nerde yanlış yapıyorum?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve cagrierdogan tarafından 24 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    merhaba.son 1 aydır haftanın 6 günü cardio yapıyorm,daha doğrusu bir saat cardio 30 dk bb yapıyorum.çünkü öncelikli amacım fazla yağlarımdan kurtulmak.
    günde 1200 kcal lik bir beslenme düzenim var;klasik 3 ana 3 ara,meyve sebze ağırlıklı vs..peki neden 1 aydır hiçbir değişim olmadı?yanlış nerede?daha az yiyebilirim ama 1200 kcal altı sağlıklı değil diye biliyorum!bu ne kadar doğru acaba?

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    akşama doğru meyve alımını kes, aynı şekilde karbonhidratı da azalt. hayatınadn beyaz ekmek çıkmalı. haftanın 6 günü düz kardiyo yapacağına 30 dk bb'den sonra HIIT yapsan (30 dkdan daha az yapmak bile yetecektir) sonuçları daha net görürsün.

demircan256 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    1 saatlik cardio dan sonra ki 30 dk ağırlık idmanı ne kadar verimli olabilri tartışılır..umarım umduğum gibi değildir...

neyseki ; bana göre sıralamayı önce ağırlık sonra carido olarak değiştirmelisin...hatta ve hatta ..birgün ağırlık birgün carido şeklinde yap daha fazla verim alırsın...

4. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.1 ay öncesi zaten bb çalışıyordum ama şekilleneyim derken kalınlaştım(sanırım fazla yağları eritmeden direkt kaslarım gelişti ve bu da kalınlaştırdı beni) bu yüzden yöntem değiştirmeye karar verdim:önce yağlarımdan kurtulmak(cardio ile) , sonra da bb yi arttırarak kaslarımı daha belirgin hale getirmek... ama 1 aydır incelemedim! ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:28 ----------

bu arada beyaz ekmek zaten yemiyorum,karbonhidrat alımım yüksek değil!akşam meyve yemek neden zararlı?

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    önce cardio yapıp yağları eritmek ve sonrası bb yapmak bence mantıksız...bence direk ağırlık idman+carido olarak başla derim ...

6. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende böyle yaptım yagların hepsi olmasada 86 dan 81 e düştüm yavaş yavaş eridi suan pek yag var diyemiyecegim o yüzden kardioyu bıraktım.

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    iyi yapmışsın..şimdi bb zamanı ;) kolay gelsin...

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    akşam meyve yemek zararlı çünkü meyvedeki fruktoz, yani şekerin bir türevi yine, basit yapılı olduğu için kolay sindirilir. bu yüzden açlık ertesinde yenmediği sürece yağlanma yapma ihtimali yüksektir.

9. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    eğer antreman yapıyorsan antremandan sonra meyve yiyebilirsin bence zaten vücudun karbonhidrata ihtiyaç duyacaktır 30dk önce yada 30dk sonra muz yiyorum ama yemek yedikten sonra üstüne meyve yeme bence eğer yağları eritmek istiyorsan aç karna 15dk-20dk hızlı tempo koşmanı öneririm sabah akşam olarak ayırırsan bunları iyi olur iyi çalışmalar.

10. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ben de spordan 30 dk önce bir elma 1 bardak light süt içiyorum, akşamüstü 5 gibi.yani meyveyi geç saatte ya da yemeğin hemen üstüne yemiyorum, bu da dünden yazılanlara bakarsak doğru olanmış:)
    ama bildiğim kadarıyla çok yüksek tempo koşu gibi cardiolar yağ yakmak için değil güç'ü arttırmak içindir çünkü yağ yakımı için nabzın belli bir seviyeyi aşmaması gerek!!!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:00 ----------

peki akşam 8.30-9.00 gibi yediğim son ara öğünümde ne önerirsiniz?( Bu arada 50 kg civarı bir bayanım)

11. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yoğurt uygun olur. üstüne az bal eklenebilir.

12. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    peki light puding ya da light çikolata olabilir mi?bunlar da şeker yerine mi geçer? (öğünlerimde yeterince yoğurt tüketiyorum o yüzden farklı alternatif düşündüm)

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yani şeker yerine geçer tabi ama farklılık olsun diye denenebilir neden olmasın.

14. abisinin kardesi

abisinin kardesi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    k.k.t.c
    light puding ve light cikolata da normallerinden cok farklı degil. elbette onlarda da şeker oldukça yuksek. light ve normal arasında farklılıklar çok değil. mümkün oldukça, şeker almamak lazım. meyvelerde ise düşük glisemik endexli meyveleri tercih etmek lazım. herkesin kendisine yarayacak beslenme şekli malesef çok kolay bulunamıyor. diyetlerinde temel yanlısları yapmayıp farklılıkları deneyebilirsin. aksamları acıkıyorsan meyve yerine bir avuc taze badem, fındık ve ceviz yiyebilirsin ama kavrulmamış olacak bunlar.

15. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    teşekkürler abisininkardeşi
    biraz araştırmadan sonra aklıma takılan noktaları çözdüm gibi;)light çikolata puding bisküvi gibi şeyleri tüketmiyorum artık,meyveyi de günde küçük bir porsiyon ve 17ye kadar!akşam acıkırsam da biraz lor (içine maydonoz ya da dereotu ve mutlaka biraz karabiber serpiyorum.çayla beraber süper oluyo hem de tok tutuyothums:

Sayfayı Paylaş