Neden sayımız bu kadar az?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Pelloosshh tarafından 24 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Neredeyse üyeliğimin 6.ayını dolduracağım çok mutluyum fakat birşey fark ettim;
    Neden bu sitede çok az aktif bayan üye var? Neden bayanlar body ve weight kelimesi söylendiğinde bir adım geri atıyorlar? Açıkçası ben bir bayan olarak nedenini pek anlıyamıyorum...
    Herkes fikrini, veya düşüncesini buraya yazabilir mi lütfen :D

emlakci_hanim bunu beğendi.
  2. Ltltlt

Ltltlt Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Kizlar dogal olarak ince olmayi sewiyor galiba. Ince olunca erkekler beni daha cok begenir dusuncesi yatabilir altta. Sen cevap wer bole mi ?

3. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Cünkü kadınlar agırlık kaldırmaktN korkuyorlar bunun nedeni agirlik kaldırdıklarında biz erkekler gibi görünmekten korkuyorlar

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Tanıdığım çoğu kadının detaylara önem vermediğini,araştırmaya çalışmadığını daha doğrusu bu ikisini yapmaya üşendiğini ve ağırlık çalışmaktan korktuğunu biliyorum.

Parası olan genelde diyetisyene gidiyor kibrit kutusu peynir olaylarına başlıyor,sonra da bir trainer tutuyor.(Çoğu yine saçma trainerlar yüzünden 1 saat kardiyo,4x15 crunch,4x15 thigs adductor şeklinde çalışıyorlar onu da yarım yamalak yapıyorlar.Kendimi niye okadar zorlayayım ki öyle kocaman kas mı yapıcam sanki diye bir ilginç düşünce var) imkanı kısıtlı olan da salataya abanıyor belki akşam yürüyüşe çıkıyor okadar.

Zaten bunlar ülkedeki yaşam tarzı,spor ve beslenme kültürünün yansıması...bir çok erkekte hırs yapıp ''nasıl ben de öyle olurum lan'' diye sormasa veya popüler kültüre yüzünden ''ben de pek çıkarcam instagrama atcam'' demese buraya bile girmezler zaten...araştırma,okuma alışkanlıkları da yerlerde olduğu için çok da bir şey beklememek lazım.

Son olarak,özellikle kadınlarda ''beni beğenen böyle beğensin'',''ben her türlü güzelim hıh'',''kadın dediğin etli butlu olur canım'' şeklinde erkeklerdeki ''göbeksiz erkek balkonsuz eve benzer'',''göbek zenginliktir oğlem'' gibi acaip düşünceler daha baskın gibi...

2pacist, elite35, Created By Loss ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  5. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Valla durum ancak bu kadar iyi aydınlatılabilirdi

6. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi

Sizi gerçekten ayakta alkışlıyorum! Ne kadar kız arkadaşım varsa ağırlık çalışmaktan korkuyorlar, ne zaman onlarla spora gitsem daha ağırlık kaldırmaya başladığımda bir çığlık, bir haykırış içimde oluyorlar: dur kaldırma, yapma pelin kaslanırsın!
    Zaten amacımda kaslanıp fazla yaplarımdan kurtulmak, daha fit ve formda gözükmek... Ancak maalesef kadınlarımızın büyük bir çoğunluğu bunu ayırt edemiyor, anlamıyorlar......
    İyiki onlarla aynı düşünceye sahip değilim ve nadir aktif olan kadın üyelerinizden biriyim galiba :D

7. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Ne mutlu size :)

8. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Kadın ve erkek farketmiyor ülkemizde spor bilinci yeni yeni oluşuyor.Kadınlara dayatılan belli bir vücut kalıbı var ve malesef bilinçaltına işlemiş durumda.Çoğu kişi sporu yalnızca görüntü amacıyla yapıyor.Önemli olanın sağlık olduğu,sporun kilo vermek için değil sağlıklı yaşamak için yapılması gerektiği unutuluyor.Medyanın sosyal ağların bu konuda estetik dayatma yapması bu sonuçları doğuruyor.Spor yapan insan sağlıklı olur ve sağlıklı bir görüntü zaten estetik açıdan da tatmin edici olur.Özellikle kadınlarda amaç sadece estetik olduğu için iş kısır döngüye dönüşüyor kilo veremeyince kendini beğenmeyince sporu sağlıklı beslenmeyi bırakıyor.Eğer amaç sağlık olursa sporun kendisinden keyif alınarak devam edilirse sonuç kendiliğinden gelir.Önemli olan sporu severek yapmak diyetlerle hayat geçirmektense sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmak.Kültürel etkenler bu konuda bir hayli önemli.Can boğazdan gelir gibi sözlerle büyümüş bir milletin kadınları kolay kolay spora adapte olamıyor.Bilinçlenmek bence kişiye kalıyor.İnternet ve forumlarda her türlü bilgiye ulaşıp insanın kendini geliştirmesi artık çok kolay.Gerisi sadece merak istek ve araştırma.Eğer o istek yoksa kişide,sadece görüntü odaklıysa hayat boyu spor yapması yaşam tarzı oluşturması çok zor.Algıların değişmesi şart.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wrestler, elite35, shaq ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  9. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Aktif bayan sayısı az çünkü bu siteyi sadece kas yapmaya çalışanların oluşturduğunu sanıyorlar.

Oysa ki amacı bu olanların yanında sadece bilgi paylaşan, zayıflamaya çalışan, belli bölgelere yoğunlaşan üyeler olduğunu düşünmüyorlar.

İçinde sporun olmadığı zayıflama yöntemlerini aramayı seviyorlar.

farklı boy ve kilolarda olmalarına rağmen Google'da arama yapıp tek bir diyetten medet ummak en büyük zevkleri.

Tek dertleri tartıda gördükleri rakamlar, yoksa totosu büyümüş, göğüsleri sarkmış, selülit azmış dert değil çoğu için. Kilo düşsün kafi.

Biz bile çoğu kadından fazla önem veriyoruz kendi göğsümüze güzel görünsün diye.

Allahtan spor yapmadan kas yapamayacağını bilmeyen erkek yok.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pelloosshh bunu beğendi.
  10. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Fitness Salonlarına Reklamımızı Verelim Belki O Zaman Sayımız Artar ;)

Pelloosshh bunu beğendi.
  11. ahmetgms98

ahmetgms98 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Bence çogu bayan agırlık kaldırınaca 1 ayda arnold falan olucagını sanıyor :D

bodykazm ve Pelloosshh bunu beğendi.
  12. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
  13. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Ülkemizde spora verilen önemle birlikte ortaya çıkan bir bilinçsizlik var temeli buna dayalı. Sporu hayatımızın bir parçası yapmak yerine ikinci plana atıyoruz. Onun dışında ağırlık bir tabu. Tamamen bundan kaynaklı.

Son düzenleme: 31 Ağustos 2015
    Balboa7 ve bodykazm bunu beğendi.
  14. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle spor yapmak icin teşvik gerekiyor.Çok şükür abim sayesinde farkli 7 spor branşıyla ilgileniyorum.2. Olarak da ne yazık ki ulkemizdeki egitim sist. yuzunden cocuklar 12 yasindan 18-19 yaslarina kadar masaya cakiliyor.Zaten oturmaya alisan bir nesilin bu yastan sonra spor yapmasi cok zor.

Bayanlar ve spor konusuna gelelim.Benim gordugum birçok spor salonu bay-bayan karisik.Bazi bayanlar bundan rahatsiz.Ve erkekler gibi kasli olma korkusu da var tabi.

ahmetgms98 ve bodykazm bunu beğendi.
  15. emlakci_hanim

emlakci_hanim Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Emlakçılık
    Yer:
    Istanbul
    merhabalar,
    ben varım:)sizden yeniyim gerçi ama varım.
    hangi şehirdesiniz.Özelden konuşmak tanışmak isterim.
    ilk hedefim güçlenmek.Her fitness gününde daha ağır çalışıyorum:) gözünü dikip dik dik bakanlar oluyor hemcinslerimden ..ne zaman spora gitsem koşu bantları hiç boş kalmıyor.eliptikler de öyle...onlardan inmiyorlar.indiklerinde de 5 dakika karın çalışıyorlar hepsi o kadar.tercih meselesi tabi.hızlı yağ yakmak istiyorlar.kaybedilen kas umurlarında değil.
    bense güçlenmek istiyorum çünkü hem yağ oranım yüksekti.. hem de çok güçsüzdüm.kollarım bileklerim vs vs uzun hikaye kilo fazlası dışında da sorunlarım vardı ..

kas kazanarak yağ yakmayı daha mantıklı buluyorum,vücutta sarkma olmasında varsın geç olsun.cardio da yapmıyor değilim.ama haftada 1 saattir max.kaslanmaktan asla korkmuyorum.hatta benim idolüm:) https://instagram.com/pumping.sophia.thiel/

tabi uzun bir yol olacaktır ama hazırım:)sıkıntı değil.

16. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    inşallah siz onlara gösterirsiniz işe yaradığını :) millet araştırmadan bu işe atlıyor aslında bir iki günlük bir araştırma bile çok yardımcı olabilir özellikle kadınların o kadar kaslı olamayacaklarını öğrenmeleri lazım hadi diyelim oldular çalışmazsın düzgün beslenmezsin o kaslar gider zaten

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    kötü beslenme modasının başlaması fast food yiyeceklerin yaygınlaşması spor yapmanın gereksiz görülmesi kasların sadece estetik kazandırdığı onun dışında hiç bir işe yaramadığının sanılması halbuki kaslarımızı güçlendirmek sağlık açısındanda faydalıdır ama bunun kabul edilmemesi araştırmacı olmamamız zamanımız bol olmasına rağmen üşengeç olmamız çoğu kişi hobi olarak evde film seyreder bunun nedeni çok kolay olması bırakın spor yapmayı üşengeçlikten iki adım ötedeki markete bile arabayla giden insanlar var ek olarak bizim toplumumuzda birazda insanlar haklı adam çok enerjik sporda yapmak istiyor ama iş yoğunluğu çok fazla zamanı çok az çok stresli geçim sıkıntısı var evli çoluk çocuğunada zaman ayırması lazım şimdi bu adama git spor salonunda spor yap denir mi bayanlar içinde geçerli tüm bu nedenlerden dolayı gerek spor yapan erkeklerin gerekse spor yapan bayanların sayısı az yani zamanı bol olan üşengeç oluyor az olansa çalışkan oluyor ama neye yarar birazda spor yapma alışkanlığı sanatsal bir dalla ilgilenmek vb şeyler toplumların refah düzeyi ile ilgili

derin_aker bunu beğendi.
  18. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Durum sadece bayanlar icin boyle degil. Erkekler icin de ayni sey gecerli.

Biz sporu daha ziyade fitness i saglikli yasam icin degil, estetik kaygi ile yapiyoruz. Bu forumdaki ve salonlardaki kac erkek fitness ı sporu sevdigi icin yapiyor? Sayilari cok az. Bundan eminim.

E hal boyle olunca forumda 10-20 post tan, salonlarda da 1-2 aydan sonra isin kolay olmadigini goren vazgeciyor, pes ediyor.

Oysa spor icin sporu sevdigi icin spor yapilirsa kisi arastiracak, bilinc sahibi olacak. Zaten zamanla estetik bir vucut sahibi olacak. Ve sevilerek yapildigi icin hayat boyu spora devam edecek, hayat boyu estetik vucutla yasayacak.

Uzun lafin kisasi, erkek bayan farketmez. Spora bakis acimiz degismeli ve bilinclenmeliyiz. Sorunun temeli burada yatiyor.

Balboa7 ve mehmet67 bunu beğendi.
  19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    zaten bayanlarin roidsiz bb ile hacim almalari cok cok zor. fitnes bence bayanlara daha uygun, oyle cok agir kaldirmalarina ve bb yspnalarina cok gerek gormuyorum, tabi isteyen yapabilir, ancak ben bayanlara daha hafif kilolarla, cok setli tekrarli calismayi oneririm

20. Erdem Onur

Erdem Onur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Bence azala azala yok oluyoruz sebebi insanların forma doymasi diye düşünüyorum artık cenk hoca Kenzo vs videolar olunca kitabın filmini izleyen bir toplumuz doğal değil mi bayanlar da değil form yok oluyor

Sayfayı Paylaş