorum.Belirttiğim koşullarda nasıl bir başlangıç yapabilirim fikir öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.
    Dipnot: Eşim ve işim sebebiyle pek diyet yapamıyorum yemekleri tercih etme gibi seçeneğim pek kalmıyor ama iradeliyimdir az yemem gerekirse az yerim bir şeyi hiç yememem gerekirse yemebilirim.

Son düzenleme: 16 Kasım 2019

Sayfayı Paylaş